To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak zorganizowac lekcje pokazowÄ…?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ciao
W ramach praktyk muszę zorganizować godzinną lekcje pokazową w złobku w trzeciej grupie czyli 2,2-5 latki.
Jedna z pan (na mlodszej grupie) mówiła dzieciom wiersz o lokomotywie.Miała wycięta lokomotywę,wagoniki,zwierzątka i mówiac ten wiersz na dywaniku kładła poszczególne elementy.Dzieciaczki były bardzo zainteresowane i widac było ze im sie to podoba.Chciałabym zrobić cos podobnego ale brak mi pomysłu.
Dobrym pomysłem byłoby przeczytanie jakiejś książeczki ale pasowałoby ja czyms urozmaicic.

Chciałabym też wymyślic fajna zabawę ruchową,sama nie wiem co jeszcze.Mozecie mi coś podpowiedzieć?Precentację mam w czwartek.
zilka
A przepraszam tak z ciekawości kim Ty jesteś? Tzn. jaki masz zawód, że taką prezentacją będziesz robić?
ciao
Zawód wyuczony i nigdy nie praktykowany technik ekonomista ale obecnie robię 280-cio godzinny kurs opiekunki w żłobku i klubie dziecięcym i teraz odbywajac praktykę harmonogram szkolenia przewiduje przeprowadzenia takiej właśnie krótkiej prezentacji.
anetadr
Na pewno jakieś inspiracje znajdziesz w czasopismach: Bliżej Przedszkola oraz Wychowanie w Przedszkolu.

Aneta
Tamara79
ciao a ja już się przestraszyłam, że to nauczycielka zadaje takie pytanie 37.gif
W sprawie nie pomogę bo na żłobkach to się zupełnie nie znam, ale życzę powodzenia i euforii wśród dzieci.
anetadr
O matko, teraz do mnie dotarło, że to żłobek, a nie przedszkole. Może i w tych czasopismach udałoby się coś znaleźć, ale przepraszam za zamieszanie (chyba nazwa forum mnie zmyliła).

Aneta
Saskia
CYTAT(ciao @ Mon, 21 Nov 2011 - 19:08) *
Dobrym pomysłem byłoby przeczytanie jakiejś książeczki ale pasowałoby ja czyms urozmaicic.

pokazywanie pacynek/pluszaków?
u Tosi w przedszkolu (ale to grupa 4 latków) dzieci mówiły wiersz "Na straganie", każde miało pacynkę przedstawiającą inne warzywo, bardzo się to i dzieciom i rodzicom podobało
ciao
CYTAT(anetadr @ Mon, 21 Nov 2011 - 23:53) *
O matko, teraz do mnie dotarło, że to żłobek, a nie przedszkole. Może i w tych czasopismach udałoby się coś znaleźć, ale przepraszam za zamieszanie (chyba nazwa forum mnie zmyliła).

Aneta

Ależ ja za każdą radę ,jakaś wskazówkę bedę bardzo wdzięczna icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.