To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Przygotowania także prawne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tigerek
Jestem ubezpieczona na życie w Allianz'u ubezpieczeniem grupowym. Ostatnio odwiedzałam koleżankę i jej prze prze przecudowną 2-miesięczną córeńkę. Oczywiście z racji tego, że się staramy usłyszeliśmy wiele naprawdę super rad w kwestii wyprawki i ciąży. Jedna z nich brzmiała, żeby poszukać sobie dobrego ubezpieczyciela w kwestii późniejszej wypłaty świadczeń z tytułu urodzenia dziecka.

Nie myślcie, że jestem pazerna, my już jakiś czas zastanawiamy się nad jakimś dodatkowy ubezpieczeniem tak ogólnie, a plany powiększenia rodziny to jakoś ukonkretniają. Bogaci ani z domu ani z dochodów nie jesteśmy, żyjemy sobie spokojnie i skromnie, każdy grosz dla maleństwa się kiedyś przecież przyda icon_wink.gif

I teraz kilka moich pytań:

1. Wiem już, że w razie czego świadczenie należy się i tacie i mamie, jeśli oczywiście są 2 polisy. Czy jeśli któreś z nas miałoby podpisane 2 polisy to jedna umowa drugiej nie wyklucza icon_question.gif Skoro składki się opłaca w obu firmach (mówię przykładowo o jednym z nas) a to ubezpieczenie dodatkowe icon_question.gif

2. Jaką firmę kochane polecacie icon_wink.gif icon_question.gif Niekoniecznie przecież z własnego doświadczenia, ale z zaobserwowanego, usłyszanego icon_biggrin.gif
Madziara.
Na pewno jedna polisa nie wyklucza drugiej. A co do firmy, nie umiem polecić. Ja również mam ubezpieczenie grupowe i z tytułu urodzenia dziecka dostałabym 1000 zł (jeszcze do niedawna było to 500 zł) wydaje mi się że to są małe pieniądze 7 lat temu również będąc ubezpieczona przez firmę grupowo za urodzenie dziecka dostałam 1222 zł Wtedy to nie były wielkie pieniądze, ale też nie małe. A w ogóle co do firmy to wysokość wypłaty świadczenia zależna jest od warunków umowy i wysokości składek. Mając polisę w tej samej firmie możemy otrzymać inną wysokość świadczenia z tego samego tytułu.
Joka
ja mam ubezpieczenie w Gerlingu, ale jest to ubezpieczenie grupowe z pracy
jak dla mnie bardzo korzystne
za urodzenie dziecka dostawałam za każde ponad 2000zł
w przypadku pobytu w szpitalu, gdy ciąża zagrożona 120 zł za dzień (minimum pobyt musi trwać 5 dni)
trzeba się zorientować przede wszystkim jakie są okresy karencji i wysokość świadczeń, zobaczyć jak wygląda wysokość składek, no i przekalkulować, czy się nam opłaca to dodatkowe ubezpieczenie; sprawdź, czy w zakładzie pracy macie możliwość przystąpienia do dodatkowego ubezpieczenia
Tigerek
W zakładzie pracy już mam dodatkowe = Allianz ale o ile wiem, to tam jest to kwota rzędu 400 zł.
Eliszka
Uważaj na okres karencji przy ciąży. Najczęściej jest to 9 miesiecy, czyli nie możesz się ubezpieczyć będąc już w ciąży.

Co do firmy się nie wypowiadam, bo nie będę w tym temacie obiektywna.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.