To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zł na euro lepiej wymienić w Polsce czy Berlinie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Pilawianka
Przekonałam się już, że forum jest skarbnicą wiedzy. Liczę, że i tym razem mogę na Was liczyć.

W lipcu kupiłam Groupon na przejazd do i z Berlina. Stwierdziłam, że wykorzystam go jadąc na jarmark Bożonarodzeniowy...i o nim zapomniałam.
Nadszedł grudzień, koleżanka zamieniła nasze kupony na bilety i w sobotę jedziemy. Dziś mnie oświeciło, że przecież w Berlinie płaci się w euro. Wiem, że to oczywiste ale jakoś wcześniej o tym nie pomyślałam. Kurs jest taki, że nie nastawiam się na duże zakupy ale jakieś grzane wino na jarmarku trzeba zakupić.

Stąd moje pytanie, lepiej wymienić walutę w Polsce czy już na miejscu w Berlinie? Może zwyczajnie wypłacić w bankomacie? No właśnie, czy za granicą wypłacę z pieniądze z bankomatu posiadając zwykłą kartę debetową mBanku?

Pewnie moje pytania są banalne ale ja tak dawno nie byłam za granicą, że zgłupiałam.
skanna
Jak masz kartę z delfinkiem z mBanku, to śmiało wypłacaj. Nie zdzierają na przewalutowaniu, ogólnie mają dobry kurs. Weź parę euro na drogę czy coś, a resztę w miarę potrzeby z bankomatu.
Pilawianka
Dziękuję skanna icon_smile.gif
Tak, mam kartę z delfinkiem. Zakładając, że wypłacę z bankomatu (co wydaje mi się najwygodniejszą formą) czy mam zwracać uwagę na bankomaty konkretnego banku? Jakieś omijać? Może nie ma różnicy?
CzujÄ™ siÄ™ totalnie zielona, poziom mojego niemieckiego jest kompromitujÄ…cy ale cieszÄ™ siÄ™ na ten Berlin.
skanna
Nie mam pojęcia, akurat w Niemczech nie korzystałam z ich karty. Ale mimo wszystko weź parę groszy ze sobą, bo elektronika to tylko elektronika, zawsze może nawalić, a napić się, zjeść czy sikać jednak czasem trzeba icon_smile.gif
milutka
Najkorzystniejszy kurs to przy granicy, ale chyba nie będziesz miała okazji zatrzymać się w takim miejscu, więc dla świętego spokoju kup sobie euro od razu, gdzieś w mieście w kantorze.
Bankomaty działają bez problemu, mój mąż wypłaca kartą, mamy w millennium.

Mąż gdy wypłacał ostatnio 10 euro skasowało go 44,91 złoty, więc nie jest źle.
Pilawianka
Kupiłam 20 euro, resztę w razie potrzeby będę wypłacać.
Dziękuję za pomoc.

Temat można przenieść.
kamilakornik
Szczerze powiedziawszy to nie taka oczywista sprawa wybrać kantor online. W dzisiejszych czasach wielu ludzi stara się unikać wymiany walut przez internet ze względów bezpieczeństwa. Nigdy nie wiadomo czy nie mamy do czynienia z oszustami podszywającymi się pod kantor, czekających na nasz najmniejszy błąd. Stąd też nadal jest ogromne zainteresowanie punktami stacjonarnymi. Jeśli nie wiemy gdzie się udać to możemy skorzystać z porównywarek - https://kantroom.pl/ Oprócz szczegółowych informacji o lokalizacji, znajdziemy też opinie innych klientów. To cenne informacje jeżeli pierwszy raz będziemy wymieniać waluty i szukamy jak najlepszych warunków tej wymiany.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.