To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

RATUNKU-jestem chora

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agga
Wczoraj nic nie zapowiadalo,jedynie w gardle delikatnie drapalo i myslalam,ze to po zjedzeniu orzechow 37.gif .
Dzis rano obudzilam sie ze stanem podgoraczkowym,zawalonym nosem i gardlem,w ktorym czuje jedna wielka rope 43.gif .
Przemilcze juz fakt,ze nawet nie moge mowic i chrypke mam potworna. W poniedzialek mam miec zabieg w narkozie,wiec musze sie postawic na nogi.

Powiedzcie mi, ze ropa w gardle nie musi oznaczac anginy i obejdzie sie bez antybiotyku,a zabieg beda mogli wykonac planowo blagam.gif .

Rano zaaplikowalam sobie Gripex,Cholinex,Tantum Verde i plucze gardlo szalwia.

Co jeszcze moge zrobic,zeby do poniedzialku przeszlo i w badaniach nie wyszla infekcja?
basiau
Ja tam pewnie Cie nie pocieszę, ale dla własnego bezpieczeństwa nie ukrywaj w razie czego przed lekarzami, że coś nie halo z gardłem.
Karolina po antybiotyku musiała odczekać dwa tygodnie co najmniej, żeby bezpiecznie mogli ją zaintubować w czasie operacji.
MamaOkrąglinków
ja jak mnie przed imprezą łapało postawiłam się na nogi w jeden wieczór duomox + 2 apapy co 8h i cytryna w plastrach non top ssana aż podniebienie pokaleczyłam, ale pomogło. No ale Ty opowiedz lekarzom, że takie coś się pojawiło, bo raczej będzie to powód do przełożenia, mój tata bronchoskopię, która nie wymaga narkozy, miał właśnie przesuniętą, bo lekarz mówił, że każdy zabieg tego wymaga
Agga
Bylam u lekarza,ale to angina ropna i o operacji w poniedzialek moge zapomniec.Dwa tygodnie po skonczonym antybiotyku,wiec swieta mam z glowy icon_sad.gif
Dorotka
CYTAT(Agga @ Sat, 03 Dec 2011 - 01:13) *
Bylam u lekarza,ale to angina ropna i o operacji w poniedzialek moge zapomniec.Dwa tygodnie po skonczonym antybiotyku,wiec swieta mam z glowy icon_sad.gif


Agga przytul.gif
bb
Agga, zdrowka.

Jak Maly?
Agga
CYTAT(bb @ Sat, 03 Dec 2011 - 07:01) *
Jak Maly?



Oli jeszcze sie trzyma,ale jest juz 9 tydzien 43.gif na antybiotyku i moze troche zablokuje.
Natomiast ja nie pamietam juz, kiedy bylam tak chora i rozlozylo mnie ostro.
Paula.
Agga przytul.gif
malgosia1968
Agga ja też się rozłożyłam na swoją operację
bolało mnie gardło miałam kaszel i katar
przez to nie mogli mi zrobić narkozy bo narkoza wysusza śluzówki i po intubacji miała bym wszystko podrażnione
dlatego żeby nie przesuwać operacji zrobili mi znieczulenie w kręgosłup od pasa w dół
ale w Twoim wypadku to bardzo dobrze że odłożyli ten zabieg
Ty jesteÅ› potrzebna dzieciom zdrowa
życzę Ci szybkiego powrotu do zdrówka
Agga
Malgosiu w moim przypadku znieczulenie od pasa w dol odpada,bo mam operacje barku. W ogole to sie obawiam,ze ja do wiosny bede chodzic w gipsie i nie wyciagna mi tych srub. Jak mnie zlapia zatoki na jesien,tak do wiosny mam i jak tu poodac narkoze. W zeszlym roku dopiero po zlocie mnie puscilo,a to byl juz czerwiec. Teraz do anginy  mam jeszcze zapalenie zatok,wiec czarno to widze icon_sad.gif  
MamaJulki
Agga jak czytam co u Was się dzieje to myślę sobie, że to jakiś okropny żart...
Wy już swój limit dawno wyczerpaliście !
dużo zdrówka dla Was wszystkich
MamaOkrąglinków
agga a zapytaj czy po antybiotyku możesz brać coś na wzmocnienie, co by nie kolidowało z planowaną narkozą i co by Cię trzymało z dala od chorób
zdrowia :*
malgosia1968
Agga są jeszcze takie znieczulenia które dostaje się w splot ramieniowy tzw blokada mój brat tak miał( nie mógł mieć narkozy) ale to była operacja łokcia więc nie wiem czy to też znieczula bark ale myślę że powinnaś porozmawiać z lekarzem który będzie Cię operował i zapytać o różne możliwości
Agga
No wlasnie dzwonilam wieczorem do szpitala odwolac z powodu antybiotyku,a oni mi kazali przyjechac i zdecyduja,bo w tym wypadku moga inne znieczulenie zastosowac. Wpadam w panike i nie wiem co robic,ale chyba zrezygnuje jak by mnie chcieli na zywca ciac icon_sad.gif
cydorka
CYTAT(Agga @ Sun, 04 Dec 2011 - 23:19) *
No wlasnie dzwonilam wieczorem do szpitala odwolac z powodu antybiotyku,a oni mi kazali przyjechac i zdecyduja,bo w tym wypadku moga inne znieczulenie zastosowac. Wpadam w panike i nie wiem co robic,ale chyba zrezygnuje jak by mnie chcieli na zywca ciac icon_sad.gif

no chyba CiÄ™ walne
mogą zdecydować znieczulenie miejscowe tzw przewodowe i małego "głupiego Jasia" bez intubacji, kto Cię będzie tam na żywca ciął
mam nadzieję, ze nie jest za późno i aga pojechała jednak
cyd
malgosia1968
CYTAT(Agga @ Sun, 04 Dec 2011 - 23:19) *
No wlasnie dzwonilam wieczorem do szpitala odwolac z powodu antybiotyku,a oni mi kazali przyjechac i zdecyduja,bo w tym wypadku moga inne znieczulenie zastosowac. Wpadam w panike i nie wiem co robic,ale chyba zrezygnuje jak by mnie chcieli na zywca ciac icon_sad.gif

Agga nienie.gif
od kiedy na żywca tną?
mamy XXI w a nie średniowiecze 29.gif
mam nadzieje że pojechałaś i wszystko skończy się dobrze
trzymam &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
jak będziesz mogła to napisz
Agga
Na zywca mialam na mysli bez narkozy i tego,ze bede wszystko widziec i slyszec 37.gif . Ale pojechalam i z trudem, jakos udalo mi sie przezyc.
Podali mi pierwsze glupiego jasia,potem znieczulenie w splot ramieniowy,a dokladniej w szyje i anestezjolog widzac moja panike 37.gif zaproponowala mi srodek nasenny,z ktorego chetnie skorzystalam.

Ale porownujac z narkoza,to czulam sie po tym znieczuleniu tragicznie. Po narkozie wprawdzie lataly mi samoloty i przez jakis czas czulam sie jak nacpana,a teraz nic takiego mi nie bylo,to jednak glowa i szyja moglam poruszyc jakies 3 godziny temu i do tej pory potwornie boli 37.gif . Juz myslalam, ze mi cos sparalizowalo i nie bede mogla ruszac szyja,ale powoli ustepuje i tylko bol,oraz dretwienie zostalo.

Teraz nastepne trzy tygodnie w opatrunku syntetycznym i kolejna operacja sciegna,potem rehabilitacja i moze do zlotu bede jakos ruszac ramieniem i reka 32.gif .

anax
agga dobrze ze się zdecydowałaś.Najgorzej jest odkładać na potem.Ja też po zabiegu czułam się już dobrze a teraz od dwóch dni mam boleści brzuch i nie wiem co jest grane.może się przedzwigałam.Zdrówka życzę.
aronka
Agga, dobrze, że poszłaś! Odwlekałabyś w nieskończoność, a tak, to już kroczek do przodu. Ja jednak wbrew temu, co pisałaś na FB wierzę, że przyszły rok będzie dla Ciebie lepszy. Zobacz, z Olisiem lepiej, Ty zabrałaś się za siebie. Musi być dobrze, choćby Ci się wydawało, że to niemożliwe. Ściskam mocno! przytul.gif
malgosia1968
CYTAT(Agga @ Tue, 06 Dec 2011 - 00:19) *
Na zywca mialam na mysli bez narkozy i tego,ze bede wszystko widziec i slyszec 37.gif . Ale pojechalam i z trudem, jakos udalo mi sie przezyc.
Podali mi pierwsze glupiego jasia,potem znieczulenie w splot ramieniowy,a dokladniej w szyje i anestezjolog widzac moja panike 37.gif zaproponowala mi srodek nasenny,z ktorego chetnie skorzystalam.

Ale porownujac z narkoza,to czulam sie po tym znieczuleniu tragicznie. Po narkozie wprawdzie lataly mi samoloty i przez jakis czas czulam sie jak nacpana,a teraz nic takiego mi nie bylo,to jednak glowa i szyja moglam poruszyc jakies 3 godziny temu i do tej pory potwornie boli 37.gif . Juz myslalam, ze mi cos sparalizowalo i nie bede mogla ruszac szyja,ale powoli ustepuje i tylko bol,oraz dretwienie zostalo.

Teraz nastepne trzy tygodnie w opatrunku syntetycznym i kolejna operacja sciegna,potem rehabilitacja i moze do zlotu bede jakos ruszac ramieniem i reka 32.gif .

zuch dziewczyna icon_smile.gif
a ja specjalnie przyjadę na ten zlot żeby wziąć Cię za tą rękę i przywitać się icon_smile.gif
Agga
CYTAT(malgosia1968 @ Tue, 06 Dec 2011 - 14:09) *
a ja specjalnie przyjadę na ten zlot żeby wziąć Cię za tą rękę i przywitać się icon_smile.gif



Trzymam Cie za slowo icon_biggrin.gif .

Powiedzcie mi jeszcze,czy to jest normalne, aby po 24 g od zabiegu dalej mnie bolala i dretwiala szyja,oraz plecy?
Z tego co mi anestezjolog mowila, to znieczulenie trzyma od 3-6 h,wiec juz dawno powinno puscic.
Owszem puscilo,bo od wczorajszego wieczoru jade na srodkach przeciwbolowych,ale ta szyja i plecy mnie niepokoja.
malgosia1968
Agga ja po znieczuleniu w kręgosłup ból odczuwam do tej pory
Ty miałaś znieczulenie w splot nerwowy więc został on w jakiś sposób naruszony i myślę że jeszcze długo będziesz czuła w związku z tym dyskomfort
ale jeśli coś Cię niepokoi zawsze możesz zadzwonić do szpitala i zapytać się lekarza (jeśli jest taka możliwość a lekarz udzieli Ci informacji przez telefon)
jeśli nie to lekarz pierwszego kontaktu tez powinien posiadać na ten temat wiedzę
Agga
Dzwonilam dzis do lekarza i mi powiedzial,ze nawet do pol roku moge odczuwac dyskomfort 37.gif .
Szkoda tylko,ze nie dowiedzialam sie tego od anestezjologa przed operacja,bo nie wiem czy bym sie w takim wypadku zgodzila.
malgosia1968
CYTAT(Agga @ Wed, 07 Dec 2011 - 14:57) *
Dzwonilam dzis do lekarza i mi powiedzial,ze nawet do pol roku moge odczuwac dyskomfort 37.gif .
Szkoda tylko,ze nie dowiedzialam sie tego od anestezjologa przed operacja,bo nie wiem czy bym sie w takim wypadku zgodzila.

Agga każde znieczulenie jest dyskomfortem
a Ty nie narzekaj nienie.gif tylko ciesz się że masz to już za sobą a ból minie 06.gif
Agga
CYTAT(malgosia1968 @ Wed, 07 Dec 2011 - 15:14) *
a Ty nie narzekaj nienie.gif tylko ciesz się że masz to już za sobą a ból minie 06.gif



Taaa do kolejnej operacji 43.gif . Tak mam rozwalone,ze i sciegna poszly 37.gif .
pirania
CYTAT(Agga @ Wed, 07 Dec 2011 - 16:57) *
Dzwonilam dzis do lekarza i mi powiedzial,ze nawet do pol roku moge odczuwac dyskomfort 37.gif .
Szkoda tylko,ze nie dowiedzialam sie tego od anestezjologa przed operacja,bo nie wiem czy bym sie w takim wypadku zgodzila.

bo przed operacja- przypomnijmy ze nic a nic cie nie bolalo a reka byla sprawna icon_smile.gif
Oj agga wiem ze i tak zle i tak niedobrze ale umowmy sie zycie z reka po takim urazie czy z zabiegiem czy bez to pasmo cierpien- a tak przynajmniej masz perspektywe pol roku czy rok a nie 40 lat.

ja ci powiem ze zaniedbalam jeden taki uraz w lokciu- teraz juz nic sie zrobic nie da, reka nie jest w 100% sprawna, jest slabsza w dodatku np. na zaglach musze kalkulowac rece jak trzymam ster i przy mocniejszym wietrze jest kicha. Ale glupi czlowiek byl to nic nie zrobil i to w dodatku malenki byl urazik w sumie.....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.