To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

bardzo skÄ…pe miesiÄ…czki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kajek
od kiedy zaczęłam miesiączkować (w wieku 14 lat) kazdy mój okres to wielka niespodzianka.
Nigdy nie wiem (poza czasem kiedy biorę anty) kiedy przyjdzie - czy po 15, 20, 50 czy 70 dniach, czy będzie bolało nie do wytrzymania czy komplenie nic, czy potrwa 3 czy 15 dni....
Na dodatek mam problemy z hormonami, z utrzymaniem ciąży i torbielami.
Ku mojemu niezmiernemu zdziwieniu od 5 miesięcy mam okres jak w zegarku - zaczyna się 5-6 dnia miesiąca.
Nie towarzyszy mu żaden ból i objawy przepowiadające.
I wszystko byłoby pięknie gdby nie to że z miesiąca na miesiąc jest on coraz bardzie skąpy - tym razem całkiem spokojnie poradziłabym sobie z jedną małą wkładka dziennie.
Już miesiac temu umówiłam się do lekarza, ale wizytę mam dopiero 3 stycznia (!) - wczesniej chodziłam tylko prywatnie, ale teraz nie mam takiej możlwości.
Więc czekam na tą wizytę i coraz bardziej sie denerwuję.
Mam 36 lat, cytologia w ubiegłym roku była ok, markery nowotworowe w kierunku raka jajnika też nie wykazały żadnego zagrożenia, a badania ogólne krwi z ubiegłego tygodnia są wszystkie w normie (hormony tarczycy także).
Czyżby zaczynała sie u mnie wczesna menopauza?


KM
Kompletnie się na tym nie znam, ale 2 lata po urodzeniu dziecka wydaje mi się niemożliwe przechodzenie menopauzy.
Jeszcze niedawno miałam podobne obawy do Twoich, moje miesiączki były coraz krótsze i coraz mniej obfite, a jestem jeszcze młodsza od Ciebie icon_wink.gif Nawet miałam sobie zrobic badanie z krwi, które wykazuje ile jeszcze przede mną jajeczkowań (raczej w przybliżeniu). Jednak zmieniło się to po zabiegu ginekologicznym, który miałam z innego powodu. Niby nic takiego- łyżeczkowanie, które nie powinno mić wpływu, a jednak zmiana duża.
gosiagosia
a bierzesz jakies leki ?
kajek
nic nie bioręicon_smile.gif
gosiagosia
CYTAT
Zbyt skąpe krwawienia mogą wynikać z takich schorzeń, jak niedomoga ciałka żółtego, zespół policystycznych jajników, niewydolność czynnościowa podwzgórza. Do przyczyn możemy zaliczyć także niewydolność jajników. W przypadku zauważenia słabego krwawienia comiesięcznego należy skonsultować się z lekarzem.


pozostaje wizyta u lekarza
kajek
no wybieram się, wybieram. W pierwszym poscie napisałam ze mam wizytę 3 stycznia:)
gosiagosia
no wiem, po prostu nic mi do glowy nie wpadlo jaka moze bc przyczyna icon_smile.gif
agami
Odchudzasz sie? Albo masz tendencje do wahania wagi?
kajek
nie odchudzam się choć powinnam icon_smile.gif - moja waga powoli, ale systematycznie idzie w góręicon_sad.gif
Helena
może to objaw niedoczynności tarczycy? Tycie, nieregularne miesiączki...

sorry, teraz doczytałam, że hormony tarczycy masz w normie.
milutka
CYTAT(Helena @ Tue, 20 Dec 2011 - 19:51) *
może to objaw niedoczynności tarczycy? Tycie, nieregularne miesiączki...

sorry, teraz doczytałam, że hormony tarczycy masz w normie.



Ale one mogą być w nomie, to trzeba porównać jakie jest TSH i FT4.


Ja też ma bardzo skąpe @, ale nadal mam owulację. Chociaż też mam problemy z utrzymaniem ciąży.

Możesz podać te wyniki tarczycowe?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.