To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czyszczenie ślinianek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

e_Ena
Czy ktoś może miał taki zabieg? Albo wie jak to wygląda? Wystarczy wizyta w zwykłym gabinecie, w sensie że od ręki każdy laryngolog zrobi, czy to bardziej skomplikowany zabieg (w narkozie)?
Jak długo trwa takie czyszczenie?
Marta M
jakoÅ› nie kojarzÄ™ takiego zabiegu,chodzi o kamienie czy z czym zwiÄ…zane to "czyszczenie"?
e_Ena
Kamienie w śliniankach. Wiem tylko że trzeba się tam będzie dostać od środka, ale jak? Będą mi coś nacinać? Nie wyobrażam sobie żeby mi ktoś głęboko w buzi grzebał, nawet przy zwykłym badaniu gardła mam silny odruch wymiotny, a co dopiero takie czyszczenie 37.gif
Marta M
nie wiem czy uda się "wyczyścić",ale jest wsadzany cienki cewniczek do przewodu ślinianki,wejście znajduję się na błonie śluzowej policzka w okolicy zębów 7. górnych,a jeśli podżuchwowych pod językiem
e_Ena
Czyli to będzie prawdopodobnie nakłucie tylko? W okolicy 7-mek (dolnych), to brzmi optymistycznie, bo najbardziej się boje że mi będą gdzieś głęboko w gardle grzebać. Chociaz te kamienie mają 6 mm to nie wiem czy to przez taki cewniczek przejdzie. Dzwonię dziś, żeby się umówić do laryngologa, ale przez telefon to pewnie za dużo mi nie powie.
Marta M
nie nakłucie i nie 7 dolnych
wejście w otwór do przewodu ślinianki,ale jeśli kamienie są za duże,no i zależy od ich lokalizacji nacina się,ale to nie jest straszny zabieg,najlepiej zadzwoń i dowiedz się jak będzie wykonywany zabieg,i daj znać oczywiście
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.