To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zapalenie spojowek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiagosia
podejrzewam, ze to to wlasnie mam. wczoraj w poludnie zaczelo mnie bolec pod okiem, nie wiedzialam czy to kosc czy skora, zajrzalam do srodka i zobaczylam jakby kroste z ropa od wewnatrz. kiedys mialam nawracajace gradowki, ktore podobnie wygladaly, tyle ze mialam je zawsze na gornej powiece, wiec wteyd to byl konkretny bol.
jakos przespalam, rano bylo w miare, a od jakichs 2 h zaczelo mnie bolec pod gorna powieka, jakbym piasek miala i cale oko jest spuchniete i czerwone.

wyczytalam w necie, ze objawy wskazuja zapalenie spojowek. wiec pytam jak moge sobie sama pomoc, bo jesli do lekarza to dopiero w poniedzialek a jakos weekend musze przetrwac. moze jakies krople bez recepty ?

wkropilam sobie soli fizjologicznej i na chwile pomoglo, ale teraz znowu to samo
Ewelinek
Gosiu, niestety nie ma domowego sposobu na zapalenie spojówek, oko to bardzo czuły organ i eksperymentowałabym tutaj za bardzo. A może masz w okolicy jaką przychodnię dyżurującą w soboty? Albo jedź na pogotowie...
gosiagosia
na razie nie zgina mnie z bolu, wiec moge do poniedzialku poczekac.

po prostu pytalam czy jakies oklady sie robi? moja matka kiedys cos mowila, ze lekarka kazala jej robic oklady ze zwyklej herbaty. moze cos innego.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Ewelinek

Możesz sobie kupić w aptece krople ze świetlika i zakraplać tą solą fizjologiczną jeśli chcesz czekać.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
gosiagosia
CYTAT
z silnym przekrwieniem oczu, łzawieniem, światłowstrętem czy wydzieliną ropną,


ja mam tak, ale mi to jakos szczegolnie nie utrudnia niczego, pewnie dlatego ze jest na jednym oku. na pogotowie nie pojde, a do okulisty byc moze w pon sie dostane. prywatnie tez nie pojde, wiec tak czy siak bede czekac. a do rodzinnego mozna z tym isc, on moze cos przepisac ?
Ewelinek
(użytkownik usunięty), jeśli to bakteryjne to jedynie lekko złagodzi, wiem, że nie wyleczy, ale skoro Gosia chce czekać to niech choć dobrze oko nawilża co by sobie jeszcze go dodatkowo nie drażnić.
madzialenna
Gosia ja jakieś 3 tyg temu ze starszym jechałam w niedziele na pogotowie okulistyczne, bez problemu przyjęli przepisali antybiotyk i już na drugi dzień było dużo lepiej. Więc ja na twoim miejscu bym nie czekała, jak to dziewczyny piszą oko to oko jak nie będziesz leczyć od razu to później możesz się z tym babrać dłużej.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.