To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wyniki badania po operacji

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiagosia
przed wyjsciem ze szpitala ordynator powiedzial, ze za 3 tyg beda wyniki.
po wypis byl maz, oprocz wypisu dostal wyniki badania histopat. na wypiscie jest informacja, ze zglosic sie za 3 tyg po wyniki.
mialam robione badanie srodoperacyjne, zeby wykluczyc zmiane zlosliwa, a dokladne okreslenie mialo trwac dluzej. a tu nagle po kilku dniach juz bylo ?

nie moge sie dodzwonic na wskazany nr dlatego pytam. moze te wyniki z badania histopatologicznego, to wlasnie te, ktore mialam odebrac, a moze to te srodoperacyjne, a wlasciwe po 3 tyg maja byc?
juz sama nie wiem.

mial ktos podobna sytuacje? w sensie jak te wyniki wygladaja i czy da sie je tak wczesnie przeprowadzic ?
Gruszka
Gosia, badanie śródoperacyjne daje wynik w kilka minut, jednak jest mniej dokładne niż badanie hist. w trybie zwykłym, daltego najcześciej powtarza się je po fakcie - i na wynik zwykle czeka sie ok. 3 tygodni. (wyczytane)
gosiagosia


mam tak

1. badanie histopatologiczne (z 24 listopada)



i potem wynik badania, makroskopowo



i


2. badanie histopatologiczne z 21 listo (wtedy mialam operacje)


wyniki badania srodoperacyjnego

makroskopowo i mikroskopowo


czyli ten pierwszy wynik, to ten pozniejszy chyba
Gruszka
Pytanie po jakim czasie od operacji był mąż po te wyniki? icon_smile.gif bo 3 tyg wypisują na wypisie standardowo - może uwinęli sie szybciej - jesli on był po wypis kilka dni po fakcie icon_smile.gif
jaAga*
Wynik histo da się zrobić wcześniej, ja swój miałam po tygodniu bodajże, za sprawą teściowej, która nie mogła się doczekać i poprosiła znajomą patomorfolog (czy jakoś tak) o wykonanie mojej w pierwszej kolejności.
Gruszka
No da siÄ™ da siÄ™ - 3 tyg to jest takie standardowe maksimum - raczej "do" 3 tyg.
MamaJulki
ja też kiedyś czekałam na histopatologię - miałam przyjść po 3 tyg. a na wyniku była data dużo wcześniejsza
więc to chyba tak jak Gruszka pisze - do 3 tyg. a nóż się wcześniej uda icon_wink.gif
może to też zależy od wyniku - jeśli nic nie ma to szybko a jak coś jest to muszą dłużej obserwować ?
gosiagosia
z ordynatorem rozmawialam po 13stej, a maz byl po wypis na drugi dzien okolo poludnia.

przed chwila dzwonilam na oddzial i okazalo sie, ze moich wynikow nie ma jeszcze

o ile moglam uznac to, co dali mezowi za wynik, to nie zadowala mnie on, bo na nim nie jest nic napisane poza tym, dlaczego mialam operacje.
asdfghjklzxcvbnm
gosiagosia wynik do 3 tyg wynika zazwyczaj/najprawopodobniej z ilości badań, które ma patomorfolog do wykonania. Chyba żeby był potrzebny na cito (czyli już zaraz jak w przypadku intry)- to się da szybciej.

Będzie on prawdopodobnie po łacinie i będzie opisem tego co się działo w tkankach/komórkach ( to tak upraszczając)
gosiagosia
po lacinie to mam polowe rzeczy na wypisie.
grzałka
jakbyś miała problem z łaciną to mogę pomóc
gosiagosia
znazlalam stronke, na ktorej sa tlumaczenia, ale dzieki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.