To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gra z eBay, której nie ma w Polsce

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dirty Diana
Eliza fascynuje się Housem. To jest prosta droga do zainteresowania się Sherlockiem, dlatego też chciałaby dostać na urodziny grę The lost cases of Sherlock Holmes. To niegłupi pomysł, grałyśmy w wersję demo i spodobała nam się. Ma jeszcze jedną zaletę, rozwija język angielski. W Polsce jej jednak nie ma. Jest za to na eBayu, ale ja nigdy z niego nie korzystałam i jestem w tej kwestii kompletnie zielona. Warto kupować z tej strony? Bezpieczna jest?A płaci się w jakiej walucie? A może znacie inne możliwości kupienia tej gry?
sunrise
Ja korzystam z ebay-a bardzo czesto tzn kupuje przez ta strone. I bez zadnych problemow. Nie wiem jak jest z miedzynarodowa platnoscia, ale jak placisz karta lub w systemie PayPal to nie powinno byc problemu. Placisz w funtach chyba ze Amerykanski to w dolarach po kursie aktualnym dla twojego banku czy systemu PayPal
Abotak
z ebaya korzystam chyba od poczatku jego istnienia. Kupujac wiele rzeczy, z busem wlacznie icon_smile.gif Najczesciej platnosc przez PayPal ( najbepieczniej, jest tez gwarancja na oplaty do chyba £500). Nigdy nie mialam problemu.
Zwlaszcza teraz kupujacy maja tam duzo wiecej przywilejow niz sprzedawcy.

Mozesz jeszcze zajrzec na amazon bo czasem ceny atrakcyjniejsze. Szczegolnie ostatnio.
Z wysylkami za granice moze byc ew problem. Niektorzy sprzedawcy ( na ebay`u ) amja w opisie adnotacje ze nie wysylaja, inni ze owszem ale nalezy sie z nimi skontaktowac w kwestii ceny przed licytacja, jeszcze inni nie widza problemu i od razu podaja cene przesylki
Dirty Diana
CYTAT(Bogusia123456 @ Tue, 27 Dec 2011 - 22:27) *
z ebaya korzystam chyba od poczatku jego istnienia. Kupujac wiele rzeczy, z busem wlacznie icon_smile.gif Najczesciej platnosc przez PayPal ( najbepieczniej, jest tez gwarancja na oplaty do chyba £500). Nigdy nie mialam problemu.
Zwlaszcza teraz kupujacy maja tam duzo wiecej przywilejow niz sprzedawcy.

Mozesz jeszcze zajrzec na amazon bo czasem ceny atrakcyjniejsze. Szczegolnie ostatnio.
Z wysylkami za granice moze byc ew problem. Niektorzy sprzedawcy ( na ebay`u ) amja w opisie adnotacje ze nie wysylaja, inni ze owszem ale nalezy sie z nimi skontaktowac w kwestii ceny przed licytacja, jeszcze inni nie widza problemu i od razu podaja cene przesylki

Skomplikowane trochę i angielski trzeba dobrze znać. Się przestraszyłam, czy dam radę.
Abotak
Kaelsa, zobacz, tu masz na amazon z mozliwoscia wysylki za granice
https://www.amazon.com/Lost-Cases-Sherlock-...c/dp/B0014SHE8I

PS
z amazon tez korzystam pasjami od lat, wlacznie z grubszymi zakupami i bez zastrzezen

acha... dotarlo do mnie ze to gra komputerowa icon_redface.gif
w tej sytuacji z ebayem bym uwazala( opis, komentarze kupujacych), ew zadala duzo pytan przez zakupem/licytacja.
Niestety, trafiaja sie tam pirackie `kfiatki`
Dirty Diana
Bogusiu, ale ja zamierzam zamówić z tego linka, co mi podałaś. Myślisz, że to dobry wybór? Nie znam dobrze angielskiego 21.gif
Pomyślałam też(nie wiem, czy teraz nie popełnię nietaktu), że może któraś z Was ma możliwość zakupu gdzieś w sklepie takiej gry i wysłania mi? Wszystkie koszty pokryję i będę wdzięczna.
asiam23
Kaelsa a kiedy Twoja corka ma urodziny??
Jak chcesz to popatrze u siebie w sklepach. Poki co znalazlam w Tesco direct ale podjade w tygodniu i zobacze czy maja na sklepie.
Abotak
Ta wyglada dobrze. Zwroc tylko uwage na kompatybilnosc bo z opinii wynika ze gra nie zgrywa sie icon_wink.gif z jakas najswiezsza wersja Ipoda chyba i Mac`ami, ale to kazda, jak rozumiem, nie tylko ta zakupiona online.
Zalezy po prostu jaki system macie.

Ja szczerze mowiac serdecznie odradzam opcje z zakupem w sklepie stacjonarnym i wysylka. Sama zreszta tez bym zamowila online raczej ( no ale ja tez ze wsi, sklepy najblizsze w miescie i nigdy nie chce mi sie po nich wlozczyc wiec ide na latwizne : ) .
I taniej w caloksztalcie jak podejrzewam- nawet z przesylka taniej zwykle wychodzi niz w stacjonarnych.

W Twoim przypadku dodatkowo, po osobistych przykrych przejsciach, nie polecam wysylania bez ubezpieczenia, a to sie srednio kalkuluje, zwlaszcza przy drobnych rzeczach.
I platnosc latwiejsza, bez dodatkowych oplat za przelew/Paypal.

Amazon ma szereg zabezpieczen, prosta jak swinski ogon transakcje bez dodatkowych oplat i jesli po drodze cos sie z przesylka stanie, to wystarczy im zglosic, wysylaja nastepna, sami sie martwia o odszkodowanie.
Jesli tam mozna dana rzecz znalezc i wysylaja to to jest najrozsadniejsze wyjscie msz.

Siostra rok temu zamowila pare rzeczy na amazon ale z wysylka do mnie bo brat mial zabrac po drodze. Niestety, spoznily sie troche i w efekcie wyslalam jej poczta. Polowa doszla, druga przepadla 13.gif
Pomimo potwierdzenia wysylki, odszkodowanie okazalo sie mzonka bo ja nie mialam rachunku ( ona zamawiala), potwierdzenia zakupu. Siostra z kontem i-netowym, nie chciala sie bawic w zamawianie wydrukow z konta i jakies tam jeszcze historie. W koncu odpuscila.
Gdyby zamawiala prosto z amazon do siebie, oni by sie o to martwili i zwrocili koszt po calosci albo wyslali ponownie.

Dirty Diana
Bogusiu, bardzo dziękuję Ci , ja pomyślałam o tym, żeby któraś z Was mi kupiła, bo obawiam się tego, że na stronie jest wszystko po angielsku i w tym języku trzeba się kontaktować. Jutro jadę jednak do koleżanki anglistki i poczytamy, może się odważę zamówić na tej stronie, którą polecasz.
Asiam, dziękuję Ci za propozycję. Jeśli możesz sprawdź, ile gra kosztuje i daj znać.
asiam23
Kaelsa a na kiedy potrzebujesz ta gre? My wybieramy sie do Polski takze juz na miejscu moglabym Ci ja wyslac, jakbys chciala. W Tesco Direct jest za 3.99, do konca tygodnia moglabym Ci dac odpowiedz czy dostalam.
sunrise
Kaelsa Jesli chcesz moge kupic Ci ta gre z mojego konta na eBayu z adresem do wyslania do Ciebie. Np ta
najtansza opcja i jak dla mnie wiarygodny sprzedawca.
Tylko przesylka kosztuje £1.25 zwykla lub £5.49 z potwierdezeniem odbioru.
Ja takze jesli chodzi o wysylanie do Polski wszystko za potwierdzeniem wysylam, bo niestety te bez potwierdzenia zazwyczaj gina gdzies na poczcie. (Jak wysylalam zaproszenia na slub "normalnie" to z 40 chyba tylko 3 czy 4 doszly 21.gif 37.gif )
No i musisz wziac tez pod uwage czas w jakim ona dotrze. Sprzedawca pisze ze wysle w nastepny dzien po dokonaniu zaplaty a reszta to juz jak bedzie poczta dzialac. Jak ja wysylam to zazwyczaj dociera okolo tygodnia max do dwoch.
Dirty Diana
Asiam, Twoja propozycja wydaje mi siÄ™ Å›wietna. GrÄ™ potrzebujÄ™ na 13 stycznia, ale jak bÄ™dzie później, to też siÄ™ nic nie stanie. A jesteÅ› pewna, że to ta sama gra? Bo na eBay ona kosztuje Å›rednio koÅ‚o 5 £?
Sunrise, dziękuję Ci. Poczekam, co napisze Asiam.
edit. lit.
asiam23
Kaelsa okladka i tytul ten sam. Jutro dam Ci znac dobrze??
Dirty Diana
CYTAT(asiam23 @ Thu, 29 Dec 2011 - 11:55) *
Kaelsa okladka i tytul ten sam. Jutro dam Ci znac dobrze??

Czekam niecierpliwie.
asiam23
Kaelsa napisalam PW nie wiem czy dostalas.
Dirty Diana
CYTAT(asiam23 @ Fri, 30 Dec 2011 - 18:58) *
Kaelsa napisalam PW nie wiem czy dostalas.


Dostałam i odpisałam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.