To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kotek - jak robić uszka?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anonimowy
Potrzebuję pilnie pomocy. Diana ma bal w przedszkolu już w środę, a ja cały czas nie mam dla niej stroju do przebrania. Wymyśliłam sobie, że przebiorę ją za kotka. Mam jakieś skrawki futerka, które poprzyszywam, pomaluję jej buźkę farbami, ale nie mam pomysłu JAK ZROBIĆ USZKA. Może ktoś z Was coś mi podsunie.
i.
Może na plastikowej opasce przyczep papierowe albo futerkowe uszka?
Ciocia Magda
ja zrobiłam moim dzieciom stroje Klapouchego i Tygrysa, z polaru. Część na głowę to było coś w rodzaju czapki (odrysowałam od zwykłej czapki), składało się z dwóch elementów - przód i tył - a do tego uszka, też wycięte z polaru, dwustronnie, zszyte razem i przewrócone na drugą stronę, potem ułożone w odpowiednim miejscu i zszyte z resztą czapki. Szyłam to ręcznie - bo maszyna odmówiła współpracy z polarem - szwem takim jak fastryga, udało się w jeden wieczór.

Mogę przesłać zdjęcie jak podasz swój email
Benia
Zachwycił mnie pomysł pewnej mamy, która zrobiła kocie uszka z...włosów. Nie wiem czy uda mi sie to opisać, ale spróbuję. Kotek miał zrobione na czubku głowy 2 kucyki, podwinięte i związane gumką, tak że sobie sterczały. Na to nałożony został specjalny rożek z futerka (b. prosty do uszycia) i przymocowany spinkami. Qrcze, nie potrafię tego dokładniej opisać, ale wyglądało efektownie, a przede wszystkim było to wygodne dla dziecka, bo nie spadało, nie zsuwało się i nie rozpraszało balowiczki. icon_smile.gif
mamami
Do środka futerkowch uszek przyczepionych do opaski albo czapeczki trzeba wsadzić drucik, wtedy będą sztywne i sterczące. Spokojnie można zrobić takie szkieleciki uszu i przytwiedzić je bezpośrednio do opaski (takiej plastikowej) i na te szkieleciki naciągnąć dwa rożki z futerka i zeszyć od spodu.
Nie umiem tego lepiej wytłumaczyć ale chyba wiadomo o co chodzi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.