To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Boli mnie szyja POMOCY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Użytkownik usunięty
Jak w temacie. Kolejny raz obudziłam się z bólem szyi takim, że nawet ruszanie oczami mnie boli. Nie, to nie jest kręgosłup, raczej naciągnięte mięśnie/ścięgna/inne tkanki miękkie. Spędzam dużo czasu przy komputerze, na pewno jednak typem do obwinienia na już jest poduszka! I teraz bardzo proszę... co zrobić, żeby dziś móc pójść na zumbę??? Masuję, nacierałam Viprosolem, jest lepiej ,ale do dobrze mi DALEKO icon_sad.gif I pytanie nr dwa. Dobra poduszka. Ja wiem, że rynek ocieka przeróżnymi wynalazkami, ja też miałam różne. Obecnie śpię na twardej jak kamień poduszce i chyba nie jest to najlepsza myśl. Miękkie, zwykłe poduszki zwijam w przedziwne kulki i podkładam sobie pod ramię. Może macie jakiś wypróbowany super typ?

Boli mnie... noooo 41.gif
pcola
[użytkownik x],
ja śpię na poduszce średnio twardej o formacie 50 x 60. Z wkładem bodajże silikonowym. Wymieniam poduszkę średnio co 6-8 miesięcy.
Arwena.
Bez recepty to plaster rozgrzewający - polecam najzwyklejsze, o wyglądzie plastra icon_wink.gif. Przyklejasz na skórę i miło ogrzewa bolące miejsce.

Taki.
Użytkownik usunięty
CYTAT(pcola @ Wed, 28 Dec 2011 - 10:02) *
[użytkownik x],
ja śpię na poduszce średnio twardej o formacie 50 x 60. Z wkładem bodajże silikonowym. Wymieniam poduszkę średnio co 6-8 miesięcy.


Ja UWIELBIAM spać na półwałku, ale od dawna nie mogę takowego dostać. Śpię na piankowych poduszkach wyłącznie, takie zwykłe są dla mnie zdecydowanie za miękkie.
Użytkownik usunięty
Ja mam dzisiaj ZUMBĘ... a na razie nie mogę głowy obrócić w żadną stronę rycze.gif
Arwena.
[użytkownik x] i pewnie cokolwiek nie zastosujesz to nie obrócisz - plaster złagodzi ból ale nie na tyle, żeby swobodnie się poruszać.

U mnie taki ból trwa dwa do trzech dni, plaster plus ćwiczenia i rozmasowywanie mięśni. Czasem dostaję naproxen, na receptę ale szału po nim nie ma.

Współczuję, bo wiem jak to okropnie boli.


Edit. Wałek kupiłam sobie bodajże w Leroy? Albo Ikei? Już nie pamiętam.
Użytkownik usunięty
Pikanterii dodaje fakt, że ja mam dzisiaj ZUMBĘ i zamierzam tam pójść... Nie mam pojęcia, jak się będę poruszała... Mam nadzieję rozruszać się na tyle, żeby jednak potańczyć dzisiaj... Po tygodniu przerwy związanej ze Świętami po prostu NIE MOGĘ odpuścić 32.gif
MamaJulki
[użytkownik x] a może amolem spróbuj natrzeć ? tylko nie za mocno bo to ostre jest...

no i mnie szyja nie boli ale miałam okropne problemy z częścią krzyżową, czasem nie mogłam z łóżka wstać, nie mówiąc o innych czynnościach
przeszło odkąd spimy w pościeli z wełny owczej - jak ręką odjął - wcześniej w to nie wierzyłam
Użytkownik usunięty
CYTAT(papillon @ Wed, 28 Dec 2011 - 11:42) *
[użytkownik x] a może amolem spróbuj natrzeć ? tylko nie za mocno bo to ostre jest...

no i mnie szyja nie boli ale miałam okropne problemy z częścią krzyżową, czasem nie mogłam z łóżka wstać, nie mówiąc o innych czynnościach
przeszło odkąd spimy w pościeli z wełny owczej - jak ręką odjął - wcześniej w to nie wierzyłam


Ale w pościeli wszystko jedno jakiej, byle owczej?

Kurcze, bo ja mam jeszcze jeden problem. Odkąd straciłam moją tłuszczową osłonkę, zrobiłam się zmarźlakiem. A zawsze mówiłam, że kurcze receptory są w skórze i to nieprawda, że sadło grzeje. Otóż PRAWDA. Sadło GRZEJE. Jest mi przeraźliwie ZIMNO. Wczęśniej terroryzowałam rodzinę otwierając wszystkie okna. Teraz regularnie je zamykam. Marzę o kołdrze elektrycznej 37.gif
MamaJulki
[użytkownik x] i to jest dodatkowy plus tej wełny owczej w zimie nie marzniesz a i w lecie też masz akurat... ja to teraz mam nawet problem taki, że mi za ciepło ale to też może przez ciążę
no i kołdra nie jest ciężka
wiesz co do pytania czy wszystko jedno - trzeba uważać by nie kupić jakiegoś taniego bubla - podróbki icon_wink.gif my chyba woolmark mamy
no i niby, że pod "gołą" to najlepsze działanie ma ale my mamy powleczoną pościelą z satyny bawełnianej a na podkładzie jest jeszcze prześcieradło i jest ok...
no i jeśli macie łóżko z materacem to dobry materac to podstawa
my póki co z racji warunków lokalowych śpimy na kanapie ale jak już się przeprowadzimy to będzie duże łóżko i odpowiednim materacem - kręgosłup to podstawa ! icon_smile.gif
MamaJulki
p.s. mogę zadać intymne pytanie ? ile teraz ważysz ? a może napisz ile już zrzuciłaś bo tak bardziej będę kojarzyć icon_wink.gif chyba, że na nieortodoksyjnym jest bieżące info icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(papillon @ Wed, 28 Dec 2011 - 12:32) *
p.s. mogę zadać intymne pytanie ? ile teraz ważysz ? a może napisz ile już zrzuciłaś bo tak bardziej będę kojarzyć icon_wink.gif chyba, że na nieortodoksyjnym jest bieżące info icon_smile.gif


Powinno być na bieżąco. Schudłam 45 kg.

Mamy super materac. Wprawdzie cierpię teraz, bo spałam na mega twardej stronie i było mi BOSKO. Teraz śpimy na miękkiej, Maniek ma takie zalecenie po operacji kręgosłupa

A jak pierze się taką kołdrę? Bo w pralce to na pewno nie. Ja swoje piorę 2 razy w roku.

Poduchę też masz wełnianą?

Boli mniej. Ale nadal boli icon_sad.gif
MamaJulki
wow - wielki szacun dla Ciebie kobieto - zawsze Cię podziwiałam icon_smile.gif

wiesz co prać tego jeszcze nie prałam bo mamy ją jakieś 2 miechy dopiero i nawet się nie orientowałam co i jak
hm na szybko w necie wyczytałam, że w grę wchodzi pranie ręczne - ja mam taki program w pralce

poduszki były w komplecie (pewnie jakbyśmy sami kupowali to były by inne ale to był prezent) - ale jak dla mnie za mała i śpimy na tych co mieliśmy wcześniej - puchowe, a tych używamy jako dodatkowych zagłówków jak na tv patrzymy icon_smile.gif
poduszki mają taki plus, że mają ściągane poszewki

fajnie, że ból trochę ustąpił
Potwora
Ja polecam poduszkę ortopedyczną, taką z dziurą na głowę, porządną kupioną w dobrym sklepie icon_wink.gif

Ja bym na zumbę nie szła, z własnego doświadczenia: intensywny wysiłek fizyczny może niestety taki stan tylko pogorszyć.
MamaJulki
CYTAT(Potwór z Bagien @ Wed, 28 Dec 2011 - 14:32) *
Ja polecam poduszkę ortopedyczną, taką z dziurą na głowę, porządną kupioną w dobrym sklepie icon_wink.gif

Ja bym na zumbę nie szła, z własnego doświadczenia: intensywny wysiłek fizyczny może niestety taki stan tylko pogorszyć.


właśnie zapomniałam wspomnieć o tych poduszkach
moja mama ma problemy z szyją i też od jakiegoś czasu śpi na takiej ale musiałabym spytać o rezultaty
mama_do_kwadratu
zumbę sobie odpuść raczej
rozgrzewaj bolące miejsce
Ewelinek
[użytkownik x], możesz spróbować z plastrami Olfen patch. Są bez recepty, zawierają Diklofenak - czyli działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie - są lepsze niż plastry tylko rozgrzewające.

Pozdr
E.
Użytkownik usunięty
Jak to odpuść zumbę??? Tydzień już na zumbuni nie byłam rycze.gif
skanna
[użytkownik x], a z kilogramami to i rozum straciłaś? icon_razz.gif Jak się poważniejszej kontuzji nabawisz, to i miesiąc nie będziesz albo i dłużej.
Potwora
CYTAT(skanna @ Wed, 28 Dec 2011 - 13:46) *
[użytkownik x], a z kilogramami to i rozum straciłaś? icon_razz.gif Jak się poważniejszej kontuzji nabawisz, to i miesiąc nie będziesz albo i dłużej.


Potwierdzam.

Potem to już tylko rehabilitacja i przeciwbóle.

Wiem, znam, przeszłam.
Użytkownik usunięty
Ave plastry przeciwbólowe! Ketonal w plastrze wprawił mnie w stan błogiego niebytu. Na zumbę spróbuję pójść. Najwyżej się poddam. Jest mi dobrze. I gorąco w tym miejscu....
skanna
CYTAT([użytkownik x] @ Wed, 28 Dec 2011 - 18:46) *
Ave plastry przeciwbólowe! Ketonal w plastrze wprawił mnie w stan błogiego niebytu. Na zumbę spróbuję pójść. Najwyżej się poddam. Jest mi dobrze. I gorąco w tym miejscu....



Kiedyś znajoma mi powiedziała, co zalecił lekarz, kiedy jej córka skręciła sobie nogę.
Na pytanie, czy ma młodej podawać jakieś środki przeciwbólowe, odpowiedział: "Absolutnie nie. Ma boleć. Jak będzie boleć, to ona tej nogi nie będzie niepotrzebnie forsować. Jak nie będzie boleć, to może ją sobie bardziej uszkodzić."
Pilawianka
[użytkownik x] mam nadzieję, że wiesz co robisz. To, że nie boli nie znaczy przecież że wszystko jest ok. Możesz sobie tą zumbą zaszkodzić i będziesz zmuszona do zdecydowanie dłuższej przerwy.
cydorka
[użytkownik x] ja mam szyjny w strasznym stanie, zniesienie szyjnej lordozy, stan po złamaniu kompresyjnym i takie tam
jedyna poduszka na której śpię od wielu lat na zlecenie mojego doktora to firmy valde
to moja:
https://www.valde.pl/poduszkiikorektory_nylattnadb1.html

ale wybór mają ogromny i stopni twardości i typów dobieranych w zależności od potrzeby, wagi, wieku itp

nawet dla dzieci
cyd
Użytkownik usunięty
CYTAT(cydorka @ Wed, 28 Dec 2011 - 21:31) *
[użytkownik x] ja mam szyjny w strasznym stanie, zniesienie szyjnej lordozy, stan po złamaniu kompresyjnym i takie tam
jedyna poduszka na której śpię od wielu lat na zlecenie mojego doktora to firmy valde
to moja:
https://www.valde.pl/poduszkiikorektory_nylattnadb1.html

ale wybór mają ogromny i stopni twardości i typów dobieranych w zależności od potrzeby, wagi, wieku itp

nawet dla dzieci
cyd


Cyd, a gdzie to cudo kupić? Mają jakiś sklep stacjonarny, czy tylko via net?

Byłam na zumbie. Plaster mi odpadł w trakcie icon_biggrin.gif Ćwiczyłam na tyle, na ile byłam w stanie. Jak zawyłam z bólu podczas brzuszków, odpuściłam. Tzn. ćwiczyłam bez wyciągania rąk. Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej, a nie gorzej. Ale kurcze... warto było icon_biggrin.gif
Użytkownik usunięty
Pojechałam, zobaczyłam, nabyłam. Cyd... DZIĘKUJĘ CI! Pierwszą noc od baaaardzo dawna spałam LUKSUSOWO! Ja nie wiem, kto wymyślił te poduszki, ale JEST GENIUSZEM! A ja Twoją dłużniczką!
Dirty Diana
CYTAT([użytkownik x] @ Fri, 30 Dec 2011 - 10:53) *
Pojechałam, zobaczyłam, nabyłam. Cyd... DZIĘKUJĘ CI! Pierwszą noc od baaaardzo dawna spałam LUKSUSOWO! Ja nie wiem, kto wymyślił te poduszki, ale JEST GENIUSZEM! A ja Twoją dłużniczką!

Naprawdę?
Kurdę, ja też cierpię z powodu takich bólów. Kiedyś pożyczyłam od teściowej podobną poduszkę i spanie na niej było koszmarem. Mówisz, że z tą jest inaczej? Ile to cudo kosztuje?
Użytkownik usunięty
CYTAT(Kaelsa @ Fri, 30 Dec 2011 - 12:51) *
Naprawdę?
Kurdę, ja też cierpię z powodu takich bólów. Kiedyś pożyczyłam od teściowej podobną poduszkę i spanie na niej było koszmarem. Mówisz, że z tą jest inaczej? Ile to cudo kosztuje?


Kaleso, ja testowałam TONY poduszek. Bo na takiej zwykłej to ja NIE MOGĘ spać od dawien dawna. Niegdyś układałam sobie zwykłą poduszkę złożoną na pół, na tym serduszko takie z Ikei (z wcięciem) i to mi pasowało. Niestety, najpierw serduszko przybrało grubość milimetra, bo się ubiło, a potem zeżarła je jedna z suczy. Potem były lateksy, pianki poliuretanowe (i takie za 29 i takie za 290 zł :/) i ciągle TO NIE BYŁO TO. Ostatnio spałam na twardej jak kamień poduszce, na niej miałam położony wałek. Efekty były fatalne. Motałam się z tym wałkiem, wciskałam sobie pod głowę kołdrę, pluszaka itede. Maniek czasem budził się i zrywał boki mówiąc, że Gumka (nasza jamniczka) byłaby podchodząca. Bo faktycznie z tymi poduszkami wyczyniałam brewerie... Wczoraj w sklepie doznałam lekkiego szoku, bo zostałam na dzień dobry rzucona na łoże i nim się obejrzałam, miałam pod ramię utkniętą poduchę, która przypomina wiele rzeczy, ale ni groma nie przypomina poduszki. Dziwaczne toto, prostokątne, wielkie, twarde i z dziurą. Ale po prostu sen na tym to JEST BAJKA! Pani wiedziała, co mi jest potrzebne icon_biggrin.gif Zupełnie inną poduszkę dobrała Mańkowi, który śpi na płaskim i dzisiaj też był bardzo zadowolony. Jeszcze inną dobrała Julii. Wszyscy kolejno lądowaliśmy na testowym łóżku icon_wink.gif Pypciowi dobraliśmy zaocznie i też był to strzał w dziesiątkę. Płaciliśmy 120 zł/sztukę, dostaliśmy zniżkę z uwagi na ilość. Trochę mnie skręciło, jak zobaczyłam sumę, ale kurcze... jestem zachwycona!
cydorka
się cieszę,
a gdzie pojechaliście
bo miałam napisać ale jak widać nie zdążyłam, że trzeba kupować w sklepie i to dobrym= takim, w którym jest leżanka na której można pod opieką fachowej testować poduszki

wiesz co [użytkownik x]
to prawda, że nie są najtańsze, ale zwracają się z nawiązką
ja od kiedy mam ustawiony kręgosłup rehabilitacją i śpię na ich poduszkach zaoszczędziłam dużo :
i bólu i niewygody ale i na rehabilitacji
dobra niepoliczalne
cydorka
CYTAT(Kaelsa @ Fri, 30 Dec 2011 - 12:51) *
Naprawdę?
Kurdę, ja też cierpię z powodu takich bólów. Kiedyś pożyczyłam od teściowej podobną poduszkę i spanie na niej było koszmarem. Mówisz, że z tą jest inaczej? Ile to cudo kosztuje?

oj poduszka poduszce nierówna ja swoją pierwszą dostałam i to była masakra
dopiero jak pojechałam do sklepu rehabilitacyjnego, to dobrali mi odpowiednią
poduszka musi być dobrana do osoby, upodobań i "kłopotów"
cyd
Dirty Diana
CYTAT(cydorka @ Fri, 30 Dec 2011 - 21:47) *
oj poduszka poduszce nierówna ja swoją pierwszą dostałam i to była masakra
dopiero jak pojechałam do sklepu rehabilitacyjnego, to dobrali mi odpowiednią
poduszka musi być dobrana do osoby, upodobań i "kłopotów"
cyd

Ciekawe, czy znajdę u siebie sklep z tym Waszym hitem. Marzy mi si,e życie bez bólu karku i barku.
cydorka
CYTAT(Kaelsa @ Fri, 30 Dec 2011 - 22:00) *
Ciekawe, czy znajdę u siebie sklep z tym Waszym hitem. Marzy mi si,e życie bez bólu karku i barku.

na ich stronie ( valde) w zakładce partnerzy masz adresy wszystkich dystrybutorów i sieci sklepów uszeregowane wg województw - może tam coś znajdziesz
agabr
Cyd czyli co nie moge kupic A .(staremu A nie mlodemu) bez niego , mnie jest absolutnie wszystko jedno czy mam i jaka poduszke ale on musi miec gruba i twarda ?b
Użytkownik usunięty
Cyd, pojechałam do ich siedziby mieszczącej się przy ul. Marii Kazimiery. Lekuchno się zdziwiłam, kiedy po przekroczeniu progu sklepu otrzymałam polecenie "proszę się rozebrać i położyć na łóżku". Minę musiałam mieć z rodzaju "bezcenna", bo mój mąż prychnął śmiechem i orzekł, że będziemy testować poduszkę, nie sprzęt z tablicy powyżej (albowiem nad leżanką, na ścianie jest zawieszona gablota ze sprzętem ginekologicznym, który - jak rozumiem - dystrybuuje firma). Jak zobaczyłam ten sprzęt, oniemiałam już w ogóle. Rozwieracze, wkładki, szpatułki i szczoteczki do cytologi... Brrrr... O tak, wizyta dość mocno wryła mi się w pamięć 03.gif

Ale wracając do tematu. Moja poduszka jest KLOCKIEM. Wielkim, prostokątnym klockiem z dziurą i wybrzuszeniem. O takim, na dodatek jeszcze ma podkładkę, bo miała być wyższa. Jak ją pani z zaplecza przytaszczyła, autentycznie witki mi opadły. Zmieniłam zdanie, jak na niej zaległam... no coś NIESAMOWITEGO!
cydorka
CYTAT(agabr @ Fri, 30 Dec 2011 - 22:38) *
Cyd czyli co nie moge kupic A .(staremu A nie mlodemu) bez niego , mnie jest absolutnie wszystko jedno czy mam i jaka poduszke ale on musi miec gruba i twarda ?b

no lepiej by było żeby się stary A zmobilizował i poszedł na leżaneczkę icon_smile.gif i jednak głowę położył
jednak sporo jest tych poduszek do wyboru
cyd

ReniaW
A czy ktoś z Was śpi na poduszce termoplastycznej? znacie w ogóle ten temat?

Pytam, bo niedługo będę kupować dla siebie kołdrę i pomyślałam, że za jednym zamachem wymienię też poduszki, znalazłam cos takiego: [edit: moderacja]

Będę wdzięczna za komentarze icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
CYTAT(ReniaW @ Tue, 24 Jun 2014 - 16:35) *
Będę wdzięczna za komentarze icon_smile.gif


Pierwszy komentarz, jaki się nasuwa, to taki, że spamowanie jest na tym forum zabronione.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.