To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

kawiarka, makinetka, moka, kafeteria.....

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

m4rusia
Dostałam pod choinkę kawiarkę... Żadna firmowa, ot zwykła taka...I dzisiaj chciałam ja sobie wypróbować.... I gucio 32.gif Kawa się nie parzy. Woda gotować się gotuje w tym dolnym zbiorniczku (bo słyszę i fizycznie jej ubywa) ale gotowy napar nie wpływa do górnego ''dzbanuszka''. Nic tam nie wpływa icon_sad.gif
Macie pomysł o co chodzi?? Może to coś ze szczelnością ale pouszczelniałam ja na wszelkie chyba już możliwe sposoby...


edit: edycja tyt.
Paula.
A kawę masz mieloną do ekspresu, czy taką miałką do "plujki", bo jak kawa jest zbyt miałka i na dokładkę dużo jej nałożyłaś i ubiłaś to też może być problem.

Ja też dostałam, włoską, piękną - czarną, z przeźroczystym wieczkiem icon_smile.gif, tylko na razie testuję tylko na gościach.
m4rusia
dawałam już i taką kawę i siaką.... i miałką i grubszą.... Mam ten sam model co mój father, i sypię tę samą kawę co on. U niego działa u mnie nie ;(
Ika
Może po prostu wadliwy egzemplarz Ci się trafił...? Nie mam pomysłu, co mogłoby to powodować. A ta "rurka" nie jest zapchana, niedrożna...? Ale piszesz, że Ci wody ubywa z dolnego zbiornika, no to którędy...? icon_confused.gif
Mariena
W mojej - używanej od kilku lat bez problemów - ostatnio coś się stało z zaworkiem - jak już woda osiąga ten stan, że para idzie do góry, to jej część ucieka przez ten zaworek, bokiem, nie wszystko leci przez kawę. Świszczy przy tym strasznie, no i kawy mniej w zbiorniczku górnym jest, niż zwykle. Potraficie powiedzieć, czy to można naprawić jakos łątwo, czy muszę szukać kolejnego sprzętu?
m4rusia
no Ika, to mnie tez zastanawia.... Rurka jest drożna ale kawa ani woda nia nie leci

Mariena, nie pomogę Ci bom zielona w temacie.. Widzisz, nawet kawy nie umiem zaparzyć icon_wink.gif
Ika
Marta - a możesz reklamować?
m4rusia
mogę chyba zareklamować w sensie "polecam, ach jaka piękna. Kup bo warto!!" icon_smile.gif
Ikuś, nie będę się bawić w reklamacje, bo z tego co wiem kosztowała grosze... Kupię sobie drugą, lepszą już i każę w sklepie jeszcze zaparzyćp ierwszą kawę icon_wink.gif
Ila
O wlasnie to ja tez z kawiarka mam problem icon_sad.gif Przywiozlam sobie z wakacji, ponoc troche lepsza, niz taka zwykla (z ktorej na powodzeniem na miejscu tam korzystalam), ale tez kawa nie leci icon_evil.gif
I tez troche wody ubywa przez ten zaworek, jak u Marieny.
Moge cos z tym zrobic, czy kupic sobie nowa?
m4rusia
Przedwczoraj wpadłam na fajny blog o kawie- "Pożegnanie z Afryką" Jest na nim mowa o kawiarkach właśnie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.