To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

alergolog/pulmonolog

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Honey*
Zna ktos? oczywiscie dla dziecka
moze byc na NFZ ale lepiej prywatnie
wazne zeby bylo dobry
ruda_kasia
Spróbuj Atopię na Alei Słowackiego
Fiefiora
To ja podłącze się pod temat bo też szukam.
Myślałam o atopii - sama chodziłam do dr Pinis, ale jak byłam u niej ostatnio jakaś dziwna mi się wydała.
(Wmawiała mi choroby, problemy których na pewno nie mam)
Jest tam też dr n. med. Marcin Wroński alergolog, pulmonolog,pediatra - szukam opini na jego temat i może się zdecyduję.
Fiefiora
Sam to ja bardzo proszÄ™!

Dostałam namiary od cioci lekarki na podobno dobrych lekarzy:
Jarosz Cichocką - pediatra pulmonolog, alergolog -Cystersów 16 i Mogilska80
Dr Kowalczyk -immunolog - Kurczaby 13
Honey*
Dzieki dziewczyny
Sam poprosze tez namiary

o tej Jarosz Cichockiej dobrze pisza, wizyta 100zl
W tej atopii to jakis konkretny lekarz ?
Fragosia
CYTAT(Fiefiora @ Mon, 02 Jan 2012 - 13:52) *
Sam to ja bardzo proszÄ™!

Dostałam namiary od cioci lekarki na podobno dobrych lekarzy:
Jarosz Cichocką - pediatra pulmonolog, alergolog -Cystersów 16 i Mogilska80
Dr Kowalczyk -immunolog - Kurczaby 13


Cichocka robi dobre wrazenie na poczatku. Wypełnia się ankietę, bardzo dokładnie analizuje
i zapisuje to co sie mówi. I byłoby na tyle....

Ja jej nie polecam. Może kobieta ma nadmiar pacjentów i pracy - pracuje również w Prokocimiu.
Byliśmy parę razy na wizycie w tym chyba ze 2 razy w Prokocimu (stracony czas) 3 lata temu.

Aktualnie zaczęłam chodzić do szpitala wojskowego do dr Wrońskiego i jestem b. zadowolona.
Pierwsza wizytę miałam 03.11. Tydzień później testy i od razu wizyta i kwalifikacja na odczulanie na roztocza.
Od miesiące odczulam Arka i mam nadzieje że to pomoże. Dr Cichocka owszem tez przebąknęła ze może by go odczulić ale bez konkretów......
Honey*
masz na mysli marcina wronskiego co pisala fiefiora ?

czy on prywatnie przyjmuje ?
Fragosia
CYTAT(Honey* @ Mon, 02 Jan 2012 - 16:34) *
masz na mysli marcina wronskiego co pisala fiefiora ?

czy on prywatnie przyjmuje ?


Tak, chyba to ten sam. Wyglada że w Atopi pracuje prywatnie w przychodni przyszpitalnej na NFZ.
Honey*
do atopi zapisalam sie na srode wizyta 100zl

dzwonie tez do szpitala, ciekawe kiedy tam bedzie termin
Fragosia
Do przychodni przyszpitalnej najlepiej dzwonic tak pomiędzy 8-9.00 rano.
Ja rejestrowałam się we wrześniu i czekałam ok 2 miesięcy na pierwszą wizytę , ale za to następne
były b. szybko.
Honey*
Wronski jest tez pediatra wiec mysle ze tylko dzieci przyjmuje
Fragosia
CYTAT(Sam @ Mon, 02 Jan 2012 - 21:39) *
Fragosia - a czy ten doktor to też takie stare konie jak ja przyjmuje? Czy tylko dzieci?

Nie mam pojęcia - ale raczej pediatra icon_smile.gif
inezz
ja chodze z mloda do dr bederskiej na piastow,tez dobra lekarka na nfz
Honey*
hmm
tak naprawde nic sie nie dowiedzialam
Opowiedzialam co jest na rzeczy, osluchal go, zagladnÄ…l do gardla. pokazal jak sie dziecko oklepuje.
Nie postawil zadnej diagnozy, nie zlecil jakichs badan. recepty na pulmicort nie wypisal bo nie moze. Ze niby Kuba jest za maly i ze wogule zamieszanie z tymi receptami. dobrze ze mam jeszcz 8 ampulek. powiedzial zeby dalej robic nebulizacje z pulmicortu a berodual odstawic.
nie jestem zadowolona bo 100zl zaplacilam. moze i Kuba za maly na jakiekolwiek testy. mam go obserwowac i jakby cos mnie niepokoilo zadzownic.
Fiefiora
Honey - to mnie zmartwiłaś, bo my musimy iść prędko bo leki nam się kończą a Olek znów ataki ma i miałam nadzieję, że ten Wroński będzie ok.

Sam - dziękuję!
Fragosia
Honey to faktycznie nie dziwię się że nie wzbudził zachwytu. Ale z tym, iż recepty nie może wystawić to już totalny absurd. Moja pediatra wystawia recepty z tymi pieczątkami: do decyzji NFZ, ale w aptece u mnie bez problemu wydają leki ze zniżką (tzn pytają się o ubezpieczenie).


Odkąd Arek ma alergię to Wroński jest 4 alergologiem u którego jesteśmy. Mi odpowiadało to że szybko i zdecydowanie zrobił mu testy i skierował na odczulanie.

Ale może z mniejszymi dziećmi ma mniej do czynienia.

Teraz mam moralniaka, że może ta Cichocka byłaby lepsza dla tak małego dziecka...
drzewko

U Starszej córki , miała wtedy 4 lata, na testach nic nie wyszło , a miała skaze białkową. Młodsza 7 mies . córcia juz jest lekko wysypana .

A z takim Malenstwem to chyba nie ma sensu robic testów.

Do alergologa bywałysmy na NFZ w Centrum B 11.
BYÅ‚am zadowolona.
Honey kiedys pisałas , ze dajesz Nutramigen? nie chcesz zmienic mleka?
Jesli chodzi o znizke na mleko lecznicze , wątpie , zeby w dobie tego co sie teraz dzieje , pediatra wypisała recepte .
Zobaczymy co powie pediatra na wizycie w srode.
Honey*
drzewko ale na jakie ? i czemu mialabym zmieniac ?

Kuba znowu zaczol kaszlec. Jutro ide do pediatry i juz sie boje ze znowu da antybiotyk. narazie nadal robie mu nebulizacje z pulmicortu ale ten mi sie konczy.
Skad ten kaszel ?
Wietrze mieszkanie, na spacery wychodzimy sporadycznie. Juz nawet nie kapie go codziennie ba, nawet nie co drugi dzien. rece mi opadaja
drzewko
Honey kaszel od kataru często chociaz go nie widac . U nas tak było ostatnim razem. Zwlekałam, w koncu poszło na uszy i dostała zastrzyki.Te noce były tragiczne , jak opisujesz na czerwcowych.Praktycznie pół nocy na rękach 32.gif
,Z dnia na dzien moze pojawic sie kaszel , mnostwo teraz róznych wirusów.
A o mleko pytałam , bo pisałas kiedys,( chyba 37.gif ) , ze nutramigen niedobry , a od stycznia juz nie refundowany. Albo sie mylę?
Honey*
tak, nie dobry ale Kuba pije, a czy bebilon pepti to to samo ? bo tylko takie z wylaczeniem bialka mleka krowiego nam pasuje
i tak, nie jest refundowany
Fiefiora
Pediatra nam mówiła dziś, że podobno jest szansa, że znów nutramigen będzie refundowany od lutego.

Nutramigen i bebilon pepti to niby to samo, ale.. ale jednak różni się składem i jedne dzieci jeden uczula a drugie drugi.
My przerobiliśmy oba. Kawaler nadal pije bebilon pepti, ale już recept nie dostaje, bo podobno mam za stare dziecko 29.gif
Szkoda tylko, że to ma się nijak do alergii Olka.

My właśnie wróciliśmy od pediatry kaszel masakra - jak do środy nie będzie poprawy po wziewach to czeka kawalera antybiotyk.
Koniecznie mamy iść do alergologa, żeby Olka "wyprowadził"
Nam też pediatra mówiła, że to wystarczy katar, jakaś minimalna infekcja a wszystko zaraz kończy się kaszlem.
Honey*
ja tez bylam u pediatry. osluchowo ok. mam robic nebulizacje i pokazac sie do kontroli. dziwi mnie ze zadnego syropu nie dala. ten kaszel jest okropny i wybudza mi sie przez niego icon_sad.gif
ja jutro kupuje nutramigen. niestety bez znizki. mam jedna puszke
Fiefiora
Pediatra doradziła nam jeszcze Aleje Pokoju 2 - tam lekarze przyjmują prywatnie i na NFZ. Zapisaliśmy się. Prywatnie na 3 lutego, a na NFZ na 26maja 29.gif
Honey*
ja sie zapisalam na NFZ na 20 marca. lekarka prowadzila jakis czas temu( w sumie z 8 lat bedzie) mojego meza. prywatnie juz nie ide bo bylam a i tak nic sie nie dowiedzialam. szkoda kasy zwlaszcza ze za mleko dalam 160zl(5 puszek) pujde z torbami.
mam dzwonic i pytac czy sie termin wczesniej nie zwolnil.

a mam jeszcze pytanie
w piatek bylam do kontroli, Kuba ma zmiany na oskrzelach. nie dostal antybiotyku narazie. na zalecenie kupilam fenistil w kroplach. mam go oklepywac i robic nebulizacje. jutro do kontroli, maz juz ma dosc jezdzenia kilka razy w tyg. ale prawka nie mam niestety wiec musi icon_smile.gif
ale czy taki, niby przez alergie, kaszel moze szybko przejsc w zapalenie oskrzeli czy pluc ?
jak sprawdzic na co ma alergie? juz sciagnelam dywan, kurze scieram 2 razy dziennie, odkurzam kilka razy dziennie. do szalu mnie doprowadza ten jego kaszel i te problemy. pije tylko mleko, po ostatnim podawaniu sloiczkow robil mi awantury w nocy. nie wiem moze przez miesko. przestalam mu dawac.
jedna forumka poradzila zrobic wymaz z gardla i nosa. lekarka powiedziala ze do tego trzeba byc na czczo a nie wiem jak mialabym to zrobic, czy taki wymaz cos by dal ?
Fiefiora
Olek kaszle od poczatku grudnia i raz to jest przez spływający katar innym razem alergiczne, a innym razem nie wiem co jest przyczyną, ale podejrzewam, że wystarczy małe osłabiebie organizmu przez jakąś infekcję i kończy się to potwornym kaszlem.
Nie robiłam nigdy wymazu z gardła ani nosa.
Tak kaszel może przejść w zapalenie oskrzeli lub płuc, dlatego tak często trzeba to kontrolować, my chodzimy co 3 dni na kontrole czy jest poprawa i pediatra nam pisze antybiotyk na wszelki wypadek gdyby do kaszlu doszła gorączka.
Ale niekoniecznie to musi być kaszel alergiczny może to być niedoleczona infekcja która daje podobne objawy.
U takiego maluszka to obserwacja jest najlepsza. Może alergenem jest pościel, może materac.

U nas to są pleśnie i grzyby więc szaleństwa w liściach jesienią kończą się atakiem.

Co do słoiczków to czasem trzeba wprowadzać wszystko od nowa i dużo wolniej niż u dzieci które nie są alergikami.
Olek miał np uczulenie na wieprzowinę.
rtonka
honey* ja przechodzilam to samo co Ty rok temu z moim Bartkiem, tylko ze my lezelismy w szpitalu bo maly mial niecale 4msce i do tego doszly dusznosci. Ja chodzilam prywatnie do lekarza, osluchiwal malego i mialam nebulizacje 3 razy dziennie, plus ketotiffen czasami mucofluid do nosa bralismy tak od lutego do czerwca, praktycznie non stop, u nas bylo w szpitalu zdiagnozowane atz, obturakcyjne zapalenie oskrzeli plus skaza bialkowa. Bartek otrzymuje caly czas nutramigen, od czasu do czasu ketotiffen i jak go zlapie katar i kaszel to od razu wprowadzam nebulizacje 2 razy dziennie a czasami to i 3 razy. Od roku tylko wzial jeden antybiotyk na angine. Podawaj mu caly czas mleko, ja bym na jakis czas zrezygnowala z zup, herbatek, dawalabym mu wode plus herbatki kukurydziane. Wymazu bym narazie nie robila, ja mojemu srednemu robilam dwa razy wymaz prywatnie i nic nie wyszlo, alergolog niedawno mu pobral wymaz sam i odrazu oddal do badania i wyszedl mu gronkowiec, zapytalam sie lekarza czemu mi nic nie wyszlo jak ja robilam prywatnie, powiedzial ze trzeba odpowiednio przechowywac probowki zeby cos wyhodowac a nie kaze laboratorium odpowiednio przechowuje.
Zapomnialam napisac ze u nas bardzo pomogl nawilzacz powietrza, bartka w nocy mniej meczyl kaszel, teraz tez czeto go uzywam w czasie przeziebienia malego.
Marta_B
CYTAT(Fiefiora @ Thu, 19 Jan 2012 - 19:54) *
Pediatra doradziła nam jeszcze Aleje Pokoju 2 - tam lekarze przyjmują prywatnie i na NFZ. Zapisaliśmy się. Prywatnie na 3 lutego, a na NFZ na 26maja 29.gif

Ile kosztuje wizyta?
Fiefiora
80zł
Fiefiora
My po wizycie jestem bardzo zadowolona. Pani dr bardzo sympatyczna, z fajnym podejściem do dzieci, a przy tym bardzo konkretna. Od razu przedstawiła plan działania.
Kawaler ma stwierdzona astme dziecięca wywoływaną wirusami.
Olek dostał wziewy plus singular plus syrop na miesiąc, bo jednak świszczy i skóra tragedia, więc maść robiona jeszcze doszła.
Za miesiąc jak będzie ok to zaczynamy z testami.
Ja u Olka podejrzewam, że skaza białkowa dalej go męczy, więc teraz mamy dalej być na bebilon pepti, ale że kawaler za stary na recepte, więc niestety na razie musimy kupować pełnopłatne, ale robiąc testy mamy sprawdzić to mleko i jak wyjdzie, że jest uczulony bez problemu mamy dostać znów recepty.
Niestety następna wizyta znów prywatna, bo terminy na NFZ to 15 czerwca...
PrzenoszÄ… przychodnie od chyba 13 lutego na WielickÄ… 25.
Marta_B
Fefiora, a u kogo byłaś?
Fiefiora
Byliśmy u dr Agaty Świerczek
Marta_B
Tez jestem do niej zarejestrowana icon_smile.gif Chociaż właściwie mi już wszystko jedno do kogo idę... Już tyle przeszłam z AZSem, że mogłabym uczyc niektórych lekarzy icon_razz.gif Właściwie chodzi mi tylko o zaświadczenie, że musi pić mleko dla alergików...
Honey*
dzis zarejstrowalam sie do tek Åšwierczek na piatek. tak na wcisk w sumie. mam byc na 14 i w miedzy czasie nas przyjmnie. musze juz isc bo kaszel znow powrocil ale tak okropny ze w nocy mu spac nie daje. nagralam go zeby pokazac lekarce.
i tak przeniesli na wielicka przychodnie
mama_basia
Ja do lekarzy specjalistów chodzę do centrum Prima Med. W Krakowie. Mają tam bardzo dobrych lekarzy. Sama korzystałam z porad alergologa, od razu zlecił mi komplet badań i szybko zdiagnozował problem. Polecam.
Monia65
Doktor Lucyna Dymek jest zarówno alergologiem i pulmonologiem oraz pediatrą. Chodziłam do niej z córką. Gdy nasi lekarze zawiedli, znalazłam akurat jej centrum medyczne. Jeśli ktoś z województwa opolskiego to śmiało polecam, warto się do tej pani wybrać. Nam bardzo pomogła, złota kobieta. icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.