To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wadliwy test ciążowy? O co chodzi??!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

wiki
Heloł!
Sprawa moja jest następująca. Jak już kiedyś wspominałam dwa miesiące temu zmieniłam Diane na Marvelon, a ponieważ nie za dobrze się po nich czułam i lekarz rodzinny jak zobaczył jaka jestem blada rzuciłhasło, że może ja w ciąży jestem. Postanowiłam, że poświęce te 12 złotych i kupie test ciążowy. I od tego momentu się zaczeło. Po paru minutach od zastosowaniu testu pojawiła się pierwsza bardzo widoczna linia, ale chwile póxniej pojawiła się druga - choć o wiele mniej widoczna (mała smuga bym powiedziała). Oczywiście ta druga oznacza ciążę. Dzień później dostałam okres (było to wczoraj). I moje pytanie brzmi: O CO CHODZI? Test wadliwy? Wiem, że można mieć okres w pierwszych miesiącach ciąży ale ja stosuje antykoncepcje, błagam o pomoc, bo mam ochote na papierosa, a nie wiem czy teraz powinnam zapalić . Z góry dziękuję za każdą "pomagającą" odpowiedź.
Wasza zdezorientowana koleżanka Wiki
wiki
ProszÄ™ o pomoc!!! icon_cry.gif
Wiki
aluc
po jakimś czasie na niektórych testach może pojawić się bardzo blada linia będąca wynikiem utleniania się barwnika w teście - dlatego po 10 minutach test należy wyrzucić, bo wynik odczytany później nie jest wiarygodny

poza tym teortycznie mogłaś zajść w ciążę, ale doszło do samoistnego poronienia zaraz po zagnieżdżeniu (lub próbie zagnieżdżenia) zarodka - też nie należy się tym przejmować, to zdarza się średnio przy co drugim zapłodnieniu, w olbrzymiej większości przypadków kobieta po prostu o tym nie wie

jeśli chcesz mieć pewność, że w ciąży nie jesteś, to zrób jeszcze jeden test, tylko przestrzegaj ściśle instrukcji - odczytaj wynik i wyrzuć

osobiście stawiam na to pierwsze - chilli przetrzymany test
Natasha
Zrób jeszcze jeden test. Moja mama, będąc ze mną w ciąży miała okres jeszcze przez trzy miesiące. Tak czasami również bywa.
Agnisma
A ja będąc w ciąży miałam ujemne wyniki testów icon_confused.gif

Zrób test jeszcze raz, ale innego producenta(dla pewności)
katiek
Ja bym ci polecała zrobić prywatnie test z krwi-dla mnie on jest bardziej wiarygodny a wynik masz tego samego dnia-Kasia
2 szkraby
Warto powtórzyć test.
Moja koleżanka robiła 4 testy i wychodziło jej, że nie jest.
W końcu kupiła jeszcze jeden 5 i wyszło, że jest.
Edi Zet :)
Z tymi testami to jest tak jak pisze Aluc, za długo to niedobrze. Ale trzeba zdawać sobie sprawę, że częściej bywają fałszywie ujemne wyniki niż fałszywie dodatnie.
Zrób jeszcze raz test.
Atena
Wiki ja te? tak mialam jak Ty!Jak robiłam test(będąc w ciąży)to najpierw pojawiła się pierwsza bardzo wyraźna kreska a dopiero chwilę później pojawila mi się ta świadcząca o ciąży.Ta "ciążowa kreska" była bardzo bladziutka.
Intensywność zabarwienia tej kreski zależy od stężenia hormonu HCG.W zależności od tego ile czasu temu doszło do zapłodnienia ilość HCG jest większa lub mniejsza,a zarazem zabarwienie tej kreski!
Więc jeśli do zapłodnienia doszło nie dawno przed zrobieniem testu to możliwie jest,że kreska jbędzie taka blada.
Jest jeszcze druga sprawa:różne testy ciążowe mają różną wrażliwość na obecność HCG.

Ja bym zrobiła jeszcze jeden test,najlepiej taki który wykrywa ciążę jak najwcześniej po zapłodnieniu.

Atena
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.