To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ciężarna z bolącym zębem, bardzo pline!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

milutka
Dziewczyny, możliwe, że taki temat gdzieś już jest, ale nie mam czasu szukać, bo to bardzo pilna sprawa.

Dziewczynę, która jest w 9 miesiącu ciąży, boli bardzo ząb, co może wziąć przeciwbólowego albo czy dentysta da jej znieczulenie? prawdopodobnie będzie trzeba prześwietlić ten ząb , można?
maja123
Jeżeli ginekolog pozwoli to mozna wziąść tabletke przeciwbólowa .Radze skontaktowac się z lekarzem prowadzacym ciąże. Ja np. normalnie bralam tabletki ale kazda ciaza jest inna.
Mafia
Stomatolog zastosuje odpowiednie znieczulenie. icon_smile.gif
Co do rtg to nie wiem czy ból zeba jest wskazaniem, ale gdy kuzynka złamała nogę (w 7 miesiącu), to prześwietlili (stosując odpowiednią ochronę na brzuch). Mój stomatolog zawsze zakłada kobietom fartuch ochronny w czasie rtg zębów, bo twierdzi, że z kobietami to nigdy nic nie wiadomo i po co potem sie zamartwiać, że we wczesnej ciąży się rentgen zrobiło. icon_smile.gif
Tusia8
Serio trzeba ginekologa pytqać o pozowlenie przy braniu tabl. przeciwbólowej? To chyba lekka przesada...

Paracetamol można wziąć.
milutka
CYTAT(Tusia8 @ Tue, 03 Jan 2012 - 13:34) *
Serio trzeba ginekologa pytqać o pozowlenie przy braniu tabl. przeciwbólowej? To chyba lekka przesada...

Paracetamol można wziąć.



no własnie o tym paracetamolu napisałam i napisałam, że stomatolog ma juz tak nowoczesne znieczulenia, że wie jak zadbać o ciężarną pacjentkę.
Tusia8
Wiem, milutka,to bylo do postu maji 123...napisała, jeśli ginekolog pozwoli icon_wink.gif
milutka
CYTAT(Tusia8 @ Tue, 03 Jan 2012 - 13:43) *
Wiem, milutka,to bylo do postu maji 123...napisała, jeśli ginekolog pozwoli icon_wink.gif


wiem 06.gif
jaAga*
Moja siostra w 7 miesiącu ciąży miała okropną historię z zębem, miała 2 razy rtg, przy pierwszej okazji stomatolog przypisał jej antybiotyki, bo stwierdził stan zapalny, nie pomogło, przeciwbólowe też nie pomagały, ból był tak okropny, że pojechała na pogotowie, tam ponownie zrobiono zdjęcie, okazało się, że pod koronką ma złamany korzeń i gigantyczny stan zapalny, stomatolog kazał jej połknąć 6 tabletek antybiotyku naraz, dopiero po tej dawce obudziła się bez bólu. Po kilku dniach zęba można było wyrwać - ale co sie nacierpiała to jej. Dodam, że to było w UK, u nas nie chciano mi zrobić nawet znieczulenia gdy bolał mnie ząb a byłam w ciąży.
Mafia
Ja miałam kilka wizyt w znieczuleniu - miałam leczone zeby plus 2 razy wycinanie ziarniniaki z dziąsła.
ewela
ojj bolu współczuję...ale
ja miałam okolo 2tyg przed terminem rozwiazania- leczenie kanałowe z rtg
moja stomatolog "namiętnie czysciła ząbka co drugi dzien.....zakladala opatrunek itp itd, zab wyleczony 2tyg po rozwiazniu.

Najwazniejsze jest by trafic NATYCHMIAST do stomatologa (warto sprawdzic opinie o nim, no chyba,ze sie zna i ma sie zaufanie do tego stomatologa)

Pozdrawiam
Tośka
moja bratowa też w ciązy miała leczenie kanałowe i miała odpowiednie znieczulenie ( bez niego by nie wytrzymała)
timon
teraz są nowoczesne znieczulenia, ja karmiąc synka piersią zawsze dostawałam znieczulenie:)
agata25
Mój dentysta nie chce leczyć mi zębów dopóki nie urodzę. Chyba się boi, że urodze mu na fotelu heh
Angie77
CYTAT(agata25 @ Mon, 19 May 2014 - 17:26) *
Mój dentysta nie chce leczyć mi zębów dopóki nie urodzę. Chyba się boi, że urodze mu na fotelu heh

To kiepski z niego dentysta nie ubliżając mu. Ponieważ POWINIEN wyleczyć Ci zęby tym bardziej dlatego, że jesteś w ciązy. No chyba, że są to naprawde mini ubytki i wstrzymanie się nie spowoduje np. zapalenia, leczenia kanałowego itp. Albo chce zedrzeć kasę, bo w ciąży opieka stomatologiczna jest całkowicie refundowana.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.