To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Suszarka do warzyw i owoców

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

trylinka
Przechowuję duże ilości własnych (ekologicznych) warzyw, które zawalają mi cały zamrażalnik.
Czy suszenie w takiej suszarce np. marchewki i pora w plastrach z przeznaczeniem na gotowanie rosołów/zup będzie dobrym rozwiązaniem? Głównie chodzi mi o trwałość przy przechowywaniu - oczekuję, że to wytrzyma pół roku nie psując się.
No i smak. Osobiście suszonych jarzyn ze sklepu nie lubię w zupie, ale może własne z ogródka nie smakują tak dziwnie?
teuqila
Ogólnie suszarka jest przydatną sprawą- u mnie w domu suszyło się zwyklle grzyby, jabłka, śliwki i banany - tak przygotowane raczej nie psuły się szybko, ale czy pół roku wytrzymają to nie wiem, bo nasze zawsze szybciej się kończyły, myślę że trzeba to przetestować wcześniej, spróbuj może wysuszyć sobie u kogoś znajomego kto ma, jakąś porcję i zobaczysz czy Ci to pasuje, ogólnie warzywa suszone w suszarce mają nieco inny smak niz takie suszone naturalnie.
trylinka
No właśnie tak zrobiłam. Ale koleżanka wysuszyła mi taką zwykłą, sklepową marcheweczkę, a nie z ogródeczka...
Abotak
susze ogromne ilosci ( mam dwie suszarki- kazda rozmiarow prototypowej mikrofalowki icon_wink.gif ) i czyli masowo i namietnie.
Przechowuje w pojemnikach w miare szczelnych ( duze sloje, plastikowe pojemniki) ale nie do konca. Z powodzeniem wytrzymuja ladnych pare miesiecy

Te ktore maja lezec dluzej, pakuje do torebek z pochlaniaczek powietrza do kompletu i prozniowo zgrzewam( zgrzewarka to nie jest wielki wydatek i msz, warto przy wiekszych ilosciach zainwestowac, a i na codzien sie przydaje)
Pakuneczki prozniowe i rok-dwa mozna z powodzeniem przechowywac icon_smile.gif

Pod reka mam zawsze miksy warzywne na zupy dosc cienko posiekane, suszone warzywa rozne, tudziez osobno.
Ziola, grzyby. Zapach, smak msz, duzo intensywniejszy niz mrozonych czy nawet swiezych bo obrobka w niezbyt wysokich temp wyzwala aromat.



To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.