To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kuchenka mikrofalowa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tuni
JakÄ… kuchenkÄ™ mikrofalowÄ… polecacie?
Co powinna posiadać?
Czego zdecydowanie nie ?

No i czy w ogóle warto?
Inkusia
Miałam mikrofalówkę i zamieniłam ją na piekarnik halogenowy. Nie żałuję i nie brakuje mi mikrofali.
W tym piekarniku mogę więcej przygotować i odgrzać też. Odgrzewane jedzenie nie jest takie gumowe jak w mikrofali.
Mafia
Tuni, ale to chyba zależy do czego ona ma służyć. Często używasz?

U nas jedynie używa się do podrzania porannego mleka, więc wybrałam niedrogą i ładną. 06.gif
Tuni
Własciwie dostaliśmy pod choinkę takąż kuchenkę.
Ja w ogóle jestem anty, i miejsca też mi szkoda. Do tej pory do ewentualnego odgrzewania używam piekarnika i dobrze mi z tym. Ale może jak poczytam Wasze opinie to się przekonam i miejsce wygospodaruję 06.gif
Ja zupełnie się nie znam więc nawet nie wiem czy jest dobra czy nie. Dlatego chciałabym poznać opinie co powinna dobra kuchenka zawierać, na co zwrócić uwagę, żebym mogła porównać icon_smile.gif czy ta nasza jest czegoś warta.
okko
Ja uzywam do 3 rzeczy
- podgrzewania- i tutaj mi sie sprawdza idealnie bo wiem ze jak picie Wojtucha wstawie to po 30 sek jest idealnie ciepłe.

Obiady- zwłaszcza zupy tez sobie podgrzewam- nie lubie podgrzewania całego gara a gotuje zawsze na 2 dni- a czsem i na 3 wystarcza.

-I my mamy funkcje jakÄ…s crispy- cos z grilem i na specjalnym talerzu- zapiekanki dzieciom sie robi idealnie.

- rozmrazanie- w sumie rozmrazam wszytsko, roztapiam maśło do muffinek

Nigdy nie gotowałam

Ale sobie zycia bez mikrofali nie wyobrazam- oczywiscie muis miec steroanie elektroniczne wyswietlaczem- ale to u mnie kazdy sprzet miec musi
agrafkaa
Ja mam swoją już 7 lat więc stara jest szkoda mi wyrzucić bo to prezent.Nie mogę się doczekać aż się zepsuje a i mąż protestuje przed pozbyciem się.Bo to właśnie on najczęściej z niej korzysta.Rozmrażam rzadko wole tradycyjny sposób.Nie gotuję w niej nic.Najczęściej służy mężowi do odgrzewania.Ja wolę odgrzewać w piekarniku lub w garnczku.Nie lubię jak jedzenie robi się w niej gumowate.robię tosty z serem w tosterze albo w piekarniku właśnie dlatego że jedzenie jest gumowate.Hmmm ale moja mikrofala stara może to nowsze są lepsze....
Tuni
Hmm, odgrzewam w garnku albo w piekarniku.
Wszelkie pizze i zapiekanki, też piekarnik, tosty w tosterze.
pozostaje mi pozbycie siÄ™ kuchenki 06.gif
agnese
tuni - ja nie posiadam - chyba jedynie mi brakuje jak bym chciała coś szybko podgrzać młodej icon_razz.gif ale to przejściowy czas, generalnie nie lubię rzeczy z niej a już tostów gumowych to nie cierpię icon_smile.gif
jednak u mamy kiedyś robiłam ciasto w kubku - nie powiem smaczne i szybkie - to jak już sie zdecydujesz ją pozostawić icon_razz.gif
gosiagosia
u nas bez mikrofali bylaby masakra. podgrzewam wszystko co sie da, rozmrazam. z tej jestem zadowolona. nie chcialam zadnych super funkcji tylko zwykle.

Zelda
U mnie do 2,3 miesiecy stoi nieużywana.Dietek kategorycznie "zabroniła"
~anula~
Ogólnie w mikrofali najbardziej przeszkadza mi, że zajmuje tyle cennego miejsca.

Używam do podgrzewania, głównie obiadów i mleka oraz jedzenia dla kota.
I do frytek - musi być funkcja crisp.
Mąż piecze kiełbaski - ale jak dla mnie strasznie się syfi w środku.
Rozmrażam namiętnie wszystko.
Oj, masło też fajnie rozpuszcza lub rozmiękcza, np na masę.
Polubiłam ostatnio dania bodajże Hortexu do przygotowania właśnie w mikrofali - wkłada się w woreczku i po kilku minutach gotowe.
I popcorn - szybko i czysto.
I ostatnie moje odkrycie - ciasto z mikrofali robione w 6 minut, jak mi się chce coś na już jest niezastąpione.

Trochę się nazbierało, a byłam przekonana, że stoi i się kurzy, hmmm...
gosiagosia
a zdradz jakiej funkcji uzywasz do tego ciasta? icon_smile.gif bo ja do konca nie zapoznalam sie ze swoja mikrofalowka a nie wiem gdzie wlozylam intrukcje
~anula~
Zwykłe mocne mikrofale. Żadnych dodatkowych funkcji.
annasao
Jakbyście planowali zakup kuchenki mikrofalowej, warto sobie zajrzeć do rankingów typu https://najlepszyranking.pl/ranking-kuchenki-mikrofalowe w ten sposób można znaleźć odpowiedni produkt bardzo szybko i mieć pewność, że sprzęt jest dobry jakościowo. Ja często korzystam z tego typu serwisów, ten jest aktualizowany raz w miesiącu.
Erywa_RK
Ja od siebie mogę polecić Ci tego Samsunga https://www.al.to/p/396809-kuchenka-mikrofa...g23j5133at.html icon_smile.gif Ma dużą moc, jest łatwa w obsłudze i sterowana elektronicznie, posiada tryb oszczędzania energii oraz świetnie rozmraża. Ma aż 10 poziomów mocy więc łatwo dostosować ją do własnych preferencji. Do tego w pamięci ma zapisane zdrowe przepisy co znacznie ułatwi nam gotowanie:)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.