To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Tantum Rosa - irygacje

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

m4rusia
Czy irygacje można robić zaraz po miesiączce?? Domyślam się, że w jej trakcie raczej nie 29.gif I czy zleca je tylko lekarz?? Chyba nie, bo zarówno irygator, jak i saszetki TR są dostępne bez recepty icon_smile.gif No więc jak to jest?? Trzeba odczekac jakiś czas po @, żeby zrobić sobie taką serie irygacji?
Dla chcących mnie odesłać do gina napomknę tylko, że termin mam na za 3 tyg icon_wink.gif
agami
A czemu chcesz robić?

Na mnie przemywanie tantum rosa nie pomagało, tylko irygacja przyniosła ulgę kiedy piekło i wiadomo co jeszcze 29.gif
Mnie łapało szczególnie przed miesiączką i wtedy irygacje stosowałam. Lekarz mi mówił że mogę ją stosować przez 3 dni.
W każdym razie okazało się później że problemy miałam przez uczulenie na lateks.
m4rusia
CYTAT(agami @ Thu, 12 Jan 2012 - 20:45) *
A czemu chcesz robić?

Przed @ miałam jakąś infekcję... Od kilku mcy mam wkładkę i to była w zasadzie pierwsza taka przypadłość. Chcę to wyleczyć póki co domowym sposobem jakby po @ nawróciło. Póki co jest chyba lepiej. Z resztą, @ zawsze łagodziła mi wszelkie podrażnienia.... Nie chcę jednak niczego zaniedbywać, zwłaszcza przy wkładce, bo to niby większa skłonność do zakażeń
patrycja1000
Ja bym spokojnie użyła tego irygatora. W końcu lepiej zacząć leczyć niż czekać, aż coś poważniejszego nastąpi. Sama kilkakrotnie stosowałam te saszetki i przy umiarkowanych stanach zapalnych pomagały.
m4rusia
No więc właśnie chodzi o to, że chcę uzyć póki wyjdzie takie coś, że trzeba będzie clotrimazol albo metronidazol...

Ale po @ bezpośrednio można by??
patrycja1000
Ja bym zrobiła nawet tuz po @
Inanna
A dlaczego nie można w trakcie @?
Gryzie siÄ™ jedno z drugim?
m4rusia
W zasadzie to nie wiem icon_wink.gif Nic nie pisze o niestosowaniu w trakcie @ ale analogicznie do leków dopochwowych których się nie stosuje w trakcie krwawienia, pomyślałam, że i tu jest niewskazane
Inanna
A tych leków to się nie stosuje, bo w trakcie @ nie działają (w sensie: są wypłukiwane), czy z innego? Bo ja widziałam na innym forum wypowiedź, że leki dopochwowe w trakcie @ szkodzą! Wiecie coś na ten temat? Sama bym na to nie wpadła, ale może coś jest na rzeczy....?
m4rusia
szkodzić chyba nie szkodzą.... Może właśnie chodzi o to, że są wypłukiwane.
Ja np zawsze myślałam, ze w trakcie infekcji i leczenia nie można współżyć. W ciąży, kiedy to miałam zwiększone zapotrzebowanie na te sprawy i w ogóle nie przyjmowałam do wiadomości zakazu współżycia, kiedyś podjęłam dyskusję z lekarzem na temat zasadności takiego stwierdzenia i się dowiedziałam, że jeśli są zasady higieny zachowane i nie przeszkadzają nam objawy zazywania leków dopochwowych, to w zasadzie nie ma zakazu... Tak więc nawet takie stwierdzenie obalono icon_wink.gif
Anecznik
CYTAT(M4ru5i4 @ Sat, 14 Jan 2012 - 08:25) *
szkodzić chyba nie szkodzą.... Może właśnie chodzi o to, że są wypłukiwane.
Ja np zawsze myślałam, ze w trakcie infekcji i leczenia nie można współżyć. W ciąży, kiedy to miałam zwiększone zapotrzebowanie na te sprawy i w ogóle nie przyjmowałam do wiadomości zakazu współżycia, kiedyś podjęłam dyskusję z lekarzem na temat zasadności takiego stwierdzenia i się dowiedziałam, że jeśli są zasady higieny zachowane i nie przeszkadzają nam objawy zazywania leków dopochwowych, to w zasadzie nie ma zakazu... Tak więc nawet takie stwierdzenie obalono icon_wink.gif


Również to słyszałam, mój gin jednak zaznaczył, że warunkiem jest również to aby oboje partnerzy seksualni byli leczeni icon_wink.gif
kasiaaa82
skoro położna zalecała w połogu, to w czasie @ czy po, tym bardziej ( tak mi sie wydaje 06.gif )
m4rusia
z tego co wiem, to TR służy w połogu do podmywania krocza, nie do irygacji ale może się mylę, więc kłócić się nie będę icon_wink.gif
oliwka1983
CYTAT(M4ru5i4 @ Thu, 26 Jan 2012 - 14:47) *
z tego co wiem, to TR służy w połogu do podmywania krocza, nie do irygacji ale może się mylę, więc kłócić się nie będę icon_wink.gif



Ja właśnie stosowałam w połogu TR do mycia krocza. I pomogło bardzo. Spokojnie zrób sobie tą irygację. faktycznie podczas @ nie ma sensu. Ja brałam Betadin i gin kazała nie brać w czasie @.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.