To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Lato 2013 / wakacje z dzieckiem

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

dorsim
Wiem że jeszcze trochę czasu zostało do wakacji ale ja już je planuję ( w tamtym roku wszystko było na szybko i ogólnie wyszła jedna wielka lipa ) . Myślałam o wyjeździe za granicę , przeglądam oferty już od 2 tygodni no ale cóż ceny powalają dlatego pomyślałam o wakacjach nad polskim morzem.
Szukam domków/ kwater nad samym morzem, chciałabym by pokoje były w miarę przestronne ( by w razie brzydkiej pogody dziecko miało gdzie się bawić ). Dobrze by było gdyby znajdował się tam jakiś plac zabaw, może ogród, miejsce na grilla.
Nie interesują mnie duże zatłoczone miejscowości.
Czy może ktoś coś ciekawego polecić ???
dorsim
dziewczyny czy ktoś był z was w Dźwirzynie ? ( mam nadzieję że dobrze to napisałam ) Chodzi mi o konkretny ośrodek Lazur i o samą miejscowość . Może ktoś był i by mi podpowiedział czy warto icon_smile.gif
Inkusia
Dźwirzyno fajna miejscowość, nie należy do całkiem małych i cichych jak np.Grzybowo ale też jest fajne.
W Dźwirzynie jest główna ulica przy której jest pełno sklepików, kramików z pamiątkami, smażalnie, bary itp. Ulica się ciągnie przez całą miejscowość, jest to trasa z Kołobrzegu do Mrzeżyna.
dorsim
A sam ośrodek Lazur ? ktoś był ? mam stronę tego miejsca, wszystko wygląda ładnie i pięknie, ale chciałabym wiedzieć czy tak jest w rzeczywistości .
magda.
dorsim ja polecam wam Karwięicon_smile.gif
rysa154
w ośrodku nie byłam,ale samo dzwirzyno dla mnie ok, chociaz nie jest to malutka miejscowosc...
~Luna~
Jak dla mnie, Dźwirzyno jest właśnie za bardzo zatłoczone, wiecznie tam pełno ludzi, dom na domu, dużo samochodów.
Ani tam przejść swobodnie chodnikiem, ani nie ma gdzie zaparkować samochodu.
Nie wiem, może na ten rok się coś zmieni, bo w ubiegłego lata rozpoczęli przebudowę głównej ulicy Dźwiżyna.
Ma być nowy chodnik i zatoczki do parkowania, ale znając ilość letników jaka tam co roku nadciąga, to i tak będzie za mało.

Ośrodek "Lazur", widziałam "zza płota" icon_wink.gif , nie powiem, ładnie tam.
Teren, dość duży, odrodzony/zamknięty, dużo zieleni (głównie trawy), plac zabaw widoczny z okna niemal każdego domku.
Jeśli chcecie spędzić czas tylko w ośrodku, to OK, ale jeśli interesują Was spacery po Dźwirzynie, to tak jak pisałam - tłoczno tam.
rysa154
Chodnik chyba jest juz.nie wiem jak z zatoczkami,bo nie byłam tam że 2miesiace. Dla mnie dużym plusem był swobodny dostęp do domowych obiadów,deserow itp. czego w niektórych małych miejcowosciach nie bylo
cybermama
jak dla mnie w Dźwirzynie za zimna woda

przepływa tamtędy jakiś prąd i tam zawsze jest zimna woda dużo zimniejsza niż w innych miejscowosciach o tej samej porze a to też chyba istotne skoro jedziesz z dzieckiem, które wiecznie chce brodzić po brzegu morza
Lila_
w Dżwirzynie byliśmy 3 lata temu ale jak pisały dziewczyny jest dość tłocznie chyba przez brak szerokiego chodnika na którym można byłoby się swobodnie wyminąć z ludźmi,jeżeli nawet teraz zrobili chodnik to i tak zbytnio szeroki to on nie jest bo miejsca tam za wiele nie było aby był szerszy a to obijanie się o ludzi potęguje uczucie wielkiego tłumu i tłoku
gdy byliśmy 9 lat temu to mnie to do szału doprowadzało bo z wózkiem nie dało się swobodnie przejechać icon_evil.gif

no i jeszcze jeden minus - droga wjazdowa od/do Kołobrzega jest jedna a co się z tym wiąże to korki niestety

przystań tam jest fajna i zalew - zawsze tam można się wybrać na spacer np.


bardziej od Dżwirzyna Pobierowo mi się podoba - nie czuć tam tego tłumu i zdecydowanie bardziej zadbane
kamisia99
Też uważam, że Dźwirzyno nie należy do najmniejszych miejscowości. Przyjeżdżają tam również grupy młodzieży, które oddają się nocnym rozrywkom typu dyskoteki i inne zabawy. Ja byłam w ośrodku Dorwit, tutaj. który znajduje się w centrum miejscowości i dlatego czasem było słychać te WESOŁE gromadki. Dlatego kto co woli, ja następnym razem jadę do Poddąbia, ponieważ słyszałam, że jest to bardzo spokojna i cicha miejscowość. Wokół las i spokój. Myślę, że dzieci też się łatwo odnajdą w takim spokojnym miejscu. Dźwirzyno, dla ludzi, którzy chcą się wyszaleć to tak. Sam ośrodek, w którym byłam, bardzo mi się podobał, jednak miejscowość krótko mówiąc dość ruchliwa.
dorsim
no tak bardzo dziękuje za wasze opinie, pokoje w ośrodku Lazur już wynajęte więc raczej tam pojedziemy .


CYTAT(AQA @ Wed, 29 Feb 2012 - 15:54) *
Jak dla mnie, Dźwirzyno jest właśnie za bardzo zatłoczone, wiecznie tam pełno ludzi, dom na domu, dużo samochodów.
Ani tam przejść swobodnie chodnikiem, ani nie ma gdzie zaparkować samochodu.
Nie wiem, może na ten rok się coś zmieni, bo w ubiegłego lata rozpoczęli przebudowę głównej ulicy Dźwiżyna.
Ma być nowy chodnik i zatoczki do parkowania, ale znając ilość letników jaka tam co roku nadciąga, to i tak będzie za mało.

Ośrodek "Lazur", widziałam "zza płota" icon_wink.gif , nie powiem, ładnie tam.
Teren, dość duży, odrodzony/zamknięty, dużo zieleni (głównie trawy), plac zabaw widoczny z okna niemal każdego domku.
Jeśli chcecie spędzić czas tylko w ośrodku, to OK, ale jeśli interesują Was spacery po Dźwirzynie, to tak jak pisałam - tłoczno tam.


ja w tamtym roku byłam we Władysławowie, mam nadzieje że w Dźwirzynie jednak nie będzie takiego tłoku jak tam ;] . Na pewno nie interesuje nas jakoś specjalnie łażenie po mieście, no chyba że będziemy chcieli coś zjeść. Raczej nastawiamy się na pobyt w ośrodku no i obowiązkowo na plaży jak tylko pogoda pozwoli.

A z drugiej strony , czytałam opinie gdzieś w necie o tej miejscowości to znowu pisali że jak tam byli to wynudzili się strasznie , bo to raczej miejscowość typowo rodzinna ,a nie dla młodzieży i imprezowiczów.
No sama przekonam się jak będzie icon_smile.gif
freskie
Dźwirzyno mnie osobiscie srednio sie poodoba. Plus to bliskosc Kołobrzegu, minus to wąskie chodniki z rowerami - łatwo o kolizję
rysa154
Dzwirzyno i dyskoteki?nie zauważyłam,a często tam jestem.
Zimna woda?dla mnie zimniejsza jest zawsze w kołobrzegu...
dorsim
CYTAT(rysa154 @ Sat, 10 Mar 2012 - 07:35) *
Dzwirzyno i dyskoteki?nie zauważyłam,a często tam jestem.
Zimna woda?dla mnie zimniejsza jest zawsze w kołobrzegu...


i oby tak było icon_smile.gif
okruszek
zapraszam na półwysep helski. biały piasek, szeroka plaża..
mamulka
Ja przestałam jeździć na wakacje nad polskie morze, po tym jak przez 10 dni z 14 które tam spędziliśmy, lało, było okropnie zimno jak na lipec i oprócz "wdychnia" zdrowego powietrza, żadnych dodatakowych atrakcji nie mieliśmy (bylismy z 4 miesięczną córeczką). Od kilku lat jeździmy tylko za granicę, nie wydając przy tym jakiegoś majątku. Mamy juź dwókę dzieci, jeździmy z innymi "dzieciatymi" znajomymi i zawsze jest SUPER! Wynajmujemy sobie jakiś domek albo duży apartament przez internet np. na wakacyjnywynajem.pl lub only-apartaments.com- można tam znaleźć nocleg na każdą kieszeń i w różnych krajach. Wsiadamy w samochód (bo samolot dla 4 osób jest sporym wydatkiem), robiąc po drodze 1-2 noclegi (zależy dokąd jedziemy ) i w drogę!!! Na miejscu jesteśmy niezależni- zwiedzamy kiedy chcemy i co chcemy bo mamy samochód... więc całość odpoczynku nie kosztuje nas jakoś dużo. Ceny nad polskim morzem od dawna nie są specjalnie atrakcyjne a pogoda jest mocno niepewna. Jadąc za granicę dopłacamy kilkaset złotych za pewną pogodę, ciepłe morze i super odpoczynek. Polecam wszystkim, w tym roku czekją na nas Włochy icon_wink.gif
dorsim
W tym roku koleżanka namówiła nas na Ostrowo. Jedziemy do domków letniskowych Paula.
https://www.jastrzebia-gora.com/obiekt,Domk...a6,1201065.html

Czy ktoś z was tam był ?
Wiem że miejscowość jest mała i spokojna. To super. Ale chciałam jeszcze dopytać czy jest tam na miejscu gdzie zjeść obiad ? i jak ze sklepami spożywczymi ? Bo wyczytałam w necie ( co prawda stare to wypowiedzi były ) że najbliższy sklep spożywczy jest kilometr od Ostrowa, czyli w Jastrzębiej Górze .
Czy może ktoś coś więcej napisać mi o tej miejscowości ? icon_smile.gif Będę bardzo wdzięczna.
Truśka
CYTAT(dorsim @ Sat, 20 Apr 2013 - 16:40) *
W tym roku koleżanka namówiła nas na Ostrowo. Jedziemy do domków letniskowych Paula.
https://www.jastrzebia-gora.com/obiekt,Domk...a6,1201065.html

Czy ktoś z was tam był ?
Wiem że miejscowość jest mała i spokojna. To super. Ale chciałam jeszcze dopytać czy jest tam na miejscu gdzie zjeść obiad ? i jak ze sklepami spożywczymi ? Bo wyczytałam w necie ( co prawda stare to wypowiedzi były ) że najbliższy sklep spożywczy jest kilometr od Ostrowa, czyli w Jastrzębiej Górze .
Czy może ktoś coś więcej napisać mi o tej miejscowości ? icon_smile.gif Będę bardzo wdzięczna.

W samym Ostrowie jest gdzie zjeść i jest też sklep. Ale Wasze domki to są bliżej Jastrzębiej Góry niż Ostrowa icon_wink.gif. I niestety w sezonie ta ulica oddzielająca od morza jest bardzo ruchliwa.
I jeszcze jedno plaża nie jest tak ładna, szeroka, piaszczysta jak w Karwi , Karwieńskich Błotach czy Dębkach.
dorsim
To może tak, czy w pobliżu naszych domków jest jakiś sklep spożywczy ?? icon_smile.gif
Myślałam że te domki są w Ostrowie ?
Truśka
CYTAT(dorsim @ Sat, 20 Apr 2013 - 20:44) *
To może tak, czy w pobliżu naszych domków jest jakiś sklep spożywczy ?? icon_smile.gif
Myślałam że te domki są w Ostrowie ?

Nie wiem czy jest tam sklep przy domkach, ale do Ostrowa jest kawałek popatrz na mapę.
dorsim
CYTAT(Truśka @ Sat, 20 Apr 2013 - 20:48) *
Nie wiem czy jest tam sklep przy domkach, ale do Ostrowa jest kawałek popatrz na mapę.


Już patrzę właśnie icon_smile.gif
ani75
Moi znajomi byli w Ostrowie z ich opowiadań pamiętam ze odległość do plaży w Ostrowie to ok 1 km polecają też jadalnie o nazwie Cechi Norcek nie wiem czy coś w nazwie nie pokręciłam ale myślę że Ostrowo jest tak małe że nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem.
anita b.
Cechi Norcek (czy jak mu tam) jest w samym centrum Ostrowa, więc z Pustek to są jakieś 3 km. Z Pustek jest faktycznie bliżej do Jastrzębiej, nie trzeba iść tą ruchliwą szosą, równolegle na wydmach jest szeroka ścieżka w lesie.

Ten Norcek mi osobiście nie przypadł do gustu, za to na Pustkach dawno temu pewna baba miała budę i w niej smażyła rybę. I tam jadłam najlepszego dorsza w moim życiu. Może nadal tam jest?

Moim zdaniem Pustki to najfajniejsza część Ostrowa. I na plażę bliziuteńko.
Niestety że później jeździłam już w małym gronie i lądowałam w centrum.
dorsim
Ja już po wakacjach więc mogę napisać coś więcej.
Ja dokładnie byłam w Ostrowo Kolonie. Do plaży mieliśmy bardzo blisko. Rzeczywiście ulica którą musieliśmy przejść aby dostać się do morza jest bardzo ruchliwa i uważam że dość niebezpieczne jest to przejście . Musieliśmy bardzo uważać .
Same domki bardzo ładne. Bardzo wysoki standard. Czyściutko . Wszystko nowe. Zastawa i całkowicie wyposażona kuchnia. Okolica spokojna i cicha. Duży plus to to że nie było tam żadnych automatów, karuzel .Same ośrodki wypoczynkowe i jeden bar z jedzeniem.
Co do baru to ogólnie mam mieszane uczucia. Jednego dnia pyszny rosół z ręcznie krojonym makaronem , następnego dnia dosłownie woda z makaronem i troszkę marchewki i posiekanej natki . Zero smaku . No i jeszcze duży minus, w porze obiadowej na samą zupę czekałam ponad 30 minut. A na drugie danie prawie godzinę. Z marudzącym dzieckiem u boku jest to na prawdę męczące.
Sklepu spożywczego również brak . Najbliższy w Karwi lub w Jastrzębiej Górze. Tam jeździliśmy na obiady i na zakupy. Samochodem to dosłownie 3 min.
W Ostrowo Kolonia plaża jest szeroka , a ludzi mało, więc w upalne dni nie ma problemu z rozbiciem się na plaży. Ale ratownika brak. No i wydawało mi się że plaża nie była taka czysta jak w miejscowościach w których byłam wcześniej.
Swoją drogą nie do pomyślenia jest dla mnie fakt że to ludzie sami tak śmiecą. Pełno papierosów na plaży. Puszki po piwie czy walająca się torebka foliowa na plaży 37.gif Szkoda słów. Jestem na to bardzo wyczulona i nie mogę pojąć jak można zostawiać taki syf w miejscu z którego się korzysta razem z rodziną.

Ale mimo to z czystym sumieniem mogę polecić ośrodek w którym byłam .
śrubka
A jak to jest u Was z jeżdżeniem z dzieckiem za granicę, szczególnie w jakieś cieplejsze kraje? Planujemy jakieś [edit: moderacja] na październik i nie wiemy za bardzo, jak się przygotować. Wtedy już nie powinno być wprawdzie upałów, ale to wciąż obcy kraj i trochę inna kultura.
malinka16
My też planowaliśmy gdzieś pojechać za granicę, ale na razie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Prawdopodobnie pojedziemy w przyszłym roku na Chorwacjęicon_smile.gif
moinka
No my w tym roku jedziemy do Świnoujścia icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.