To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Proteza zębowa na NFZ

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

m4rusia
Czy NFZ refunduje protezy zebowe dla dorosłych??

Dzwonił mój mąż dzisiaj z pracy. Pękł mu ząb... a drugi wypadł. Co by było lepiej, to jedynka i dwójka. Tą dwójkę miał do naprawy i tak się czaił, czaił, czasu nie miał..... I dzisiaj mówi, że potknął się w robocie, upadł i tylko chrupnięcie poczuł.
Jakie teraz robi sie protezy jesli chodzi o górny przód?? NFZ coś dokłada?? Jest szansa czy trzeba prywatnie??

No i od Nowego Roku co rusz coÅ›!! 21.gif
bumbum
Wiem że moja babcia robiła protezę częściową w przychodni na NFZ ale nie pamiętam czy musiała coś dopłacać
m4rusia
no własnie chodziłoby o protezę stałą. Jakiśmostek, koronkę czy jak to się nazywa icon_wink.gif
angielk
moi teściowie raz na 4 lata szufladki wymieniają z pełną refundacją z NFZ
m4rusia
o szufladkach to wiem, że są refundowane ale chodziłoby bardziej o jakąś stała. Dla dwóch zebów nikt "szufladki" chyba zakładac nie będzie ; )
Dorott
CYTAT(M4ru5i4 @ Mon, 16 Jan 2012 - 17:37) *
o szufladkach to wiem, że są refundowane ale chodziłoby bardziej o jakąś stała. Dla dwóch zebów nikt "szufladki" chyba zakładac nie będzie ; )

można i dla 2 zębów zrobić szufladkę, żaden problem jeżeli chodzi o stronę techniczna tylko nie wiem jak Twój m. by to przyjął...

stałe koronki czy mostki to chyba na NFZ nie ma szans...ja musiałam 1 zrobić prywatnie ale to było ponad 5 lat temu
m4rusia
No to pozostaje chyba prywatna wizyta. Ja za akrylowy mostek 9 lat temu płaciłam 400 zł (1 zab+koronka na drugi+zaczep). Jakbym chciała porcelanę, to byłoby 2x drożej, z tego co pamiętam...
A wezmÄ™ kupiÄ™ mu dwa tic-taki i super glue icon_smile.gif
Agnes-3
CYTAT(M4ru5i4 @ Tue, 17 Jan 2012 - 12:02) *
No to pozostaje chyba prywatna wizyta. Ja za akrylowy mostek 9 lat temu płaciłam 400 zł (1 zab+koronka na drugi+zaczep). Jakbym chciała porcelanę, to byłoby 2x drożej, z tego co pamiętam...
A wezmÄ™ kupiÄ™ mu dwa tic-taki i super glue icon_smile.gif


04.gif 04.gif 04.gif
Marta M
korony i mosty nie są refundowane,protezy wyjmowane chyba w przypadku nieposiadania większej ilości zębów niż dwa,ale nie pamiętam ilu,co do mostów/koron licowanych akrylem-stare dzieje ,nie są zalecane
sunrise
Redundowane sa tylko protezy a wiec wszystkie mostki licowki koronki itp to tylko prywatnie.
Proteza przysluguje od braku minimum 5-6 zebow (nie pamietam dokladnie) w jednym luku zebowym.
m4rusia
no to pozostaje nam wybić mu zęby sąsiednie i wtedy wnioskowac o refundację icon_wink.gif
Marta M
protezy częściowe osiadające(takie jak na nfz) to nienajlepsze rozwiązanie długoczasowe,jako tymczasówka ok,w dłuższej perspektywie więcej szkód niż pożytku
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.