To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

nabor

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiagosia
pierwszy raz jestem w tym dziale 37.gif takze witam icon_smile.gif


chcemy poslac szymka od wrzesnia do przedszkola, ale niebardzo wiem co mozemy... tzn. mieszkamy na wsi, ktora przynalezy do gminy x i w tej gminie jest przedszkole dosc niedaleko. jednak realne szanse dostac sie tam granicza z cudem. do miasta mamy 2km, tam pracujemy oboje z mezem i tam jest wiecej przedszkoli. a miasto to jest miastem powiatowym rowniez dla nas.

czy musimy skladac podanie tylko na teranie swojej gminy? czy mozemy skladac tez do miasta?
jak w ogole wyglada rekrutacja? mozna skladac podania przez internet czy trzeba udac sie na miejsce? slyszalam, ze mozna wybrac 3 przedszkola - czy jesli skladam do jednego przedszkola to na jednym podaniu wypisuje pozostale przedszkola czy musze skladac podania do poszczegolnych?
co jest brane pod uwage przy rekrutacji? tzn jesli oboje z mezem pracujemy, to mamy jakies szanse, ze dziecko dostanie sie ?

i wyczytalam jeszcze, ze opieka do 5h jest bezplatna, to prawda? placi sie tylko za pozywienie ?
Tuni
Gosiugosiu, najprościej chyba zajrzeć na stronę urzędu miasta (gminy) gdzie chciałabyś dziecko zapisać, powinny tam być informacje o naborze do przedszkoli. Możesz tez po prostu pójść do przedszkola i zapytać.
U nas od kilku lat nabór jest elektroniczny, unika się w ten sposób "wyscigów" kto pierwszy złoży podanie. Podane są konkretne kryteria jakie w pierwszej kolejności brane są pod uwagę podczas rekrutacji. Zapisy u nas odbywają się dopiero w marcu.
ewela
gosiagosia- po informacje idz do "żródła"-do przedszkola- najpierw u siebie w miejscowosci.
Dowiedz się kiedy rozpoczyna się nabór, jakie musisz złozyc dokumenty itp.
Pamietaj,ze pierwszenstwo w przedszkolach miejskich maja mieszkancy miasta.

Dlatego najpierw idz do "swojego" przedszkola, dowiedz sie o kryteria, dokumenty.
Dowiedz sie kiedy zaczyna sie rekrutacja do przedszkoli miejskich (+ jaka dokumentacja jest wymagana)
Tak pryw- dowiedz sie placówki niepubliczne-czasami ceny ze wszsykimi zajeciami dodatkowymi sa bardzo zblizone do placowek panstwowych.

Pozdrawiam
gosiagosia
my myslelismy glownie o publicznym ze wzgledu wlasnie na te 5h bezplatnej opieki. chcemy, zeby dziecko przebywalo troche miedzy innymi dziecmi. ja i tak bylabym w domu z mlodszym, na caly etat nie wracam, wiec kasy brak.
jak juz mielibysmy placic, to jest obok nas niepubliczne, ale kwota mczna to 600stow prawie 37.gif

to nie wiem jakby to bylo, bo jedne przedszkola sa w miastach a jedno jest we wsi, ale nie naszej. wiec jesli w miescie pierwszenstwo maja tamte dzieci, to na tej wsi tez dzieci z tamtej wsi, a nasze kto wie... 29.gif

w ubieglym roku z ciekawosci szukalam informacji o naborze i znalazlam, myslalam ze ktos moze wie jak on wyglada teraz.
agnese
gosiagosia- ale nabory wyglądają w każdym województwie inaczej
u nas był nabór elektroniczny,ale do pierwszego na liście p-la trzeba było zanieść dokumenty w wersji papierowej
pati.n
Ja nie posłałam Wiki do przedszkola obok nas tylko do centrum miasta bo....tamto zamnkięte dwa miesiące wakacji i czynne niecałe 8 godzin dziennie. Nam nie stwarzali problemów, ale nie wiem czy to bnie na specyfikę tego wiejskiego przedszkola.
gosiagosia
CYTAT(agnese @ Tue, 17 Jan 2012 - 00:50) *
gosiagosia- ale nabory wyglądają w każdym województwie inaczej
u nas był nabór elektroniczny,ale do pierwszego na liście p-la trzeba było zanieść dokumenty w wersji papierowej



ale chyba jednak nie inaczej, w koncu publiczne to publiczne, maja odgorne zasady.
w tamtym roku czytalam wlasnie, ze pomimo mozliwosci zlozenia wniosku elektronicznie, to i tak trzeba bylo czy cos doniesc czy podpisac osobiscie.

na razie nigdzie nie moge znalezc naboru 2012, wszedzie widnieja jeszcze z poprzedniego roku
maania
gosiagosia rekrutacja do państwowych przedszkoli na ogół rozpoczyna się w marcu. kryteria są jak zawsze- czyli rodzice pracujący, dodatkowe punkty jesli rodzic ma zaświadczenie o niepełnosprawności lub jeśli samotnie wychowuje dziecko. w niektórych przedszkolach podajesz tylko nazwę miejsca pracy, w niektórych musisz mieć zaświadczenie o zatrudnieniu z zakładu pracy. u mnie jest tak, że dzieci których rodzice deklarują pobyt tylko na te 5 bezpłatnych godzin praktycznie nie mają szans na przyjęcie- przyjmowane są dzieci których rodzice deklarują pobyt na przynajmniej 8 godzin dziennie. warto tez czasami rozejrzeć się za prywatną placówką- jak pisała ewela- cena czasami jest zbliżona ze względu na to, że w przedszkolu państwowym za dodatkowe zajęcia płacisz (np angielski 29 zł miesięcznie, tańcze 30 zł miesięcznie itp)
Hermia
Deklaracje składałam elektronicznie, ale do głównego przedszkola, czyli do tego wymarzonego trzeba było papiery złożyć osobiście, a już do innych (a można było podać jeszcze dwa przedszkola) szło to drogą elektroniczną.
agnese
gosiagosia- może i publiczne to publiczne a każdy miał swoje zasady - jak widac hermia mogła podac tylko 3 przedkoszla a ja 5, sa tez różne terminy składania papierów ( w Szczecinie rekrutacja była marzec-kwiecień a u mnie kwiecień -maj) wiec raczej warto orientować sie w swoim województwie icon_smile.gif inaczej tez były punktowane kryteria a nawet bywały różne, w jednych coś było w innych nie

u nas była załaożona secjalna strona związna z rekrutacja do zerówek i przedszkoli i tam było wszytsko opisana, wszelkie formularze, terminy itp - może wy też macie
gosiagosia
w tamtym roku czytalam wlasnie, ze krekrutacja od 1 kwietnia i ze do max 3 placowek mozna zlozyc. to, co Hermia napisala jest zblizone do tego, co czytalam.


troche mnie dziwi, ze na 5h szanse sa male. a moze byc tak, ze deklaruje 8h a potem zmieniam zdanie? 29.gif teoretyzuje tylko, bo jesli by sie cudem dostal, to i tka musialby byc caly dzien, bo nie mialby kto go odebrac
Eliszka
CYTAT(gosiagosia @ Wed, 18 Jan 2012 - 11:04) *
w tamtym roku czytalam wlasnie, ze krekrutacja od 1 kwietnia i ze do max 3 placowek mozna zlozyc. to, co Hermia napisala jest zblizone do tego, co czytalam.
troche mnie dziwi, ze na 5h szanse sa male. a moze byc tak, ze deklaruje 8h a potem zmieniam zdanie? 29.gif teoretyzuje tylko, bo jesli by sie cudem dostal, to i tka musialby byc caly dzien, bo nie mialby kto go odebrac

Gosiu u nas grupy pięciogodzinne to całkiem inne grupy niż te dłuższe, dlatego u nas nie ma możliwości zmiany. Cyba, ze później w roku jest miejsce.

Najlepiej pytaj u źródła. Co przedszkole to inne zwyczaje i co gmina to inne zasady.
agnese
gosoagosia- z załażenia przedszkole jest dla pracujących i pewnie dlatego nie bardzo na te 5h chcą - bo raczej mało kto tylko tyle pracuje
a tak sobie jeszcze myslę, ze 5 h finansuje gmina a pozostała kasa pewnie wpływa na przedszkole i oni mają to do dyspozycji i pewnie mniej uwarunkowanej na co niz te gminne - ale to moje gdybanie
gosiagosia
czyli znowu wychodzi, ze proponuja cos dzieciom i jest to troche fikcja 29.gif
agnese
gosiagosia- nie wiem jak to jest w ogólnych przepisach, ale u mnie do przedszkola mogły aplikować tylko osoby (tzn liczył się meldunek dziecka) zameldowane w maszym mieście, więc ościenne wioski już nie wchodziły ww grę, nawet te co to zaraz za tabliczką się znajdowały
ziowik
nie wiem czy we wszystkich miastach jest elektroniczna rekrutacja, na pewno nie w każdej wsi. paradoksalnie do wiejskiego przedszkola może sie być łatwiej dostać, bo nie każdy posyła dzieci mając dziadków czy babcie w domu do opieki. moja teściowa pracuje w wiejskim przedszkolu i mają tam dzieci z innych okolicznych miejscowości, rodzice "po drodze" dowożą. wiele w takim miejscu zależy od dyrektora placówki, więc myślę że warto porozmawiać, powiedzieć jaka sytuacja...

w Krakowie jest elektroniczna rekrutacja, cały marzec, są punkty, ale te są różne w różnych miastach. a co do godzin - u nas akurat płacisz za to ile dziecko jest a nie ile deklarujesz. wiec można zadeklarować 5 godzin płatnych (czyli dziecko na 10h) a odbierać nawet i po pół godzinie i wtedy płacisz za te pół godziny..

po co od razu sie negatywnie nastawiać, trzeba podzwonić, popytać. w Krakowie składasz podania do 3 przedszkoli deklarując które najbardziej Cie interesuje, można też złozyć odwołanie, u nas sporo dzieciaków z listy rezerwowej przyszło bo rodzice innych porezygnowali, dostali sie gdzie indziej, coś innego wymyślili i zwolnili miejsce...

ja nie mam pojęcia Gosiu gdzie mieszkasz wiec nie mogę pisać jak jest u Was, bo nie ma ogólnopolskich zasad przyjmowania do przedszkola. każde miasto/gmina ustala sobie swoje, fakt, w wielu miastach sprawa wygląda podobnie

ja myśle że warto spróbować, ale niestety nie obędzie sie bez telefonu do konkretnych upatrzonych przez Ciebie informacji, albo wycieczki do nich..
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.