To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

LUTY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

maggii
Kochani!

Proponuję nową wymianę doświadczeń.
Chciałabym, abyśmy w blokach miesiecznych dzieliły sie radami, pomysłami i doświadczeniami, co w danym miesiącu mozna i należy zrobić w ogrodzie bądż przy domowej uprawie roślinek.
Bardzo chetnie usłyszałabym też relację o tym, co pojawiło się w waszych ogrodach w danym miesiący, jakie roslinki kwitną, które wydaja owoce.


zaczynamy od LUTEGO:

Czy mimo leżącego śniegu są w ogrodzie prace do wykonania potrzebne a moze wręcz konieczne?
Czy domowe roslinki wystarczająco obudziły się po zimie i mozemy im pomóc dotrwać do wiosny?
A może pochwalicie się pierwszymi przebisniegami lub krokusami wychylającymi główki spod czapy sniegu???

Zachęcam do pisania, do końca lutego tylko 2 tygodnie!
irminka2
Maggi, u mnie pewnie lada dzień zakwitną przebiśniegi. Wylazły już po porzednim ociepleniu. Krokusów jeszcze nie wypatrzyłam, ale mówiąc szczerze nie przyglądałam sie mocno, muszę spenetrować któregoś dnia ogródek z drugiej strony domu.

Irmina
maggii
Irminko, przebiśniegi sa prześliczne, takie delikatne i kruche a zarazem odporne na zimnotę...
Widziałam w jednej gazecie (nie podam tytułu icon_smile.gif ) piekne aranżacje na stoły właśnie z przebiśniegów.
Dużo ich masz? można cudnie przystroić salon icon_smile.gif

A tak przy okazji - kiedy sieje się (sadzi ?? ) przebiśniegi, żeby pokazały się w lutym? Czy musza mieć słoneczne stanowisko? Jakiej potrzebują gleby?

Czekam na dalsze relacje icon_biggrin.gif
irminka2
Wsadziłam je chyba w jesieni tak jak tulipany i krokusy(krokusy wsadziłam kiedyś w listopadzie i też na wiosnę kwitłty.) Nie wybieram cebulek , tak sobie siedzą w jednym miejscu, jak już widzę że duża kępka sie zrobiła to przesadzam kilka w inne miejsce.
Aż tak dużo , żeby robić z nich dekoracje to nie mam.
Wymagań glebowych chyba nie mają dużych, u nas rosną byle gdzie.

Irmina
irminka2
Maggi, czyżby brak było ogrodniczeK?
Ja melduję posłusznie ,że dziś znalazłam w ogródku krokusy pod kwiatem prawie.W każdym razie widać ,że będą żółte.

Irmina
maggii
No widzisz Irminko, reszta ogrodniczek przyspała icon_smile.gif tylko my dwie zostałysmy...

U mnie COŚ wychodzi z ziemi.... zielone ... hmmm.... tak posadziłam żonkile i tulipany, ale na nie chyba za wcześnie????

A w garażu zostawiona na zimę róża kwitnie jak szalona!!! Nie dośc, ze ma mnóstwo nowych listków i urosła przez zime jakieś 15 cm to i pojawiły się pączki! Ciekawe czy bedzie kwitnąc latem, jeśli teraz juz zaczęła icon_lol.gif
Wydawało mi sie, ze powinna przezimować w garażu w spokoju wink.gif

A wiecie, kiedy moge ja wystawic na dwór?? Czy juz jak nie ma mrozu, to mozna??? w garażu mam ok 10 st. C.
e_Ena
melduje się kolejna ogrodnicza, ale taka bardziej "czytająca"niż "radząca", bo mój ogródek świeżuteńki i maleńki icon_smile.gif
Jednakże jak coś mądrego mi się nasunie to napiszę.
Maggii - ten pomysł z podziałem na miesiące jest super.
Ach, posadziłam jesienią żonkile i narcyzy ale jeszcze chyba nic nie widać.
maja03
Drogie dziewczyny !!
Wiem, że luty co prawda się kończy, jednak pogoda jest jak na razie taka, że i tak więcej prac ogrodniczych należy przenieść na marzec. Co można więc robić ?? Oto moje propozycje :
- można przystąpić do kształtowania korony przesadzania drzew owocowych
- od końca lutego do połowy kwietnia przystępujemy do nawożenia drzew owocowych i krzewów ozdobnych ( kompostem, oraz nawozami mineralnymi) .
- jeÅ›li nie ma już przymrozków i ziemia nie jest zamarzniÄ™ta oraz nieco przeschÅ‚a – możemy sadzić krzewy zrzucajÄ…ce liÅ›cie – drzewa iglaste sadzimy raczej peÅ‚nÄ… wiosnÄ… w kwietniu,
- robimy zabiegi pielÄ™gnacyjne na drzewach i krzewach ( PO PRZYMROZKACH), to znaczy Å›cinamy obumarÅ‚e części zielone, oraz uskuteczniamy ogólne sprzÄ…tanie ogrodu po zimie – usuwamy zgniÅ‚e kawaÅ‚ki roÅ›lin itd..
- kiedy nie ma Å›niegu intensywnie zagrabiamy trawnik ( napowietrzamy ), natomiast nawożenie, czy zakÅ‚adanie nowego trawnika – później.
- można nasadzać do skrzynek przebiśniegi, krokusy, narcyzy, tulipany
- Po stopnieniu Å›niegów można zajmować siÄ™ również zakÅ‚adaniem ogródka warzywnego ( tu polecam zasiÄ™gnąć informacji w literaturze bo temat szalenie dÅ‚ugi – sianie, pikowanie, rozsadzanie itd……… )
- jeÅ›li ktoÅ› bawi siÄ™ w samodzielne produkowanie sadzonek bylin – to już można je przygotowywać i wysadzać do zimnych inspektów. Wysiew bylin przeprowadzamy przy 18 stopniach w cieplarni. Inne kwiaty letnie – radzÄ™ raczej zakupić na przeÅ‚omie kwietnia i maja, i wysadzić sobie niż robić sadzonki – bo to strasznie pracochÅ‚onne.
- JeÅ›li przechowujemy przez zimÄ™ roÅ›liny kubÅ‚owe – balkonowe to możemy je teraz przyciąć o jakÄ…Å› 1/3, jeÅ›li to konieczne to przesadzić do Å›wieżej ziemi przenieść do lepiej nasÅ‚onecznionego miejsca, ale pamiÄ™tać aby temp. Nie przekroczyÅ‚a 15 stopni ( powinna wzrastać wolno ).

To chyba tyle co do lutego. Więcej prac w ogrodzie i na działce wykonujemy już późniejszą wiosną, Chodzi o to , aby nasze roślinki nie zaskoczyły jeszcze jakieś przymrozki.

Pozdrawiam
justin
już połowa marca,
co robicie w marcu?

ja wsadziłam róże,
mam już sadzonki pomodorków i zamierzam je porozsadzać do pojedynczych doniczek.
zielsko spryskane Randapem, czekam aż padnie i będziemy siac trawę.
nawóz sypnięty po iglaki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.