To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

kwitnący żywopłot

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Inanna
Mieszkałam kiedyś w takim miejscu, które było otoczone żywopłotem z mirabelek. Na wiosnę widok był cudny, bo cały żywopłot kwitł na biało. Ponieważ w realizacji mamy budowę domu to zaczynam przemyśliwać o żywopłocie - i chciałabym właśnie taki kwitnący pięknie na wiosnę.
Ale...
Z tego żywopłotu było strasznie dużo owoców - przerabiać ich nie zamierzam, zbierać też nie. Zatem będą spadały na trawę i ją psuły.
Więc sobie pomyślałam, czyby nie dało się przyciąć tych mirabelek po kwitnieniu, żeby nie wydały owoców.
Orientuje się ktoś, czy tak można?
Ketmia
Możesz posadzić krzewy wyłącznie ozdobne. Np tawuły bardzo ładnie kwitną wiosną na biało, np. takie albo takie.

Pięknie to wygląda.
pcola
I z wajgelą icon_smile.gif Ja mam zalążek żywopłotu z dereni i właśnie wajgeli.
grubassek:)
CYTAT(Ketmia @ Sat, 28 Jan 2012 - 20:23) *
Możesz posadzić krzewy wyłącznie ozdobne. Np tawuły bardzo ładnie kwitną wiosną na biało, np. takie albo takie.

Pięknie to wygląda.

a orientujesz się może czy te krzewy długo rosną?
Ketmia
Najlepiej przejrzyj sobie katalog roślin.

Według niego tawuła szara przyrasta 20 cm rocznie. Generalnie rzecz biorąc, roślina osiąga wysokość podawaną w opisach w ciągu dziesięciu lat.

tawuła szara

tawuła van Houtte'a
Siunia
Tawuła szara wygląda ślicznie.
Natomiast obecność drugiego krzewu poważnie wzięłabym pod lupę.... a może pod nos? icon_wink.gif
Tawuła z maleńkimi białymi kwiatuszkami poprostu cuchnie. Mam to w okolicy domu i przez nią wiosny nie znoszę 29.gif
Natomiast moim dzieciom nie przeszkadza. Więc pewnie zależy od preferencji.

- Siunia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.