To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

kino 3D

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

A_KA
Może bardziej to się nadaje na "Na każdy temat", ale jako, że nie działa to podforum chwilowo - piszę tutaj...

Czy orientujecie się od czego zależą efekty 3D? Już tłumaczę o co mi chodzi... Otóż byłam kiedyś z Karolą w IMAXie na filmie o dinozaurach. Pamiętam, że efekty 3D były bardzo wyraźne i np. praktycznie czuło się jakby ten dinozaur przechodził nad nami (miałam wrażenie, że zaraz mnie zdepcze icon_wink.gif ). Często czuło się, że jest bardzo blisko itp.

Potem kilkakrotnie byłam na innych filmach 3D w Silvercreen i Praha. No i marnie z tym moim przeżywaniem było. Owszem miewam wrażenie, że coś jest bliżej/dalej, ale nie czuję jakby przelatywało/przechodziło itp. tuż koło mnie... Zastanawia mnie skąd to się bierze - czy to wina rodzaju filmu/ okularów/ kina/ mojej sklerozy (w IMAXie byłam kilka ładnych lat temu)/ a może bliskości siedzenia od ekranu? Nie pamiętam jak blisko siedziałam w IMAXie, ale w pozostałych kinach siadałam raczej daleko, choć nie na samym końcu...

Tigerek
Stawiałabym na jakość okularów i filmu:)
e_Ena
Przypuszczam że jakość filmu ma tu znaczenie. Przepytałam moje dzieci, które dość często chodzą do kina 3D i np. na Kocie w butach najlepszy efekt trójwymiarowości był w reklamach przed filmem icon_wink.gif, film był juz trochę mniej trójwymiarowy, chociaż okulary te same co na reklamach icon_wink.gif.
polasia
Ekran w Imaxie jest ogromny (18mx24m) skonstruowany w innej technologi niż ekrany "standardowe", które jedocześnie są duzo mniejsze (6,8mx16m).
Hermia
Są też ludzie, którzy nie widzą efektu 3 D, to wiem od mojej okulistki. Ja do nich należę.
A_KA
CYTAT(polasia @ Thu, 26 Jan 2012 - 08:45) *
Ekran w Imaxie jest ogromny (18mx24m) skonstruowany w innej technologi niż ekrany "standardowe", które jedocześnie są duzo mniejsze (6,8mx16m).


A o tym nie pomyślałam... Pewnie właśnie o to chodzi. Czyli trzeba chodzić do Imax na 3D. Szkoda, że repertuar mają bardzo ograniczony... Ale efekty nieporównywalnie lepsze.
Myssia
CYTAT(Hermia @ Thu, 26 Jan 2012 - 10:32) *
Są też ludzie, którzy nie widzą efektu 3 D, to wiem od mojej okulistki. Ja do nich należę.

Ja chyba tez. Do tego strasznie mnie męczy 3D, na jedno oko nie widziałam nic, męczyłam się strasznie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.