To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Bielsko-Biała - pytanie mam

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

trylinka
Mam problem z wyjazdem w góry na długo, a bardzo by mi się marzyło.
Wypatrzyłam więc ekspres PKP do Bielska-Białej, który jedzie 4 godziny a pod Bielskiem górę Szyndzielnię.
I kombinuję jak by tu na 4 dni wyskoczyć pod tę Szyndzielnię.
Ale mój mąż twierdzi, że Bielsko to po prostu duże miasto i nie ma tam klimatu gór, który znamy ze Szczyrku, Wisły itp.
Powiedzcie, kochane, czy jeśli zamieszkam na kwaterze gdzieś pod Szyndzielnią, to będzie to namiastka gór i będę miała co robić z 6-latką, czy jednak lepiej wsiąść w PKS w Bielsku i przemieścić się gdzieś dalej?
Wolałabym nie, bo taka przesiadka to już kolejne, dodatkowe godziny (czekanie, jazda) stracone z takiego krótkiego wypadu...
Och, mówię wam z Warszawy wszędzie daleko - i nad morze i w góry - a dookoła mazowiecka pustynia 37.gif
Tuni
Zależy na jak długo chcesz się wybrać. Jeśli na kilka dni, to jest to super miejsce na krótkie i nieco dłuższe wypady.
trylinka
Ooo, napiszesz coś więcej? No właśnie na kilka dni bym chciała.
Tuni
Napisałam na pw icon_smile.gif
pat09
Bielsko-Biala to sliczne miasto, ja mozna powiedziec wyroslam w Bielsku, kocham to miasto. Jesli chodzi o kilka dni z dzieckiem to moze byc. Szyndzielnia i Debowiec, tam szukaj jakiejs kwatery, na Debowcu mozna zasmakowac pierwszych krokow na nartach, widzac ze masz 6-letnia coreczke, badz, jesli nie chcesz nart, Debowiec to stok idealny na sanki, jabluszko i wszelkie inne slizgawki. Teraz, jakos niedawno otwarto tez przy Debowcu sztuczne, kryte lodowisko, wiec bedziecie mieli co robic. Poza tym na Szyndzielnie mozna wyjechac kolejka, pojsc do schroniska, stamtad juz niedaleko na Klimczok, w zaleznosci oczywiscie od pogody. Poza tym jest doskonale polaczenie komunikacyjne Szyndzielni z centrum miasta, autobus "8" (o ile dobrze pamietam) jezdzi bardzo czesto. Bielsko-B samo w sobie ma sporo atrakcji, jest zamek, stare bielsko, teatr dla dzieci "Banialuka", Teatr Polski, kina, mnostwo figlo parkow w razie niepogody, a poza tym blisko do Szczyrku, Wisly, Ustronia, Pszczyny. Polecam, a jesli traficie na snieg to pod Szyndzielnia i na Debowcu na pewno nie bedziecie sie nudzic podczas 4 dni pobytu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.