To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

nosidło na plecy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

pati.n
Chcę kupić nosidło na plecy ergonomiczne - chyba tak to się nazywa- nie szkodliwe dla kręgosłupa dziecka. Cena do 100zł - może być uzywane. Przeszkuje all i ceny są rózne rózniste icon_sad.gif zależy mi, żebym mogłan targać Piotrka do ok 3 lat w razie takiej potrzeby.

Czy ktos może mi coś polecić?
Tusia8
Pati, za 100 zł to ciężko będzie icon_sad.gif najszybciej to jakiś mei-tai, trzeba szukać.

pati.n
Tusia a takie?
https://allegro.pl/pentelka-nosidelko-mei-t...2070867675.html

jakies takie ...tanie
MamaJulki
ja za nasze zapłaciłam coś koło 150 zł babka szyje na zamówienie
podała mi jakie ma aktualnie kolory materiałów, na jakiejś stronce wyszukalam i wymysliłam sobie wzór i mi uszyła icon_smile.gif
jak chcesz podam namiary na pw
Tusia8
CYTAT(pati.n @ Sun, 29 Jan 2012 - 17:45) *



o, Pati, śliczny ten mei-tai! Faktycznie, cena niska, ale z tego co wiem, to dobre nosidełka. Ja tam bym kupiła icon_smile.gif Wygląda na wygodne, i pasy fajnie wypełnione. Tylko spytaj może, dp jakiego wieku, bo mi te wymiary niewiele mówią icon_wink.gif
pomidorro
Pati bardzo tanio znalazłas. ja kupiłam Tuli za 350 zł-i jestem bardzo zadowolona. Przydaje mi się przy Hani.
Z tym, ze ja szukalam takiego, w którym można dziecko nosić na plecach. Hania bardziej lubi niz na brzuchu. Po drugie - pasy mozna tak regulować, ze i M. i ja moge hanię nosić.
MOże poszukaj jakiegos uzywanego?
Tusia8
justa, ale wydaje mi się, że w tym spokojnie i na plecach można nosić icon_smile.gif W sumie, to klasyczna hybryda icon_smile.gif Co do regulacji, to w opisie jest napisane, że mogą nosić osoby różnych rozmiarów. Szczerze, sama się zastanawiam, czy sobie nie kupić, niby jeden miętek mam, ale te są śliczne...
Joka
to ja się przyłączę z zapytaniem
chusty chcę się już pozbyć, ale na lato przydałoby mi się takie nosidło, kiedyś, gdzieś czytałam, że są takie z klamrami, ma ktoś takie? jakie to są konkretnie? polecacie?
Tusia8
Joka, z klamrami to ergonomiki-np. manduca, bondolino...Albo właśnie typu mei-tai, tylko z klamrami. Ja swegoczasu polowałam na NubiGo, dziewczyny są też zadowolone z tula-oni mają i mei-tai, i ergonomoki. Ja żadnego konkretnie nie potrafię polecić, bo nie posiadam. Mam tylko normlaego mei-tai, szytego na zamówienie.
Ale one wszystkie są dobre, tylko ceny są...uff. No, ale używane można kupić taniej.

Powpisuj sobie w google te nazwy i poczytaj, może coś wybierzesz icon_smile.gif
Joka
dzięki Tusia
zaraz przejrzę wymienione przez Ciebie nosidła icon_smile.gif
te klamry to wymyśliłam głownie ze względu na męża, który do motania w chuście się nie kwapił, mam nadzieję, że do nosidła z klamrami, by się przekonał, tak, żeby w trakcie naszych wspólnych wycieczek, to nie ja była głównym tragarzem icon_smile.gif
a jeszcze pytanko, przy nosidłach ergonomicznych jest jakiś podział wiekowy, czy też kilogramowy?
pati.n
Mi ta dziewczyna odpisała, że do 20 kilo, ale jak bęzie za duże, to nózki moga się źle układać, i że dla większego poleca pouch. Ja mam jednego i jedstem z niego średnio zadowolona, więc nie wiem czy to wina poucha czy moja icon_wink.gif I przesłała mi zdjęcie dziecka w tym noszonego na plecach icon_wink.gif
Tusia8
pati, pouch? Dla większego dziecka? O nie, dziękuję, postoję. Toż to zabójstwo dla kręgosłupa. w pełni się z Tobą zgadzam-mnie nawet półrocznego niemowlaka ciężko było nosić w pouchu, ze względu na jednostronne obciążenie kręgosłupa.

pati, no myślę, że może na teraz będzie dobre, a w międzyczasie odłożyć na takie "na zamówienie"? Wtedy Ci uszyją już na wymiar...

Joka, w nosidłach też kg, ale one się nadają również dla dużych dzieci (pamiętam zdjęcie Odynki z Nelly na plecach-ona miała pewnie ze 3,5 roku?) No bo 20 kg to nawet moja Emilka jeszcze nie waży icon_smile.gif
Joka
a to moja Emilka też jeszcze 20 kilo nie waży, ale i tak nosić jej nie mam zamiaru icon_smile.gif
Tusia8
No, ja mojej też już nie icon_wink.gif

Edit.

Tak sobie szukam i oglądam te nosidełka, i zakochałam się w nosidełkach Tula...śliczne są, no-tylko ta cena...to po prostu nie na moją kieszeń icon_sad.gif
Joka
rzeczywiście śliczne te nosidła Tula i nawet tańsze od Manduci, czy Bondolino, no nic trzeba polować na jakieś używane, bo niestety cena mimo wszystko dość wysoka
Tusia8
No przeglądałam allegro, niestety nie ma używanych...eh. Będę patrzeć na moim forum o chustach, może akurat ktoś będzie chciał sprzedać.
pomidorro
cięzko używane tuli jest upolować icon_sad.gif
sama dopiero za rok sie pozbędę. A tak się zastanawiałam zwyczajnie czy jak jest krzyżak na plecach ( te pasy) czy wygodnie to to nosic na plecach..bo jakos trudno mi sobie wyobrazić żeby takie skrzyżowane pasy z przodu nie przeszkadzały.
I tak samo- moja 4,5 roczna waży niespełna 20 kg- więc na spokojnie takie nosidlo wystarczy. Używam je sporadycznie... niestety- bo dziecko woli na nogach biegać- choć jesienią żeby wózka nie ciągać wszędzie ( tramwaj, lekarz, przedszkole) to super wybór.
Joka tuli z klamrami. M. nosił- jest ok. szybko się zapina. dobrze trzymają. Dobrze sobie pomierzyć bo np. Bondolino- zsuwało mi się z ramion- nie wiem dlaczego....jeszcze jakieś inne- niewygodne było dla mnie w pasie. A ponieważ to dużo kasy kosztuje ( aż w szoku byłam że kawałek materiału tyle kosztuje) warto przymierzyć jak ma się mozliwośc ( w sklepach z chustami np) Ciekawa jestem jak to z pętelki sie nosi- bo może faktycznie nie warto przepłacać?
Joka
Justa - dzięki za rady, muszę sie rozejrzeć za jakimś sklepem z nosidłami, tylko u mnie na prowincji może być z tym ciężko; chustę kupowałam przez internet
kalarepa78
Mam manducę i szytego na wymiar NubiGo (w zamysle - dla męża). Na pewno nie kupiłabym drugi raz manduki, ze względu na stosunek jakosć-cena, tylko zdecydowałabym się uszyć na wymiar - podobna cena, dużo większy komfort noszenia.
pati.n
co lepsze uzywany Nubik MT czy MT szyte na wymiar niefirmowe ?
Mućka
CYTAT(kalarepa78 @ Tue, 31 Jan 2012 - 12:54) *
Mam manducę i szytego na wymiar NubiGo (w zamysle - dla męża). Na pewno nie kupiłabym drugi raz manduki, ze względu na stosunek jakosć-cena, tylko zdecydowałabym się uszyć na wymiar - podobna cena, dużo większy komfort noszenia.


też się kiedyś zastanawiałam , Manduca czy NubiGo
poszłam na "chustowe spotkanko", przymierzyłam , oglądnęłam i "pomacałam" sama.
Kupiłam NubiGo bo ;
było jednak tańsze,
jak dla mnie Manduca była przereklamowana i mnie gniotła icon_sad.gif
Julka ma teraz prawie 4 lata. Nosiłam ją odkąd skończyła ok 14 miesięcy do 3,5 roku (jakoś we wakacje przestałam)
powiem szczerze że bez nosidła nie umiałam żyć. Szybko się zakłada. Młoda go uwielbiała.
Jest mega-wygodne, zajmuje mało miejsca i można je zabrać dosłownie wszędzie.
buniaaa
Miałam bondolino, scotababy, manducę, a teraz mamy tula i jestem mega zadowolona. Cena niejest niska ale warto. Oczywiście ile ludzi tyle opinii, ja popróbowałam i wkońcu mam swoje wymarzone icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.