To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

MasterCard Debit PayPass/ Visa Electron payWave

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Pilawianka
Dostałam dziś sms'a z banku, że moja karta traci ważność i mam wybrać nową.
Do wyboru dostałam MasterCard Debit PayPass lub MasterCard Debit Gold (płatna). Jeśli nie wybiorę żadnej z nich przyśla mi Visę.

Ponieważ płatnej karty nie chcę pozostają mi te 2 tytułowe. Czy one w praktyce czymś się różnią? Do tej pory wszystkie moje karty to były Visy.

Obe te karty są zbliżeniowe. Przyznam, że nie wzbudza to mojego entuzjazmu. Zdecydowanie pewniej się czuję gdy muszę wpisać PIN. Przecież gdy zgubię gdzieś kartę to każdy będzie mógł nią zapłacić. Wiem, że to niby dotyczy transakcji do 50 zł ale jednak. Korzystacie z takich kart? Sprawdzają się?
bumbum
Ja mam Visę a mąż MasterCard.Pani w banku zaproponowała mu takie rozwiązanie ponieważ np.przy zakupach jak cos tam się zatnie przy Visa(nie pamiętam tych fachowych nazw) to on może posłużyćyć się swoją ale z drugiej strony wiem że w niektórych krajach jest problem przy płatnością kartą MasterCard(nie uznają jej).
Nigdy karty nie zgubiłam ale w sklepach bez względy czy wpisuje PIN czy daje zwykły podpis panie patrzą czy karta jest na osobe płci damskiej i czy widnieje na niej podpis.Osobiście dużo częściej posługuje sie kartą niż gotówką
Pilawianka
anndzia, dziękuję. Czyli generalnie niczym się nie różnią? Ja też prawie zawsze płacę kartą, wyjątkiem jest Biedronka, bo tam nie można.
Z tym, że sprzedawca sprawdza (a przynajmniej powinien) chociaż to, czy płeć płacącego zgadza się z tą na karcie wiem. Problem w tym, że w tych zbliżeniowych kupujący nie daje karty do rąk sprzedawcy. Przykładasz kartę i bez żadnych pinów płacisz. Nie podoba mi się to bardzo ale tylko takie karty bank mi zaproponował.
Osobiście karty też nigdy nie zgubiłam ale kiedyś mój portfel z wszystkimi dokumentami zmianił właściciela na poczcie icon_sad.gif
bumbum
Ale przykładasz do czego...kurcze z takimi to się chyba nie spotkałam icon_rolleyes.gif
Pilawianka
anndzia tu jest wytłumaczone. Ja osobiście spotkałam się z tym, że w Rossmanach można tak płacić. Nigdy się wcześniej nad tymi płatnościami nie zastanawiałam bo miałam zwykłą kartę debetową. Teraz jednak bank chce mnie "uszczęśliwić" taką i chciałam poznać opinię kogoś, kto taką kartę ma.
bumbum
Aaaa czyli karta jak karta tylko z dodatkową możlwością płatności icon_wink.gif
anuÅ›
Młodziutka - PINu nie wklepujesz do kwoty chyba 30 albo 50zł. Powyżej oczywiście PIN trzeba wpisać. Plusem jest to, że karty nikomu do ręki nie dajesz.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.