To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

cukrzyca i wysypka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anax
Tak szybko napiszę co mnie boli a po południu postaram się sprostować.Babcia ma cukrzycę i przy tym występuje swędząca wysypka.Jest badzo uciążliwa bo jest na całym ciele i ją badzo swędzi.Badania wyszły żle ale lekarka przepisała tylko maści i za każdym razem zmianiajakieś leki a one nic nie pomagają.
Moje pytanie do was bo może spotkałyście się z tym przypadkiem.Co może powodować wysypkę przy cukrzycy?

Babcia z tego co wiem nie stosuje się bardzo do zaleceń.czyli je słodkie.przeważnie jest to miód,krówki i słodka chałka lub bułka.Je też kwaśne rzeczy.Czy to może być przyczyną takiej strasznej wysypki.
maania
CYTAT(anax @ Wed, 08 Feb 2012 - 06:59) *
Tak szybko napiszę co mnie boli a po południu postaram się sprostować.Babcia ma cukrzycę i przy tym występuje swędząca wysypka.Jest badzo uciążliwa bo jest na całym ciele i ją badzo swędzi.Badania wyszły żle ale lekarka przepisała tylko maści i za każdym razem zmianiajakieś leki a one nic nie pomagają.
Moje pytanie do was bo może spotkałyście się z tym przypadkiem.Co może powodować wysypkę przy cukrzycy?

Babcia z tego co wiem nie stosuje się bardzo do zaleceń.czyli je słodkie.przeważnie jest to miód,krówki i słodka chałka lub bułka.Je też kwaśne rzeczy.Czy to może być przyczyną takiej strasznej wysypki.


anax Babcia jest na lekach doustnych czy wstrzykuje sobie insulinÄ™?
anax
CYTAT(m.ania. @ Wed, 08 Feb 2012 - 13:18) *
anax Babcia jest na lekach doustnych czy wstrzykuje sobie insulinÄ™?

wstrzykuje sobie insulinę.Ale doustnie ma jeszcze wiele leków.
Potwora
Może to być reakcja na lek, albo pokarm, albo wysypka kontaktowa albo...możliwości jest bardzo dużo icon_sad.gif
maania
może też być taka reakcja na insulinę. kiedy to się zaczęło? miała zmienianą insulinę?
Edi Zet :)
Nie wiem jak u ludzi, ale ja bym wyłączyła z jadłospisu to co uczula pokarmowo. Cukrzyca cukrzycą, wiadomo osłabia i powłoki skórne, ale byc może babcia uczuliła się na coś pokarmowo lub atopowo lub kontaktowo. Pewnie ze względu na cukrzycę lekarz ma ograniczone pole do dziłania p/świądowego, ale Wasze zadanie polega na przemyśleniu od kiedy babcia ma wysypkę, czy można jej wystąpienie kojarzyc z rozpoczeciem przyjmowania jakiegoś leku, może wystepuje po czymś co babcia zjada.
anax
właśnie z babcią to jest trudno bo mieszka sama i nawet jak jej powiemy co ma zrobić to ona i tak po swojemu robi
maania
CYTAT(anax @ Wed, 08 Feb 2012 - 16:53) *
właśnie z babcią to jest trudno bo mieszka sama i nawet jak jej powiemy co ma zrobić to ona i tak po swojemu robi


wiesz co może chociaż macie możliwość, żeby babci lepiej przypilnować? bo w takiej sytuacji to naprawdę ciężko może być ustalić winowajcę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.