To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

niedoczynnosc tarczycy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mariola233
witam od niedawna lecze tarczyce E25 i mam pytanie czy przy niedoczynnosci serce mocno bije??bo moje malo co nie wyskoczy z piersi a zwlaszcza jak sie poloze spac i cos z moja glowa nie tak mam takie uczucie czasami jakby mi cos sciskalo w glowie i mam (niewiem jak to nazwac) lekki odlot,i z moja pamiecia jest cos nie tak jak mam cos zrobic i ide to zrobic to podrodze potrafie zapomniec co mialam zrobic.z goru dziekuje za odpowiedz i przepraszam ze tak byle jak napisane icon_sad.gif
Meganka.
Ja mam niedoczynność i takie bicie serca o którym mówisz często mi się zdarza, nie tylko leżąc.
Niedoczynność zaburza procesy pamięciowe i myślowe, ma wpływ na koncentrację. Człowiek "głupieje".

Poczytaj: niedoczynność tarczycy
mariola233
a czy takie bicie serca jest grozne dla zdrowia trzeba cos z tym zrobic??
pomidorro
mam tak samo, z koncentracja też niestety i z pamięcią. Trzeba dobrać leki tak, żeby nie tylko tsh i hormony były w normie ale żebyś Ty się dobrze czuła. Da się tylko trochę czasu to zajmuje. Z sercem- nie dostałam zaleceń żadnych. teraz po zakończeniu karmienia ( juz pół roku temu ) znowu mnie czeka odpowiednie ustawienie leków- bo mimo, ze są w normie to nie najlepiej się czuję.
mariola233
biore teraz E25 czy moge sama sobie podniesc dawke i brac dwie tabletki??(nie bylam u ednokrynologa rodzinny mi przepisal)dopiero szukam lekarza wizyta na NFZ dopiero w listopadzie:(
pomidorro
mariola nie robiłabym tego ... to lekarz się zna na tym i na podstawie wyników, wagi ciała i innych parametrów podnosi, lub zmniejsza dawkę. Masz bardzo małą dawkę. Proponowałabym raczej prywatnie chodzić na wizyty zanim doczekasz się na kasę. Okropnie długie terminy! Jeśli źle się czujesz- nie masz wyjścia.
sq8jlx
mariola dokładnie tak jak pisze justa . Jeśli natomiast sama zdecydujesz podnieść dawke to robi się to stopniowo, przynajmniej mnie tak kazano tzn. nie odrazu wyższa dawka tylko przez cztery dni na zmianę raz niższa a raz wyższa.
Też się leczę na niedoczynność i od grudnia mam euthyrox75 i strasznie mi serce wali idę w czwartek do lekarza.
pomidorro
jeszcze chciałam dopisać: sama podnosząc dawkę możesz wejść w nadczynnosć...nie wiem jakie masz wyniki- ale ja lecząc się juz ładne parę lat- mimo, ze znam "schemat" mojej lekarki- nie decyduję się na to, żeby samej sobie ustalić dawkę. RAz tylko to zrobiłam ale z konsultacją innego lekarza i po 2 tygodniach sprawdzałam TSH. To hormony- a nie zwykłe leki przeciwbólowe - działają na cały organizm, i bałabym się eksperymentować na sobie.
Meganka.
Nie pokusiłabym się o samodzielne regulowanie dawki.
Ja początkowo się męczyłam i lekarz ustawiał dawkowanie.
Teraz jest ok.

Koniecznie idź z tym do lekarza, niech dostosuje dawkę.
mariola233
bylam dzisaj u lekarza przepisala mi leki na bicie serca i mam jutro zrobic badania na tarczyce ,robila mi EKG i oki to szybkie bicie serca nie jest grozne tak mi powiedziala.dziekuje wszystkim za odpowiedz
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.