To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pokój dla Jacusia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ATeFKa
Wrzucam zdjęcia pokoju, w którym chcemy urządzić pokój dla Jacusia. Bardzo proszę o jakieś sugestie, cokolwiek. Ja myślę o jakimś łóżku piętrowym, czy też antresoli.


Ten słupek na ścianie można zlikwidować i przenieść na ścianę, gzie są półki z książkami


O tutaj, wtedy się zmniejszą ewentualne półki

Tu jest wejście, drzwi na zewnątrz


I okno, pod oknem biurko. Robione samemu, na pewno trzeba przerobić, zmniejszyc.



o wymiarach zapomniałam 2,60 ( tam gdzie stoi łóżko) na 2,50
katarakta
W tym pokoiku bedzie spala dwojka dzieci ? Bo jesli dwojka to strasznie pietrowka zabierze miejsca. Jesli tylko jedno to moze antresola i pod spodem czy kacik na zabawe / biurko. Ewentualnie jakis materac i spanie na podlodze a na dzien chowany badz stawiany pod sciane.
ATeFKa
Jedno będzie spało. Drugi ma pokój dwa razy większy.
katarakta
To ja bym zrobila tak jak pisalam.
A moze w tym wiekszym zrobic tez spanie dla mlodszego a w tym pokoj zabaw dla niego ?
ATeFKa
no niestety nie da się. Jacuś chodzi spać o 19-19.30, Damian o 21. No i za duża różnica wieku.
gosiagosia
ja tez bym zrobila antresole, na razie pod spaniem byloby miejsce zabaw, z czasem mozna wstawic tam biurko.
Helena
a moim zdaniem taka antresola strasznie optycznie zmniejsza pokój, przytłacza go. Ja bym póki co wstawiła łóżeczko 160 cm. One są naprawdę niewielkie a starczają wbrew pozorom na wiele lat. W jakim wieku taki chłopak będzie miał 160? Niektórzy wcześniej, inni dopiero w gimnazjum icon_wink.gif Póki co będzie więcej miejsca na zabawki. A taka antresola to zaraz 200 cm ma. Po co mu takie wielkie łóżko teraz? Ja miałam podobny dylemat jakiś czas temu czy duże 2-piętrowe czy 2 mniejsze pojedyncze i wybrałam drugą opcję z czego bardzo się cieszę. Widziałam u sąsiadki w pokoju takim jak nasz duże łóżko u 1,5 r i 4 latka. Zajęło pół pokoju a chłopcy sięgają dopiero do połowy łóżka.
Helena
I jeszcze przeszło mi przez myśl, że twój Jacuś jest młodszy od Julka o rok a ja nie zaryzykowałabym spania "na górze". Po pierwsze bałabym się, że spadnie. Po drugie nie moglibyśmy czytać książeczek w łóżku. Po trzecie chyba ciężko się takie łóżko ścieli. I po piąte nawet nie mogłabym go przytulić, ucałować czy potrzymać za rączkę.
Tuni
A może półkotapczan, np taki:
https://taniemeble.win.pl/shop/pokaz_produkt.php?idprod=179

Samą mnie korci takie rozwiązanie, więc polecam komu się da 06.gif
ana
jaką długość ma ściana obok drzwi? może tam wstawić łóżko?
ATeFKa
Jak by się zlikwidowało biurko to ściana ma 190.

Właśnie tej antresoli się trochę obawiam, bo już Damian miał łóżko na piętrze i strasznie źle mi się je ścieliło, źle się boso po drabince wchodzi...

O takiej meblościance nie myślałam.

Biurko zostawić pod oknem? Bo jak tak, to łóżko wtedy na tej ścianie co teraz stoi wersalka, lub na tej na której jest słupek, który trzeba by zlikwidować ( przenieść)
Fiefiora
My mamy to łóżko pod nim na zabawki i książeczki taki tegał
Raz jestem bardzo zadowolona bo wszystko w jednym miejscu upchnięte, Olek może też pod łózkiem się bawić.
Gdy budzi się w nocy i chce iść do nas, to nas woła nie schodzi sam.
Ma lampkę na górze za jakiś czas zamontujemy mu na stałe lampke na górze i na dole więc będzie miał oświetlony "plac zabaw"
Ze ścieleniem nie ma zupełnie problemu, bo to nie jest takie wysokie.
Dodatkowe zabezpieczenie mamy w postaci namiotu na łóżeczko.
Ale czasem mam lęki, że spadnie..
Agnieszka Kamila
przy bardzo małym pokoju zdecydowałabym się na pólkotapczan, jak wpiszesz w google to wyskakuje mnóstwo inspiracji i rozwiązań, i zdecydowanie pomalowałabym pokój jasną farbą,
ATeFKa
Fief. ja poproszę o zdjecia Olusiowego łóżka.
Jak na razie stanęło na jakimś tapczanie 180 z szufladami na dole. idę obejrzeć jeszcze te półkotapczany.
gosiagosia
Kaska, antresola nie musi miec zaraz 2m, moze byc wlasnie na 1,6 taka zeby przypasowac materac. z wielkoscia nie bedzie na pewno problemu. tylko zalezy czy chcesz wymieniac w przyszlosci czy raczej tego juz nie planujesz i od kiedy Jacek mialby spac, bo jak teraz to troche za wczesnie wg mnie.
a co do scielenia. ja bym proponowala taka, ze spanie u gory a z boku zamiast drabinki masz takie szuflady duze i sluza tez jako schody na gore.
takie cos mniej wiecej, oczywiscie proporcje schodow nie te, maja byc mniejsze icon_wink.gif my nad czyms takim myslimy w sumie, bo tam mozna sporo spakowac a i latwiej wejsc i zejsc



ATeFKa
gosia, podoba mi się ten pomysł. Fajnie wygląda. Co do łóżka, to na już chcemy, bo musimy 04.gif go wywalić z naszego łóżka 48.gif bo się za mocno przyzwyczai. Odkąd się przenieśliśmy do sypialni, to on wylądował w naszym łóżku, bo nie chciałam go zostawić samego 37.gif tak daleko, na łóżku bez barierek... Ale łóżko musi mieś przynajmniej 180, na mniejsze mąż się nie zgadza.

A czy Twój teść byłby w stanie coś takiego zrobić?
gosiagosia
byc to bylby, bo i dla nas ma robic, tylko nie wiem jak u niego z czasem by bylo. ale jak chcesz, to spytam czy bedzie mial czas i za ile icon_smile.gif
aha, bo on tylko w drewnie robi. tzn w plycie tez, ale nie lubi tego, no i plyta wiadomo, ze material mniej trwaly

edit

a tu masz oryginal pomyslu, zeby nie bylo ze to moj icon_wink.gif
https://allegro.pl/lozko-pietrowe-antresola...2102061735.html
Kocisława zwana Warkotem
Widziałam ostatnio w olszyńskim jysk takie łóżko : https://www.jysk.pl/4/751/3142051/a/catalog Wygląda całkiem solidnie.
gosiagosia
albo takie, tyle ze to plyta
ATeFKa
CYTAT(gosiagosia @ Sun, 12 Feb 2012 - 19:14) *
byc to bylby, bo i dla nas ma robic, tylko nie wiem jak u niego z czasem by bylo. ale jak chcesz, to spytam czy bedzie mial czas i za ile icon_smile.gif

gosia, jak byś mogła to spytaj za ile. Nic wiążącego, bo na razie remont został odsunięty ze względu na pilniejszy wydatek 32.gif
gosiagosia
tesciu na razie niedostepny, bo robota u kogos od dluzszego czasu, to nie zawracam mu glowy. jak sie zdzwonimy albo spotkamy, to spytam.

ale to zalezy co bys chciala konkretnie, tzn z biurkiem, bez? tylko antresola z tymi schodo szafkami? drewno? plyta?
ATeFKa
gosia, bez biurka, samo łóżko z tymi schodkami, na materac 180/80, z drewna. Pod łóżkiem ewentualnie jakieś szafki czy szuflady bym umiesciła...


ech... no co, pomarzyć nie można??
gosiagosia
rozmawialam z tesciem, ale nie zadeklarowal sie na razie, bo ma full roboty. moze gdzies wcisnie, ale to nic pewnego. na pewno nie byloby na juz, bo juz robia 3x na raz
corti
A może takie łóżko jak my mamy dla Oliwka, że rośnie razem z malcem https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S59827956/ my narazie mamy na 140 bo tyle nam wystarcza i miejsce oszczędzamy, jak będzie trzeba o i na 2m jest
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.