Maluchy.pl logo

To jest uproszczna wersja wybranego przez Ciebie wątku
Sztokholm z dziećmi
Kliknij tutaj aby przejśc dalej i przeczytać pełną wersję


Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowanć i rozszerzoną wersję, nadajšc mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Pełna wersja: Sztokholm z dziećmi
ewis_

Co - poza Muzeum twórczości Astrid Lindgren - warto odwiedzić z dziećmi płci żeńskiej (8 i 10 lat) w Sztokholmie?

Google podał swoje propozycje (całkiem sporo), ale może byłyście/widziałyście i możecie polecić szczególnie?
Wycieczka będzie tygodniowa, w maju - więc czasu trochę mamy.
Czy w maju w Sztokholmie pogoda pozwala już na żeglowanie?

Kasia
Dziobak
CYTAT(aleve @ Sun, 12 Feb 2012 - 13:31) *
Co - poza Muzeum twórczości Astrid Lindgren - warto odwiedzić z dziećmi płci żeńskiej (8 i 10 lat) w Sztokholmie?

Google podał swoje propozycje (całkiem sporo), ale może byłyście/widziałyście i możecie polecić szczególnie?


Kasia

Spędziłam tydzień ubiegłorocznych wakacji w okolicach Szkokholmu, więc mogę Ci napisać, gdzie nam się najbardziej podobało. Ogólnie - genialne miasto, bardzo widowiskowe i przyjazne dla rodzin.
Oczywiście -Vasamuseet, czyli muzeum wydobytego z dna morza okrętu. Zachwyca, można i warto spędzić tam pół dnia, albo i cały. Obok tuż jest wieeelki park-skansen, też warto tam zajrzeć, i to raczej na cały kolejny dzień się nastawić. My poszliśmy tuż po wizycie w muzeum Vasa i to był błąd - za mało czasu, byliśmy już zmęczeni. No i najciekawsze atrakcje, pokazy są czynne od rana raczej. Muzeum Astrid (genialne!) mieści się w Vimmerby (kilkaset km na południe od stolicy), warto tam oczywiście zajrzeć. My pojechaliśmy na całodniowe zwiedzanie, bo to wielki park. W Sztokholmie jest Junibacken, czyli muzeum szwedzkiej literatury dziecięcej. Znacznie mniejsze, całe w budynku schowane, większość atrakcji może być już zbyt dziecinna dla Twoich córek, ale mnie osobiście wzruszyło niemal do łez. Warto, zwłaszcza, jeśli znacie ksiązki AL.
Raczej nie polecam Aquaria Vattenmuseum, czyli miejskiego akwarium - malutkie, nic nadzwyczajnego. Nie polecam też klasycznej starówki - niesympatyczne zapachy, tłumy, głównie sklepiki z tandetnymi pamiątkami dla turystów.
Koniecznie warto też wybrać się na wycieczkę staktkiem na szkiery - zrobiły na nas ogromne wrażenie. Żeglować w maju oczywiście pewnie można też, pamiętaj tylko, że woda będzie wtedy bardzo zimna. Ja kąpałam się w morzu w sierpniu, były upały - a woda taka, jak w deszczowy lipiec w Bałtyku, czyli raczej brrrr. Ale to nas oczywiście nie powstrzymało!
marghe.
tu co nieco o Junkibacken (moja córka była nieco młodsza od Twoich dzieci, ale wyszła zachwycona)
http://www.junibacken.se/lang/english
ewis_
Dziękuję za odpowiedzi! Pewnie skorzystamy icon_smile.gif
Właśnie się dowiedziałam że w tym czasie gdy będziemy (weekend majowy) odbędzie się jakieś szwedzkie święto plenerowe z paleniem ognisk na brzegu jeziora itp.
Zapowiada się interesująco icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.