To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

krostki na pupie, zdjęcie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ATeFKa
Od około tygodnia u Jacusia na pupie wyskakują takie malutkie krosteczki, wydaje mi się że są wypełnione jakimś płynem, swędzą, bo się drapie, sa maleńkie, zasychają, wyłażą nastepne. Jeszcze tydzień temu było ich niewiele, teraz cała pupa i rozłazi się to wyżej, bo ma też po bokach tułowia, miejscami na rękach i z przodu, na brzuszku. Nie zmieniałam proszku, żadnymi alergikami nie jesteśmy. Spotkałyście sie z czymś takim?

zdjęcie przycięłam, żeby całej pupy widać nie było icon_wink.gif
Fiefiora
dla mnie to uczulenie na proszek lub płyn do płukania
A_KA
To, że nie byliście dotąd alergikami, nie oznacza, że teraz być nie możecie icon_wink.gif.

Mnie to też wygląda na alergiczne. Pokazałabym to lekarzowi. Pewnie przydałyby się jakieś antyhistaminy, żeby się mały nie męczył.
ATeFKa
21.gif jak któraś chce zdjęcie całej pupy to mogę pokazać, tam lepiej widać.

Kurcze, nie myślałam, ze po czasie jakieś alergie sie mogą przyczepić...
malgosia1968
a nie wprowadzilas czegos nowego do Jacka diety? Czasami jest tak , że choc nie jestesmy alergikami nagle z dnia na dzien nimi zostajemy. Może byc tez tak, że zjadł czegos za dużo. Ja na Twoim miejscu poszła bym z tym do lekarza tym bardziej, że to go swedzi i jest tych krostek coraz wiecej
Edziia
Moim zdaniem to też jakaś reakcja alergiczna - ja bym poszła pokazać to lekarzowi. Skoro mocno swędzi, mały drapie, rozdrapuje, to koniecznie trzeba czymś szybko to zaleczyć, że nie pogorszyć sytuacji.
magdosz
Dobrze by było, żeby lekarz dał jakąś maść, żeby przygasło, a Ty zrób "rachunek jedzenia" i ewentualnych zmnian proszku/płynu do płukania, a może i czegoś do kąpieli??
Nie zmieniałaś nic?
agrafkaa
dla mnie to też alergia.pokaż lekarzowi.dla porównania moja babcia w wieku 68lat dostała alergii choć nigdy alergikiem nie była.moja teściowa 48lat również nigdy alergikiem nie była(słowa alergia nie rozumiała) i nagle stała się alergikiem...
menenka
Takze sklanialabym sie ku alergii. Poszlabym szybko do lekarza, bo te krostki (szczegolnie wypelnione plynem) sa bardzo denerwujace (swedza straszliwie).

Ja alergii na bardzo wiele rzeczy dostalam w wieku lat 16-tu, moja mama takze byla w szoku. Przestala byc jak w wieku 50 lat dostala alergii na pomidory.

edit: lit.
Filip_inka
Zgadzam się z dziewczynami, że to raczej alergia. Podałabym synkowi wapno i czymś posmarowała, żeby złagodzić swędzenie.
Pierwsze objawy alergii pojawiły się u mnie po 20...
A_KA
CYTAT(Filip_inka @ Sun, 12 Feb 2012 - 20:23) *
Pierwsze objawy alergii pojawiły się u mnie po 20...


To tak jak u mnie.

U Karoli pierwsze pojawiły się w ok. 2 r.ż. po podanym antybiotyku.


grubassek:)
ja obstawiałabym proszek albo płyn do płukania. korzystałaś może z nowo otwartego opakowania? ja przez kilka lat używałam dla siebie do prania proszku vizir a po kilku latach okazało się że zmienili skład proszku- i jakiś nowo dodany składnik spowodował u mnie uczulenie....
druga opcja- może synek się po prostu spocił- w rajstopkach i spodniach? rajstopy też czasem robione są z przeróżnych materiałów, które pod wplywem potu niezbyt dobrze działają na skórę...
ja również podałabym wapno i może delikatne okłady z altacetu... no i dla pewności wizyta u lekarza
rtonka
Ja bym poszla jutro do lekarza, wyglada mi to na alergie, proszek do prania, a moze zjadl jakis owoc, bo u mojego Bartka po niektorych owocach krostki sie pojawiaja na ciele.
minka.
Todzia ma takie same kropki na tylku, od okolo2 tyg. Ona zwsze miala problemy z sucha skora(ma tez takie na zgíeciu nogi z tylu ) Ja tez typowa reakcje alergiczna ale tutaj caly czas twierdza ze ona ma po prostu sucha skore i mamy natluszczac.

Acha! U nas takie kropki pojawiaja sie wlasnie zima, latem niet dlatego w sumie moga byc wywolane suchoscia skory.

Graz
a jaki kolor ma ten płyn - jaki kolor mają strupki? kiedyś syn miał liszajca - jak strupki są zółte, koloru miodowego, to może byc zakażenie bakteryjne.

ale tak na oko wygląda to podobnie do tego co ten sam syn miewa zimą - po prostu sucha skóra, takie małe strupeczki, latem znika, nie trzeba żadnych kremów, balsamów
ATeFKa
Dzięki. Właśnie przyglądałam sie bardziej tym krostką i one nie mają żadnego płynu, to tak na pierwszy rzut oka mi się wydawało. Raz jak sie pytam czy swędzi mówi że tak, innym razem że nie. Wczoraj po kąpieli został wysmarowany oliwką i zauważyłam że jest mniej tych krostek i skóra nie jest taka sucha. Na razie lekarza sobie daruję, chyba tylko muszę kupić emolium, tylko to strasznie drogie... ostatnio mąż ponad 50 zł płacił 37.gif Czy może jest coś tańszego?
Graz
U nas teraz to jest stosowane:
https://kuzniazdrowia.pl/kosmetyki-apteczne...eci-p-1551.html
ATeFKa
CYTAT(Graz @ Mon, 13 Feb 2012 - 12:26) *


Jak to jest... weszłam na tę stronę i w oczy wpadło mi emolium - emulsja do ciała. Z ciekawości zajrzałam jaka cena i tam jest za 400ml 28,40zł a mój mąż na początku stycznia za to samo, tylko 200ml zapłacił 50zł??? Czy to możliwe, czy ja coś mieszam??
rtonka
CYTAT(ATeFKa @ Mon, 13 Feb 2012 - 12:03) *
Dzięki. Właśnie przyglądałam sie bardziej tym krostką i one nie mają żadnego płynu, to tak na pierwszy rzut oka mi się wydawało. Raz jak sie pytam czy swędzi mówi że tak, innym razem że nie. Wczoraj po kąpieli został wysmarowany oliwką i zauważyłam że jest mniej tych krostek i skóra nie jest taka sucha. Na razie lekarza sobie daruję, chyba tylko muszę kupić emolium, tylko to strasznie drogie... ostatnio mąż ponad 50 zł płacił 37.gif Czy może jest coś tańszego?


Ja ostatnio kupowalam emolium-emulsje specjalna i zaplacilam niecale 30zl
rtonka
CYTAT(ATeFKa @ Mon, 13 Feb 2012 - 12:46) *
Jak to jest... weszłam na tę stronę i w oczy wpadło mi emolium - emulsja do ciała. Z ciekawości zajrzałam jaka cena i tam jest za 400ml 28,40zł a mój mąż na początku stycznia za to samo, tylko 200ml zapłacił 50zł??? Czy to możliwe, czy ja coś mieszam??


Mozliwe, apteki niektore wysoka marze biora. Ja sie kiedys przejechalam na jednym leku zaplacilam dwa razy tyle w jednej aptece, do apteki tej juz nie zachodze bo niebede przeplacac.
Graz
Tanio wychodzi jak siÄ™ zamawia w Doz i odbiera w wybranej aptece.

https://www.doz.pl/
ATeFKa
CYTAT(Graz @ Mon, 13 Feb 2012 - 12:54) *

tylko właśnie w tej aptece te emolium za 400ml kosztuje 46zł 37.gif jednak ten pierwszy link najtańszy. dzięki
dorsim
Emolium jak najbardziej używać, tylko właśnie drogie jest ;] . A jeżeli chodzi jeszcze o natłuszczanie skóry to możesz ze 2 razy dziennie posmarować pupcię linomagiem. I u nas przy ostatniej wysypce lekarz polecił nam tormentiol. Teraz już prawie śladu nie ma .
cath
CYTAT(ATeFKa @ Mon, 13 Feb 2012 - 12:03) *
Dzięki. Właśnie przyglądałam sie bardziej tym krostką i one nie mają żadnego płynu, to tak na pierwszy rzut oka mi się wydawało. Raz jak sie pytam czy swędzi mówi że tak, innym razem że nie. Wczoraj po kąpieli został wysmarowany oliwką i zauważyłam że jest mniej tych krostek i skóra nie jest taka sucha. Na razie lekarza sobie daruję, chyba tylko muszę kupić emolium, tylko to strasznie drogie... ostatnio mąż ponad 50 zł płacił 37.gif Czy może jest coś tańszego?

A może kapiel w nadmanganianie potasu? A potem nawilżanie.
Apteki internetowe maja tańsze leki i kosmetyki niż te stacjonarna. Ja np. obkupuję się zawsze w doz.pl, ostatnio akurat zamawiałam Emolium Emulsja do kąpieli 400ml i taraz kosztuje 36,99zł, a jesli masz jeszcze u nich kartę "dla Mamy i Maleństwa" to masz zniżke na to emolium 15% i zapłacisz 31,44zł
Graz
CYTAT(ATeFKa @ Mon, 13 Feb 2012 - 13:01) *
tylko właśnie w tej aptece te emolium za 400ml kosztuje 46zł 37.gif jednak ten pierwszy link najtańszy. dzięki


no tak, akurat to jest drogie, nie wiem, może nowa dostawa? icon_smile.gif

zazwyczaj jednak tutaj leki są (a może były) tańsze
Arwena.
Ruda często zimą, przy zwiększonym ogrzewaniu miewa taką wysypkę. Miewa ją ogólnie, nie tylko na pupie, zaognione są też łokcie zewnątrz i wewnątrz, kolanka, wszelkie zagięcia. Smarujemy maścią z Vit A, E i niewielkim dodatkiem hydrokortyzonu, zapisaną przez lekarza. Płacę całe 5 zł za spory pojemnik.
ania32sz
Ja mam Emolium emulsję do kąpieli. Użyłam jej może ze cztery razy, jest więcej niż połowa. Mogę Ci wysłać jak chcesz bo ja już go nie uzywam, nie sprawdziło się na Małej. Data ważności jeszcze długa.
maania
Moja Lena też ma identyczne krostki i też tylko na pupie. Ja już nie mam pojęcia od czego. W każdym razie alergiczką jest natomiast zmian nie było żadnych w diecie czy kosmetykach/środkach do prania. Do kąpania i smarowania używamy emolium lub cetaphilu. Nie pomagało nic- dodatkowe płukanie jej ubrań, prasowanie (nawet bielizny 37.gif ), smarowanie ww. specyfikami. Dopiero pomogła zwykła maść z witaminą A- ładnie się pupa goi a nowych krostek póki co brak.
ATeFKa
Po intensywniejszym smarowaniu (na razie oliwką) jest o wiele lepiej. Zamówiłam emolimu i czekam. Na to wychodzi, że to mocno przesuszona skóra.
aniu. pw
katarakta
Ziajka - plyn do kapieli tez jest super. No i oczywiscie sporo tanszy niz Emolium czy Oilatum.
Tak wpadlo mi do glowy ze poza alergia na pokarmy i chemie nie kupowalas mu nowej garderoby ( majteczki, spodenki ).
ATeFKa
z.a.c.m.a. nie, nic nowego nie kupowałam.
ulla
CYTAT(z.a.c.m.a @ Tue, 14 Feb 2012 - 13:53) *
No i oczywiscie sporo tanszy niz Emolium czy Oilatum.


JEżeli chodzi o Emolium mam doświadczenia tylko z emulsją specjalną. Nie jest najdroższa, kosmetyki z tej serii są w średniej półce, ale ze wszystkich wypróbowanych, kiedy była pilna potrzeba, te kosmetyki akurat zadziałały. I są bardzo wydajne.

Ps. tyle, że w przypadku problemów skórnych nigdy nie wiadomo z góry, co okaże się dobre. Wkurza mnie, że nie ma próbek, takich na kilka dni np., żeby można było ocenić przydatność, zamiast od razu wydawać 40 zł, na coś, co się okaże nietrafione. Jeżeli już, to wolałabym wydać 40 zł, na cztery próbki i mieć potencjalną szansę na znalezienie czegoś, co będzie ok. I w końcu i tak za to zapłacić.
rtonka
U nas emolium-emulsja specjalna bardzo pomogla mojemu Bartkowi jak mial zaostrzone AZS
katarakta
My te drozsze uzywalismy zaraz po urodzeniu. Teraz juz Ziajka. No ale faktycznie jak ktos szuka złotego srodka to szkoda na raz wydac tyle kasy, a potem sie okaze ze do wywalenia jest. Własnie powinni robic male buteleczki, saszetki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.