To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Implant antykoncepcyjny

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Uleńka
odkopalam stary watek gdzie jedna z dzewczyn pisala ze ma implant antykoncepcyjny, ale poniewaz to bylo dawno temu, zalozylam nowy temat w nadzie ze znalazlo sie wiecej dzewczyn z implantem

dziewczyny ktora ma? ciekawa jestem bo sama zastanawiam sie wlasnie nad taka antykoncepcja
Użytkownik usunięty
Ja mam. W czerwcu wymieniam po 3 latach na drugi, bo taka zadowolona jestem.icon_wink.gif
mama_do_kwadratu
Blue, ciekawi mnie gdzie ten implant umiejscawiajÄ…?
Użytkownik usunięty
Ja mam po wewnętrznej stronie ramienia. Długi i szeroki jest mniej wiecej jak wsuwka do włosów.
mama_do_kwadratu
a powiesz mi, jak z okresem? Może być PW, jeśli masz krępację icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
A co tam, moge napisać tu.icon_wink.gif Przez pierwsze dwa lata co 5-6miesiecy, potem co 2-3 miesiące. Ostatnie dwa mam równiusieńko co do godziny 29.gif co 1,5 miesiaca. Mąż stwierdził, że pewnie dlatego, że termin ważności niedługo mija. icon_wink.gif
Kocurek
A w Pl siÄ™ toto stosuje? Za ile?
Uleńka
dziekuje za odpowiedz, ja sie wlasnie zastanawiam nad ta metoda antykoncepcji , a powied zmi nie stresujesz sie jak okres masz tak roznie, bo mnie to troche przeraza i juz widze panike jak po miesiacu okresu nie mam 37.gif

rozwazam ta metode choc jakos najbardziej ufam pigulkom chociaz lekarz mi proponuje wlasnie implant zamiast pigulek, a ja nie wiem co wybrac
Użytkownik usunięty
Nie, nie stresuję się.icon_wink.gif Zresztą przy implancie nie mam właściwie krwawienia tylko plamienie przez kilka dni. No i kilka dni przed, mam bolesne piersi. Jak dla mnie implant jest super metodą antykoncepcyjną. Trochę się obawiam wymiany na nowy, mimo, że znieczulenie miejscowe robią ale co tam, warto się postresować mając znowu wizję 3- letniego bezstresowego seksu.icon_wink.gif
Uleńka
moge pognebic cie jeszcze pytaniami?
Użytkownik usunięty
dawaj
Uleńka
czy uzywalas wczesniej innej antykoncepcj hormonalnej? pytam bo tak mnie zastanawia czy kazda hormonalna znosilas dobrze, czy mialas jakies skutki uboczne a teraz nie, chodzi mi o porownanie, oczywiscie po za tym ze nie musisz codziennie pamietac co jeszcze jest na plus w porownaniu z pigulkami np

ja sie boje ze bede brakiem okresu stresowac i ze jak mi to wloza ze mi sie organizm zbuntuje na hormony, chociaz teraz tez tabletki biore, no wiem dziwna jestem ale jakos duzo obaw mam

a jak jest ze skutecznoscia bo nie moge znalesc, tabletki wiem wysoka maja a implant?
rysa154
to ja sie jeszcze podepne jak sie zaklada taki implant i ile kosztuje?

Uleńka
nie wiem ile kosztuje w pl bo w uk antykoncepcja jest bezplatna, wszczepia sie go w przedramie
Użytkownik usunięty
CYTAT(Uleńka @ Fri, 17 Feb 2012 - 11:02) *
czy uzywalas wczesniej innej antykoncepcj hormonalnej? pytam bo tak mnie zastanawia czy kazda hormonalna znosilas dobrze, czy mialas jakies skutki uboczne a teraz nie, chodzi mi o porownanie, oczywiscie po za tym ze nie musisz codziennie pamietac co jeszcze jest na plus w porownaniu z pigulkami np

ja sie boje ze bede brakiem okresu stresowac i ze jak mi to wloza ze mi sie organizm zbuntuje na hormony, chociaz teraz tez tabletki biore, no wiem dziwna jestem ale jakos duzo obaw mam

a jak jest ze skutecznoscia bo nie moge znalesc, tabletki wiem wysoka maja a implant?



Tak, przez 10 lat bralam z przerwami na 2 ciąże pigułki anty. Brałam Cilest, Malveron i jeszcze jakiś ale nazwy już nie pamietam. Ze skutków ubocznych, to przy Maleronie libido poszło w dół, zaraz zmieniłam na inne tabletki.icon_wink.gif Na implant zdecydowałam się min. dlatego, że miałam złe wyniki prób wątrobowaych, własnie przez długoletnie branie tabletek.
Z tego co pamiętam, implant zakłada się w pierwszym tygodniu okresu i jeszcze przez 2 tyg zaleca się dodatkowe zabezpiecznienie w postaci gum.icon_wink.gif Ja zakładałam implant 2 dnia okresu, plamienie wydłużyło się z tego co pamiętam do jakiś 2 tyg a potem dopiero za pół roku.
Nic się nie stresowałam, ba nawet mi przez myśl nie przeszło by jakieś testy ciążowe robić. A skuteczność implantu jest bardzo wysoka, 99% to na pewno.
Uleńka
dziekuje za odpowiedz jak jeszcze o cos bede chciala sie zapytac cos mi sie przypomni to napisze
m4rusia
nie mam implantu ale z chęcią poczytam o tej metodzie, więc pozwólcie, że założę tu sledzia icon_smile.gif
Uleńka
ano prosze bardzo, ja sie powoli przekonuje do tej metody i moze za 2 miesiace tez bede posiadaczka
Uleńka
Blue no a wlasnie jak libido, waga?
Użytkownik usunięty
Libido ok, waga też ale a się odchudzałam z dodatkowych kilogramów jeszcze po ciąży. Po założeniu implantu nie zauważyłam jakiegoś skoku wagi ani nadmiernego apetytu.
Uleńka
to znaczy ja generalnie tez nie tylam nigdy jakos po pigulkach, nie tylam ale za to mialam wrazenie ze puchne jakby woda sie zatrzymywala

dzekuje za odpowiedzi wpadne tu jeszcze jak cos mi najdzie
Uleńka
sluchaj jeszcze o cos cie zapytam, czy zalozenie implantu bolalo, jak reka pozniej bolala cie?
Użytkownik usunięty
Nie bolało, bo mialam znieczulenie miejscowe.icon_wink.gif Lekarka spytala się czy jestem prawo czy leworęczna, wtedy zakładają implant w lewą rękę jak jestes praworęczna i odwrotnie. Skalpelem zrobiła miniaturowe nacięcie, wsadzila, palcami sprawdziła czy jest w dobrym miejscu, rankę zakleiła plasterkiem. Niektórzy mają potem w tym miejscu siniaka, zalezy to chyba od umiejętności lekarza zakladającego implant. Potem przez jakieś 2 tyg mialam uczucie kłucia jak zgiełam rękę lub docisnęłam do tułowia. I to wsio, cale szczęscie, że to uczucie kłucia potem minęlo, bo było dosyć wkurzające. Potem zupełnie się implantu nie czuje, tzn. ja nie czuję.icon_wink.gif
ania_411
ulenka zdecydowalas sie jednak? jesli tak to jakie wrazenia?
Uleńka
niestety nie zdecydowalam sie, moze za jakis czas
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.