To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pilnie poszukuje nazwy gry/zabawki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

pati.n
PoszukujÄ™ takiego cuda:
ma kształt owalny, jest metalowe, w środku jest kulka. Jak idzie po pochyłej desce to tak jakby schodziło, to ta kulka przemieszcza się z jedej strony na druga.

Czy opis jest jasny?
matylda315
37.gif ja nie wiem o co chodzi 37.gif pomroczność jakaś...idę po kawę... 08.gif
anetadr
Takie "robaczki" robiliśmy sami z folii aluminiowej i kulki z łożyska. Ale rozumiem, że tu chodzi o profesjonalne wykonanie.

Niestety nie mam pojęcia jak się toto nazywa.

Aneta
pati.n
CYTAT(anetadr @ Mon, 13 Feb 2012 - 08:27) *
Takie "robaczki" robiliśmy sami z folii aluminiowej i kulki z łożyska. Ale rozumiem, że tu chodzi o profesjonalne wykonanie.

Niestety nie mam pojęcia jak się toto nazywa.

Aneta


tak, dokładnie takie icon_wink.gif

pomożecie?

jak to sami robiliście?
anetadr
Wyguglałam, że chyba chodzi o kulodrom.

Aneta
anetadr
Pati, robiło się to bardzo prosto. Na ołówku zawijało się kawałek folii aluminiowej, której koniec trzeba było zagnieść. Potem zsuwało się tak zrobioną tulejkę, a do środka wrzucaliśmy metalową kulkę (najczęściej z rowerowgo łożyska). Potem tulejkę trzeba było ostrożnie zagnieść z drugiej strony i już można było się bawić "robaczkiem" wędrującym po ręce. Tulejka nie może być za długa, mniej więcej 3 długości szerokości kulki, kulka musi się w niej swobodnie przesuwać.

Aneta
pati.n
CYTAT(anetadr @ Mon, 13 Feb 2012 - 08:36) *
Wyguglałam, że chyba chodzi o kulodrom.

Aneta


ale to chyba sa zwykłe kulki do piuszczania, atamto było badziej owalne i jakby samo schodziło po pochyłej desce
agarad
oooooo ja tez robiłam sobie do zabawy takie fasolki z kulką z łożyska - ale miało toto jakąś jeszcze inna nazwę, tylko muszę sobie przypomnieć bo to daaaawno temu było icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.