To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Filmy o tematyce sadowej

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

pirania
nieczsto zdarza mi sie gratka w postaci rzutnika a gadamy teraz o przestepczosci- i sobie wymyslilam ze strzele prezentacje z kilku filmow jak to sala sadowa wyglada i proces mniej wiecej. Potrzebuje inspiracji icon_wink.gif

na razie mam pomysl na:
1. 12 gniewnych ludzi- na poczatku filmu jest instruktaz dla lawnikow, pozniej jeszcze bym wybrala kilka scen z narad a na koniec z tego co pamietam jest wyrok. Zreszta z wyrokami to akurat nie problem. tylko zeby bylo wiecie rozumiecie z ladnymi wyrazonkami. poza tym pod reka mam tylko beverly hills a oni wielu starych filmow nie maja.

myslalam o mowie koncowej z "a time to kill"- tylko czy to nie za drastyczne- jest opis brutalnego gwaltu w koncu na nieduzej dziewczynce ( a na lekcji same kobiety, lekcja o 8 rano).

myslalam o filadelfii bo pamietam ze tam sie troche dzieje, ale tak naprawde filmu nie pamietam- wypozyczac i ogladac?

no pomozcie mi- potrzebny mi proces od poczatku do konca zebym mogla pozestawiac kawalki filmow. Dla celow edukacyjnych to nie piracenie icon_smile.gif pamietam ze chyba w a time to kill zbieraja tez lawe- no nie?

poza tym przydalby mi sie jakis fajny flm ktory pokazuje dzialanie precedensow ( w sensie ze sie powoluja na konkretny wyrok czy cos).

Plizz plizzz....

deadline- do dzisiaj do 16- lekcje mam jutro, musze podjechac, filmy wypozyczyc, albo znajesc na youtube i zmontowac prezentacyjke icon_smile.gif
polasia
A serial może być?
W Ally McBeal cały czas są sale sądowe.
Ciocia Magda
Może coś z Erin Brockovich?
A i jeszcze serial The Good Wife - jeden z odcinków (mogę poszukać który) pięknie opisywał różnice między brytyjskim i amerykańskim systemem prawnym - tzn zachowanie w sądzie, itp.
pirania
myslalam o ally, ale nie pamietam zadnego odcinka z normalna sala sadowa icon_smile.gif
pirania
jakbys mogla magda to poprosze icon_wink.gif

Agnieszka AZJ
"Bez mojej zgody" wg. Jodi Picoult

"Orły Temidy" z Redfordem i Debrą Winger. Tam jest taka scena, jak Winger (adwokat) przekonuje Redrforda (prokuratora), że mogą wyjść do prywatnego magazynu i powołuje się na jakiś precedens. "Boston przeciw Cavaliero" albo jakoś podobnie.

"Sprawa Kramerów"

Edit - wszystkie trzy mam w domu, ale to dla Ciebie za daleko icon_sad.gif
wiewiórczak
CYTAT(Magda EZ @ Wed, 15 Feb 2012 - 14:25) *
...
A i jeszcze serial The Good Wife - jeden z odcinków (mogę poszukać który) pięknie opisywał różnice między brytyjskim i amerykańskim systemem prawnym - tzn zachowanie w sądzie, itp.


Odcinek toczy się w Ameryce, a łączą się z sędzią w UK, to drugi odcinek 3 sezonu tego serialu zatytułowany The Death Zone, sprawa dotyczyła procesu o zniesławienie zawarte w książce opisujące wyprawę w góry.

Orinoko
Jakaś ekranizacja Grishama?
Np.
Ława przysięgłych (nie oglądałam)?
Ika
Ława przysięgłych.
pcola
pirania,
z góry przepraszam za OT, ale bardzo zaintrygował mnie tytuł wątku: filmy o tematyce sedesowej ... 03.gif
Agnieszka AZJ
Już za późno, ale przypomniał mi się taki stary film, chyba jeszcze czarno-biały i chyba z Gergory Peckiem w roli adwokata, który bronił kobiety oskarzonej chyba o zabójstwo mężą, ale nie pamiętam. Wybronił ją przy pomocy jakiegos precedensu - coś niemal jak "pomrocznośc jasna" 37.gif Może "niepowstrzymany impuls" ? Nie wiem.
Konczyło się tak, że została uniewinniona i po rozprawie umowiła się z nim na spotkanie, żeby mu zapłacić za obronę. Nie przyszła, za to adwokat dostał list, w którym wyjaśniała, że odczuła "niepowstrzymany impuls", zeby wyjechac z miasta nie regulując tego rachunku 08.gif
Ciocia Magda
CYTAT(wiewiórczak @ Wed, 15 Feb 2012 - 15:37) *
Odcinek toczy się w Ameryce, a łączą się z sędzią w UK, to drugi odcinek 3 sezonu tego serialu zatytułowany The Death Zone, sprawa dotyczyła procesu o zniesławienie zawarte w książce opisujące wyprawę w góry.

Dzięki Wiewiórczak, dokładnie o to chodziło - wysyłaliśmy dziś dzieci na obóz, szalony dzień.
wiewiórczak
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 15 Feb 2012 - 23:30) *
Już za późno, ale przypomniał mi się taki stary film, chyba jeszcze czarno-biały i chyba z Gergory Peckiem w roli adwokata, który bronił kobiety oskarzonej chyba o zabójstwo mężą, ale nie pamiętam. Wybronił ją przy pomocy jakiegos precedensu - coś niemal jak "pomrocznośc jasna" 37.gif Może "niepowstrzymany impuls" ? Nie wiem.
Konczyło się tak, że została uniewinniona i po rozprawie umowiła się z nim na spotkanie, żeby mu zapłacić za obronę. Nie przyszła, za to adwokat dostał list, w którym wyjaśniała, że odczuła "niepowstrzymany impuls", zeby wyjechac z miasta nie regulując tego rachunku 08.gif



To był film Hitchcock`a "Akt oskarżenia".
Agnieszka AZJ
Dziękuję icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.