To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mamy alergików i właścicielki czworonogów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

użytkownik usunięty
Muszę kupić nowy odkurzacz.
Od roku mam kota i co za tym idzie - wszędzie mam kłaki. Poza tym mój stary odkurzacz wzbijał w powietrze straszliwe ilości kurzu (mam dużo książek i ogólnie zagracone mieszkanie) i teraz chciałabym tego uniknąć.

Czy napiszecie z jakich modeli jesteście zadowolone? Nie ukrywam, że chciałabym jakiś niewielki sprzęt, ale nie jest to priorytetem.
Inkusia
My mamy odkurzacz Amica, ma filtr hepa i bardzo dużą moc 2100, model Beris. Jesteśmy zadowoleni, bo nie był drogi a ma też elektroszczotkę. Mam goldena więc mam duuużo więcej sierści niż od kota icon_wink.gif
Ev
A może dyson'a? ma stałą siłę ssania i funkcję 'oczyszczania powietrza". Nie kicham kiedy odkurzam - taką ma zaletęicon_smile.gif
Kaszanka
Mam Powermed. Cena powalająca niestety (ale od czego są raty). Ale plusów jest cała masa. Nawet mogę sama osobiście odkurzać icon_wink.gif (jestem uczulona na roztocza) i robię to z przyjemnością, bo w końcu nie kicham, nawet świnka morska mi nie przeszkadza - odkurzacz jednocześnie czyści powietrze.
użytkownik usunięty
A czy oprócz tego z Amica jest coś dobrego w niepowalającej cenie icon_wink.gif

W każdym razie dziękuję za opinie. I proszę o jeszcze.
użytkownik usunięty
I jeszcze jedno. Co to jest stała siła ssania i dlaczego jest to ważne?

Znalazłam jeszcze takie zestawienie i czytam:
https://www.pro-test.pl/article_article/618...+doskonały.html
pcola
Paka,
teraz mam centralny, ale przed przeprowadzką Electrolux Ultra Silencer - byłam bardzo zadowolona, bo duża moc ssąca i wyrzut powietrza do góry a nie do tyłu (nie wzbija kurzu). Dodatkowo
bardzo dobry system filtrowania.
grubassek:)
CYTAT(pcola @ Sun, 19 Feb 2012 - 15:41) *
Paka,
teraz mam centralny, ale przed przeprowadzką Electrolux Ultra Silencer - byłam bardzo zadowolona, bo duża moc ssąca i wyrzut powietrza do góry a nie do tyłu (nie wzbija kurzu). Dodatkowo
bardzo dobry system filtrowania.

tez mam taki i jest świetny- a przede wszystkim łatwy w czyszczeniu:)
Ika
Ja mam Rainbowa - dla alergików super, bo nie tylko z futrem dwóch kotów daje sobie radę, ale można nim tez roztocza tępić. Wiem, że drogi, ale są w ratach (ja go spłacałam w ten sposób, szybko poszło i już zapomniałam że spłacałam icon_smile.gif),a odkurzacz do końca życia.
ana
zwykły Siemens, dla mnie jest ważne żeby był mały i lekki bo boli mnie kręgosłup ale z dużą mocą ssącą. odkurzane jest dwa razy w tyg. i kłaków nie fruwa dużo. mam też bezprzewodowy Electroluxa i jego szczotka świetnie zbiera futro z dywanu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.