To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pomożcie mi wybrać telefon

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Ika
Kończy mi się umowa z operatorem, mój telefon padł, muszę wybrać nowy. Większość taryf oferuje teraz dostęp do internetu, więc chciałabym, żeby i do tego był wygodny. Dotykowy najchętniej, ale... mam długie paznokcie. Tych modeli z rysikiem już właściwie w ofercie nie ma (a przynajmniej nie w interesujących mnie taryfach). Pozostałe modele nic mi nie mówią, jestem zielona...
Używam telefonu także w samochodzie i na spacerze z wózkiem, więc nie w biurze, musi też być wygodny do klikania przy założeniu, że te paznokcie mam... Wielkość, marka nie mają dla mnie znaczenia.
Poradźcie co wybrać i dlaczego?
m4rusia
ja ma najprostszy chyba smartfon nokia C5-03. Chwalę sobie właśnie za dostęp do neta (sieciowego-Plusa i domowego-bezprzewodowego) i nawigację darmową ma. Prosty w obsłudze, intuicyjne menu, jak to w nokiach icon_wink.gif W zasadzie, to chyba ma wszystko czego mi potrzeba. Ino, że to starszy model (przynajmniej rok ma chyba).
Nessi
Od siebie mogę dodać, że telefon z klawiturą qwerty był strzałem w 10. Nie wyobrażam sobie teraz pisać smsy i surfowac po necie innym telefonem. /mam nokię c6/

edit:
no i właśnie, navi ma za free. Nie ukrywam, że czasami baaardzo mi pomagała icon_wink.gif
gozar
Ika proponuję wziąć CI telefon z klawiaturą qwerty do tych Twoich paznokci. Obecnie chyba wszystkie telefony z dotykowym ekranem nie 'łapią' paznokci.
Ja nie mam paznokci długich a mam trochę jeszcze problem z pisaniem po dotykowym. Ciągle mi się cos naciska, dlatego nie cierpie pisać smsów.
Ja wzięłam z końcu Samsung Wave . Chciałam htc desire Z, ale okazało się że mają identyczne funkcje co samsung , z tym że samsung jest tańszy.
Przenosisz się w końcu do innej sieci?
Ika
No właśnie taki z wysuwaną klawiaturą rozważam, ale wygodne toto na co dzień...? Smsy klikam jedną ręką, w takim z klawiaturą to już chyba obie potrzebne icon_smile.gif


Co ma za free...? icon_confused.gif
Ika
CYTAT(gozar @ Sun, 19 Feb 2012 - 19:36) *
Przenosisz się w końcu do innej sieci?

Rozważam, porównuję icon_smile.gif Jak powiedziałam w mojej że się wynoszę, to nagle się uaktywnili z propozycjami, co to oni mi mogą dać... icon_rolleyes.gif
m4rusia
CYTAT(Ika @ Sun, 19 Feb 2012 - 19:36) *
Co ma za free...? icon_confused.gif


nawigacjÄ™ icon_smile.gif

Co do qwerty to nie moge się przekonać. Mam u siebie w telefonie możliwość przełączenia na wirtualna klawe qwerty i unikam tego jak diabeł święconej wody. W ogóle mi to nie leży. Już częściej korzystam z możliwości pisma odręcznego w telefonie
Ika
CYTAT(M4ru5i4 @ Sun, 19 Feb 2012 - 19:45) *
nawigacjÄ™ icon_smile.gif

Ale w sensie GPS...? To i tak mam zawsze w torebce, nie muszę mieć koniecznie w telefonie... choć jeśli byłaby, to niech będzie.
m4rusia
ja tez mam niezaleznego GPS'a ale 5,2 cala, to nie nosze w torebce icon_wink.gif Ten w telefonie uaktualniam przed każdym planowanym uruchomieniem i jest "najświeższy" - za to go cenię
Agga
CYTAT(Ika @ Sun, 19 Feb 2012 - 19:36) *
Smsy klikam jedną ręką, w takim z klawiaturą to już chyba obie potrzebne icon_smile.gif



To Ty chcesz tel,czy laptopa icon_rolleyes.gif ?

Bo ja nie wyobrażam sobie pisać sms,czy na gg w tel. dwoma rękami icon_wink.gif .

A dotykowego nienawidzę,więc mogę polecić tylko z normalna klawiaturą i najlepiej Nokie.

Sama muszę wymienić telefon,więc będę śledzić wątek.
~Luna~
Jeśli miałabym komuś polecić telefon z ekranem dotykowym i klawiaturą qwerty, to poleciłabym Sony Ericsson Xperia mini pro
Telefon bardzo wygodny w użytkowaniu, bateria dobrze trzyma, aparat robi całkiem przyzwoite zdjęcia.
Ika
CYTAT(Agga @ Sun, 19 Feb 2012 - 23:51) *
To Ty chcesz tel,czy laptopa icon_rolleyes.gif ?

Bo ja nie wyobrażam sobie pisać sms,czy na gg w tel. dwoma rękami icon_wink.gif .

Nie wiem, nigdy takiego z klawiaturą w rękach nie miałam, więc gdybam icon_wink.gif Jedną trzymasz, drugą klikasz icon_biggrin.gif
Jeśli da się jedną i trzymać i klikać równocześnie, to bosko. Agga, poleć konkretny model jak możesz. I czemu najlepiej Nokię?
minka.
Ja mam Iphona4s ale jesli byn mogla wybierac jeszcze raz to tylko i wylacznie Samsung Galaxy ze wzgledu na wiekszy ekran.Laptopa w zasadzie uzywac przestalam. Smsy leciutko jedna reka, nawet prowadzac auto 37.gif
m4rusia
CYTAT(Ika @ Mon, 20 Feb 2012 - 11:16) *
Nie wiem, nigdy takiego z klawiaturą w rękach nie miałam, więc gdybam icon_wink.gif Jedną trzymasz, drugą klikasz icon_biggrin.gif
Jeśli da się jedną i trzymać i klikać równocześnie, to bosko. Agga, poleć konkretny model jak możesz. I czemu najlepiej Nokię?

Yyyyy, jakiego telefonu bym nie miała, to tak własnie pisze smsy icon_smile.gif A Ty jedną ręką trzymasz tel, a druga piszesz? icon_surprised.gif
Ika
Dzisus, Marta, jedną trzymam i piszę, ale mam telefon, który się nie rozsuwa na dwie części na szerokość. Ty zresztą też. Ja pytam o telefon z wysuwaną klawiaturą qwerty, a nie o przełączaniu się na takową na ekranie.
agnese
Ika - jak tak kojarzę to moi znajomymi używali przy tych rozsuwanych dwóch rak, bo jednak one są mniej poręczne do trzymania, ale pewnie można to tez opanować icon_smile.gif bo jednak pisze się kciukiem ja nie wiem czy bym sięgnęła do wszystkich klawiszy

ale kurcze dałaś mi do myślenia , bo tez rozważam nowy telefon i chciałam kupic z taką klawiaturą, ale ja tez często używam tel pchając wózek tudzież karmiąc itp wiec ciężko by mi sie pisało
podoba mi się właśnie Sony-Ericsson XPERIA mini pro
Ika
Dokładnie o to mi chodzi. Musimy chyba przetestować w salonie operatora icon_wink.gif
maania
Ja potwierdzam, że jedną ręką się nie da- to znaczy ja nie potrafię. Mam Nokię C6.
Ika
Dziewczyny, a Samsung wave 533 któraś ma...? Z tą wysuwaną klawą. Operator mi taki proponuje (bo innego nie ma frajer.gif icon_rolleyes.gif )
Ma toto jakiÅ› nieznany mi system operacyjny BADA (podobno intuicyjny i spoko, ale czy na pewno?). Podobno nieawaryjny.
Macie, znacie? Warto...?
Nessi
Owszam, przy klawiaturze qwerty pisze się dwoma rękoma, ale robi sie to o wiele szybciej i wygodniej. Oczywiście (przy nokii c6) w każdej chwili mozna zmienić na klawiature ekranową /czyli tę zwykłą/, ale ja, po pół roku uzytkowanie nie wyobrażam sobie jej używania.
~Luna~
Mam samsunga Wave s8500, oparty na systemie bada 1.2.
Na początku byłam wkurzona na niego bardzo, ponieważ na bada jest jeszcze dość mało aplikacji.
Cokolwiek chciałam wgrać, dostawałam komunikat, że nie współpracuje z systemem bada.
Przyzwyczajenie się do systemu bada, kosztowało mnie trochę nerwów.
Niedawno, chyba w listopadzie, albo w grudniu, wyszedł nowy system bada - bada 2.0.
Podobno ten nowszy bada, daje takie możliwości jak android.
Dlatego powinnaś zapytać operatora, na którym systemie oparty jest wave 533.
Co do samego działania bada 1.2, to jest bez zarzutu - wszystko szybko śmiga, nic się nie zawiesza, nie wygasza.
~Luna~
Ika, choć mam wrażenie, że tego co ja piszę i tak nie bierzesz pod uwagę, powiem Ci jedno - ja bym się na tego samsunga nie skusiła.
To jest już "stary"model, znajduję w nim więcej "przeciw" niż "za".
Ale to Twój wybór...
Ika
AQA, nie przemawiają do mnie argumenty enigmatyczne, wolałabym konkrety ("więcej przeciw niż za" to w moim mniemaniu nie jest konkret). Sam fakt, że coś jest starszą wersją nie jest dla mnie dyskwalifikujące, nie mam parcia na szpan. Nie mam też ochoty ani możliwości wydać na telefon kilka stów. Telefon nie musi więc być najnowszym krzykiem technologicznej mody, natomiast musi pasować do moich potrzeb (które też nie są chyba przesadnie wygórowane...). Na pewno ma być możliwie niezawodny, nieawaryjny, niewieszający się.
~Luna~
No właśnie, o potrzebach nie napisałaś nic , prócz długich paznokci i możliwościach klikania.
Jeśli chcesz dobrać telefon tylko pod kątem paznokci i pisania sms-ów, nie dla szpanu , to po co dotykowy ???
Nie piszesz nic, czy będziesz korzystała z internetu, bo jeśli tak, to w samsungach, zarówno wave 533, jak i wave s8500, korzystanie z internetu jest dość niewygodne.
Samsung nie formatuje strony, żeby przeczytać stronę , musisz ciągle przewijać , w prawo i lewo, by przeczytać linijkę tekstu - strata czasu i nerwów.

Prosisz o pomoc w wyborze telefonu, ale nie piszesz nic o oczekiwaniach wobec niego.

Jeśli potrzebujesz modelu, wyłącznie do rozmów i pisania sms-ów, wygodnego, nie zawodnego, z wytrzymałą baterią, do obsługi jedną ręką - polecam niezawodną Nokię 6303, bądź jej nowszą wersję Nokię 6303i
Ika
AQA, nie pierwszy raz masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. O korzystaniu z internetu pisałam w pierwszym poście. Nakreśliłam też mniej więcej swoje potrzeby - i nie, nie potrzebuję telefonu tylko do rozmów i smsów.
Niemniej dziękuję Ci za opinię.
Pozdrawiam.
Ika
CYTAT(Nessi @ Tue, 21 Feb 2012 - 17:00) *
Owszam, przy klawiaturze qwerty pisze się dwoma rękoma, ale robi sie to o wiele szybciej i wygodniej. Oczywiście (przy nokii c6) w każdej chwili mozna zmienić na klawiature ekranową /czyli tę zwykłą/, ale ja, po pół roku uzytkowanie nie wyobrażam sobie jej używania.


Nessi, ja próbowałam na telefonie koleżanki napisać smsa na klawiaturze ekranowej - i stąd moje poszukiwania telefonu, który będzie miał opcjonalnie klawiaturę manualną icon_wink.gif Porażka to była, literówek tyle że sama nie byłabym w stanie tego przeczytać icon_biggrin.gif
agarad
Ika a używasz telefonu jako budzika? bo z obserwacji widzę, że mój mąż strasznie się męczy jak chce sobie przez sen włączyć drzemkę icon_wink.gif tam trzeba jakoś przeciągnąć palcem po ekranie co z zamknietymi oczami łatwe nie jest, a ja mogę wcisnąć dowolny przycisk i z głowy icon_wink.gif
Dirty Diana
Moja E. ma S. Galaxy i jesteśmy zadowoleni.
Ika
CYTAT(agarad @ Wed, 22 Feb 2012 - 12:27) *
Ika a używasz telefonu jako budzika? bo z obserwacji widzę, że mój mąż strasznie się męczy jak chce sobie przez sen włączyć drzemkę icon_wink.gif tam trzeba jakoś przeciągnąć palcem po ekranie co z zamknietymi oczami łatwe nie jest, a ja mogę wcisnąć dowolny przycisk i z głowy icon_wink.gif


Hmmm... no, używam icon_smile.gif Ale skoro muszę coś przeciągnąć z otwartymi oczami, to może skuteczniej będę się budzić...? 08.gif Bo wiesz, ja te drzemki to przez godzinę potrafię włączać i potem nawet tego nie pamiętam icon_lol.gif

Kaelsa, a on ma wysuwaną klawiaturę? Muszę poszukać, bo mi się on kojarzy tylko z ekranową.
Agga
Ika mam Nokie E52 i zastanawiam się,czy nie kupić drugiego takiego samego.
Gdyby nie ten głośnik(ale to moja wina,bo dawałam Olivierowi),to nie zamieniła bym go na żaden inny.
Aparat robi fajne zdjęcia,nawigacja jest,łatwy dostęp do internetu i jest prosty w obsłudze.
Miałam różne tel,ale jakoś Nokia zawsze wygrywała.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Ika
O, Rosa, nawet nazwa mi siÄ™ podoba icon_biggrin.gif
A korzystasz na nim z internetu? Wygodnie jest?
milutka
Moja siostrzenica ma ten co Rosa, wiem, że smsy jej się fajnie pisze, jutro zapytam jak net jej hula, i też to było przedłużenie umowy i za 1 zł był icon_smile.gif
karolina.ros
Droga Iko! Polecam Nokie, ostatnio sama byłam w podobnej sytuacji, wybrałam w efekcie model E52, poręczna i praktyczna. Z tego co napisałaś, jesteś nieustannie w ruchu i potrzebujesz modelu wygodnego, także odradzam wszelkie dotykowe. E52 idealnie leży w dłoni, cieniutki i leciutki. Przeznaczony dla kobiety nowoczesnej icon_wink.gif. Radze spacer do najbliższego salonu i orientację w modelach, przejrzyj też recenzję określonych modeli na youtube, sama fotografia telefonu często wprowadza w błąd.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
agabr
Mam tez htc i tez jestem zachwycona , oczywiscie najbardziej zachwycaja mnie aplikacje do nauki ale to moj prywatny odpal ,meza Iphon podoba mi sie jednak bardziej.b
Ika
Kusicie tym HTC, tylko mój cholerny operator go nie oferuje icon_sad.gif Zobaczę, może za jakąś znośną dopłatą się znajdzie...

Aga, mnie Iphone jakoś nie kręci, ale ja technologicznie zawsze byłam ciut do tyłu icon_wink.gif
agabr
Mnie kreci ale mimo masakrycznego abonamentu Orange chcial 2 tys ode mnie ale HTC naprawde daje rade .b
Dirty Diana
CYTAT(Ika @ Wed, 22 Feb 2012 - 13:13) *
Hmmm... no, używam icon_smile.gif Ale skoro muszę coś przeciągnąć z otwartymi oczami, to może skuteczniej będę się budzić...? 08.gif Bo wiesz, ja te drzemki to przez godzinę potrafię włączać i potem nawet tego nie pamiętam icon_lol.gif

Kaelsa, a on ma wysuwaną klawiaturę? Muszę poszukać, bo mi się on kojarzy tylko z ekranową.

Nie ma.


Taki mały OCik.
Mąż wczoraj przeszczęśliwy wraca z pracy. Dostał służbowego Galaxy S plus. Siedział cały wieczór, czytał instrukcje, szukał czegoś w netcie, analizował, mruczał pod nosem. Obchodził się z telefonem jak z jajkiem, bo on (mąż znaczy) dziki jest strasznie do nowości technicznych. W końcu przy pomocy córki włączył telefon. Dziś dzwonię do niego, raz, potem drugi, a on nie odbiera. Po 15 minutach oddzwonił, że nie umiał odebrać mojego poączenia. "I wiesz, Misiu, ja tak wciskam tę słuchakę na ekranie, wciskiam, oa ten telefon nic. Badziew jakiś". Nie odpowiedziałm mu, no nie mogłam wydobyć z siebie nic oprócz głośnego śmiechu. A jak mnie poinformował, że potem nie mógł do mnie oddzwonić, to padłam.
~Luna~
CYTAT
Kusicie tym HTC, tylko mój cholerny operator go nie oferuje icon_sad.gif Zobaczę, może za jakąś znośną dopłatą się znajdzie...


Ika, to może napisz jakie modele oferuje Ci operator, wtedy łatwiej będzie coś doradzić i wybrać.
Tak na "ślepo", to można polecać modle w nieskończoność.
Po prostu podaj konkretne modele, które masz do wyboru, i wtedy przyjrzymy się im dokładniej.
Ika
CYTAT(Kaelsa @ Thu, 23 Feb 2012 - 13:01) *
Po 15 minutach oddzwonił, że nie umiał odebrać mojego poączenia. "I wiesz, Misiu, ja tak wciskam tę słuchakę na ekranie, wciskiam, oa ten telefon nic. Badziew jakiś". Nie odpowiedziałm mu, no nie mogłam wydobyć z siebie nic oprócz głośnego śmiechu. A jak mnie poinformował, że potem nie mógł do mnie oddzwonić, to padłam.

To jak wciskał że nie odebrał...? icon_confused.gif icon_biggrin.gif
Nie nabijaj się z chłopa, nie każdy jest technologicznym szwungiem 08.gif
Dirty Diana
No bo w tym tel. siÄ™ nie wciska, tylko przeciÄ…ga.
Ja się nie śmieję z tego, że nie umiał odebrać. Oboje się w końcu śmialiśmy z tego, że on wszystko sprawdził, parametry recytuje na pamięć, a podstawowej rzezcy nie wie. Poza tym wyobraź sobie, jak to wyglądało... No i smutne jest to, że świat idzie do przodu, a my w miejscu stoimy. Cóż nam pozostało? Śmiać się z siebie icon_biggrin.gif
Agga
CYTAT(Ika @ Thu, 23 Feb 2012 - 11:55) *
Kusicie tym HTC, tylko mój cholerny operator go nie oferuje icon_sad.gif



Ale Ty miałaś zmieniać operatora,a ten HTC jest fajny icon_biggrin.gif .
Ika
CYTAT(Kaelsa @ Thu, 23 Feb 2012 - 14:22) *
No bo w tym tel. siÄ™ nie wciska, tylko przeciÄ…ga.
Ja się nie śmieję z tego, że nie umiał odebrać. Oboje się w końcu śmialiśmy z tego, że on wszystko sprawdził, parametry recytuje na pamięć, a podstawowej rzezcy nie wie. Poza tym wyobraź sobie, jak to wyglądało... No i smutne jest to, że świat idzie do przodu, a my w miejscu stoimy. Cóż nam pozostało? Śmiać się z siebie icon_biggrin.gif


... albo nadganiać... icon_wink.gif
Moja matka hula po internecie, ma jakieś forum, jakieś koleżanki, jakieś zloty... 37.gif A jeszcze nie tak dawno, kilka lat temu, tłumaczyłam jej jak na klockach formatowanie tekstu w wordzie...

Agga, ten drugi też mi nie zaoferował HTC. Ale szukam, szukam icon_smile.gif
W tym drugim jednak boję się o zasięg no... Nie wiem co robić.
Ika
Kurczę, tego Desire to już trzech sprawdzonych operatorów nie ma... wycofują się z tego modelu czy co? Podobno SE Xperia mini pro też nie będzie, "odchodzą" od niego, jak mi powiedział konsultant icon_sad.gif
milutka
Moja siostrzenica okazuje się, że ma HTC, ale nie desire, ona tylko ma ekran dotykowy.
katarakta
Ja mam htc desire i oczywiscie polecam. Czasami mnie wkurza klawiatura ze za male klawisze ma ( szczegolnie jak pisze jedna reka) oraz to ze jest zbyt czuly i np przy rozmowie potrafie uchem wylaczyc rozmowe.
Ika
O, wszystkie dotykowe są takie czułe, że uchem rozłącza się rozmowę? icon_biggrin.gif
Agga
Ika a ten,albo HTC ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.