To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

nazwy badan laboratoryjnych

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiagosia
dziewczyny, pomozcie mi. potrzebuje wiedziec jak sie nazywaja poszczegolne badania i ile mniej wiecej moze to kosztowac w prywatnym laboratorium.


chodzi mi o wzw c - tak to sie dokladnie nazywa czy jakos inaczej? bo np wzwb nazywa sie hbs, wiec moze sa jakies specjalne nazwy, i koszt

hormony tarczycy i koszt


i ile mniej wiecej moze kosztowac ob i crp
menenka
U mnie:

ob - 10 zl.
crp - 20 zl.

Hormony tarczycy:

tsh, ft3, ft4 - 30 zl kazde

wzwC to HCV jesli sie nie myle. Ale ile kosztuje - nie wiem.


pomidorro
w każdym mieście inaczej. U mnie hormony tarczycy np. ok 35-40 zł za każdy. a jak jadę do swoich rodziców to tam robie bo płacę po 18 zł . Znaczna róznica.
milutka
CYTAT(menenka @ Tue, 21 Feb 2012 - 12:26) *
U mnie:

ob - 10 zl.
crp - 20 zl.

Hormony tarczycy:

tsh, ft3, ft4 - 30 zl kazde

wzwC to HCV jesli sie nie myle. Ale ile kosztuje - nie wiem.



dobrze piszesz, a kosztuje HCV gdzieś około 30-40zł, przynajmniej u nas.
agrafkaa
CYTAT(menenka @ Tue, 21 Feb 2012 - 12:26) *
U mnie:

ob - 10 zl.
crp - 20 zl.

Hormony tarczycy:

tsh, ft3, ft4 - 30 zl kazde

U mnie takie same ceny
gosiagosia
dzieki dziewczyny

a co do cen, to chcialam sie zorientowac mniej wiecej jaki przedzial, czy spodziewac sie 20zl czy 120zl

a nie orientujecie sie czy malemu dziecku ob i crp pociagna z palca czy z zyly trzeba ?

Fiefiora
Ob i crp da się z palca, ale hormony już nie.
gosiagosia
bylam dzisiaj w laboratorium, crp da sie z palca, ob nie

hcv kosztuje u nas 40, a ob i crp nie wiem osobno, ale razem jakos 14zl wyszlo
gosiagosia
dziewczyny, pomozcie jeszcze z normami. crp znam norme, ale ob nie jestme pewna, bo sa informacje, ze kobiety do 12 ale sa tez informacje, ze od 6-11

pytam, bo wyszlo mi 2 i teraz nie wiem czy to nie za malo
Fiefiora
Ob im mniejsze tym lepiej mi się wydaje że do 5 jest ok. Powyżej świadczy o stanie zapalnym, ale nie słyszałam by za niskie znaczyło coś złego.
Ale każde laboratorium ma swoje normy musisz sprawdzić na wyniku.

Ja Olkowi miesiąc temu robiłam ob z palca, więc jak widac to też zalezy od laboratorium.
agarad
CYTAT(gosiagosia @ Wed, 29 Feb 2012 - 10:26) *
dziewczyny, pomozcie jeszcze z normami. crp znam norme, ale ob nie jestme pewna, bo sa informacje, ze kobiety do 12 ale sa tez informacje, ze od 6-11

pytam, bo wyszlo mi 2 i teraz nie wiem czy to nie za malo


Laboratoria stosują różne odczynniki i należy brać pod uwagę normy z danego laboratorium /powinnaś miec na wyniku/.
agarad
CYTAT(Fiefiora @ Wed, 29 Feb 2012 - 10:57) *
Ale każde laboratorium ma swoje normy musisz sprawdzić na wyniku.



pisałyśmy równocześnie icon_smile.gif
gosiagosia
gdybym miala, to bym nie pytala 29.gif

Fiefiora, niskie ob swiadczyc moze np o nadkrwistosci, przebytej ciezkiej operacji, brakujacych fibryno (cos tam), raku oskrzela itd. duzo tego. tylko nie wiem co to znaczy niskie ob, tzn 0, 0,5 (o ile po przecinku sie robi w ogole). bo 2 to chyba jest niskie
Fiefiora
A jednak źle pisałam u mnie w laboratorium norma jest od 2 do 15.
Gosia cierpliwości czekaj na wynik na papierku! Nie wkręcaj sobie nic!
Mariena
CYTAT(gosiagosia @ Wed, 29 Feb 2012 - 11:02) *
gdybym miala, to bym nie pytala 29.gif


Jeśli nie było takich zakresów na wyniku z laboratorium, to radzę Ci żebyś nie robiła tam nigdy więcej badań - wydanie wyniku bez podania zakresu wartości referencyjnych jest niezgodne z prawem i tzw."dobrą praktyką laboratoryjną".
gosiagosia
Fiefiora, ja mam juz na papierze wyniki.


Mariena, tylko to ob nie ma zakresu, w crp, morfologii zawsze podaja. no i wyniki konsultuje sie zawsze z lekarzem, tyle ze ja teraz na taki kontakt nie mam czasu
agarad
to może zadzwoń do laboratorium i zapytaj o ICH normę - tak będzie najpewniej.
gosiagosia
ale jak ich norme? norma jest chyba dla wszystkich taka sama, podzial tylko wiekowy i plciowy moze byc. wszedzie chyba podaja w mm/h, to czemu mialoby sie to roznic miedzy laboratoriami

po prostu pytam ile to jest malo
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.