To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

co myslicie o takie jformie antykoncepcji

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

portalka
Witam. Z moim Partnerem stosujemy jako zabezpieczenie prezerwatywy, jednak boje sie, ze w ktoryms momencie ona zawiedzie i np peknie. Nie chce brac tabletek i pomyslalm, ze rozwiazaniem moze byc antykoncepcja po stosunku. Czy ktoras z Was miala z taka forma do czynienia? Pozdrawiam i czekam na porade icon_smile.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
peek-a-boo
Dziwna sprawa, że stronisz od antykoncepcji hormonalnej, a piszesz się na doraźną hormonalną bombę. No ale może znajdujesz w tym jakąś logikę. Podrzucam dwie stronki, gdzie mozesz się o tych tabletkach naczytać:
wpadka.pl - ciekawy serwis, stricte poświęcony tabletkom po, rozbudowany jednak o wszelką inna antykoncepcje
[usunięto link] - dość obszerny i ciekawy artykuł na ten temat
pozdrawiam
katarakta
Jak dla mnie odpada. I co po kazdym stosunku tabletka " po" . No nawet niech by to bylo raz w miesiacu w dniach zwiekszonego ryzyka, a jak wiadomo nie do konca to prawda bo w ciaze mozna zajsc zaraz po @ jak i zaraz przed.
portalka
Nie chodzi o to, ze stronie od tabletek i definytywnie mowie nie, ale ostatnio bralam je dosyc dawno. Poza tym tylam od nich. Teraz moj pratner stosuje prezerwatywy jako zabezpieczenie ale wole miec cos w zanadzu. Wiadomo, ze sytuacja kiedy peka gumka nie jest co tydzien czy co miesiac. Na wszelki wielki pytam.

Jak ewentualnie jest z dostepnmosci recept? kto moze przepisac?
peek-a-boo
No ok, w takim razie tabletka awaryjna "na zaś" to całkiem dobry pomysł. Przepisze Ci ją lekarz, wiadomo że najlepiej ginekolog, problemy mogą być - w końcu mieszkamy w Polsce, ale poszperaj w internecie np, na pewno znajdziesz recenzje gabinetów w Twoim mieście,
katarakta

Moja znajoma brala kilka dwa razy tabletki "po" . Wiec chyba sa w miare dostepne. Chyba ze sie cos zmienilo po 8 latach.
portalka
No wiecie ostatnio slyszalam, ze tabletki antykoncepcyjne maja byc sprzedawane zaleznie od widzimisię aptekarza wiec nie byłabym taka pewna wszytkiego...
mama_misia
Słuchajcie, jesli już jesteśmy w temacie antykoncepcji, to moze polecicie mi dobrego lekarza w Warszawie, u którego mogę założyć wkładkę domaciczną ?
portalka
mozesz na stronie [usunięto adres] zobaczyc gdzie sa w warszawie polecani ginekolodzy i wybrac ktoregos z nich
peek-a-boo
A właśnie, może się orientujecie - jakiś czas temu słyszałam o tym, że stowarzyszenie farmaceutów katolickich domaga się o wprowadzenie możliwości odmowy sprzedania jakichś leków w oparciu o klauzulę sumienia - ktoś wie, jak to się potoczyło w końcu?
portalka
tez o tym slyszalam, w dd tvn ktoregos razu taka strasznie przemadrzala pani sie wypowiadala, jak dla mnie starsznie slaba inicjatywa. Chyba ze kosciol chce mi utrzymywac dziecko...Poza tym w takich katolickich aptekach z tego co mi wiadomo to w ogole antykoncepcja jest niechętnie sprzedawana, wiec nie dziwi mnie taki pomysl
peek-a-boo
sprzedawana niechętnie może jeszcze nie, póki co na pewno przepisywana jest z wielkimi oporami i awersją lekarzy
vanilla-ice
Mam gorącą prośbę o wypełnienie krótkiej anonimowej ankiety na temat antykoncepcji i skuteczności testów ciążowych, zajmie tylko chwilkę, będę bardzo wdzięczna za pomoc - ANKIETA.
aisha1111
ad portalka:
na tabletkach świat się nie kończy. tabletka "po" też nie jest rozwiązaniem. to jest taka dawka hormonów jak w kilku tabletkach anty. Są inne sposoby: wkładki niehormonalne, globulki, pianki, kapturki i wiele innych. Najlepiej jakbyś przeszła się do ginekologa i porozmawiała z nim na temat antykoncepcji najlepszej dla Ciebie, bo każda kobieta jest inna. Poza tym nie każde tabletki tuczą i jak to mówił mój ginekolog "tabletka drzwi do lodówki Ci nie otwiera"

edit: weszłam na link Rosy. Stronke polecam i wycofuję się od polecania pianek i globulek. Ze swojej strony polecam spiralkę, serio icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.