To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

potrzebna mi maszyna do szycia....

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aga_dabkowa
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł, żeby kupić sobie maszynę do szycia. Co prawda szyć nie potrafię, ale przydałaby mi się maszyna do np. podwijania spodni, obszywania firanek lub pościeli i ewentualnie przerabiania ubrań itd. Nie mam pojęcia na temat maszyn do szycia. Proszę, poradźcie mi jakie funkcje powinna mieć maszyna, na co zwrócić uwagę, jaką firmę wybrać, ile może kosztować przyzwoita maszyna do domowego użytku??? Z góry dzięki! icon_smile.gif
milutka
Firma najlepsza to singer, patrz koniecznie, aby maszyna miała metalowy bębenek, nie plastikowy i jeśli nie firmy singer, to chociaż popatrz, czy części zamienne są łatwo dostępne do danej maszyny.
rtonka
Firma Pfaff zwroc uwage, zeby maszyna byla ciezka, inaczej nie przeszyjesz np jeansu. Bardzo przydatne sa 2 rzeczy: podwojny transport, dzieki czemu nawet "sliskie" materialy typu organza szyje prosto, tzn maszyna szyje sama, rowno przesuwajac obie tkaniny
aga_dabkowa
CYTAT(milutka @ Fri, 24 Feb 2012 - 00:15) *
Firma najlepsza to singer, patrz koniecznie, aby maszyna miała metalowy bębenek, nie plastikowy i jeśli nie firmy singer, to chociaż popatrz, czy części zamienne są łatwo dostępne do danej maszyny.



A co najczęściej się psuje czy zużywa w maszynie do szycia???
milutka
CYTAT(aga_dabkowa @ Fri, 24 Feb 2012 - 10:42) *
A co najczęściej się psuje czy zużywa w maszynie do szycia???



Igły i nitki 06.gif musisz mieć ich zapas icon_wink.gif

z nićmi to żart, bo to oczywiste icon_wink.gif aha i patrz aby stopki były metalowe, bo też zdarzają się plastikowe. (chociaż teraz nie pamiętam czy czasami plastikowa do czegoś nie służy)
OLA77
Ja tak jak Milutka polecam singera. Sama takowego posiadam i jestem bardzo zadowolona.
Arwena.
Milutka a pisząc bębenek masz na myśli...?

ja z kolei polecam firmę Janome.
basiau
CYTAT(Arwena. @ Fri, 24 Feb 2012 - 13:45) *
Milutka a pisząc bębenek masz na myśli...?

ja z kolei polecam firmę Janome.



Ja też Janome polecam icon_smile.gif
Bębenki są metalowe, szpulki mam od zawsze (wcześniej w łucznikach) platikowe i jakoś nigdy nic złego się z nimi nie działo.

Cena - w tych maszynach masz spory przekrój cenowy.
Kupowałam tutaj https://pl.strima.com/wieloczynnosciowe-mas.../cat/k-2000527/
Arwena.
CYTAT(basiau @ Fri, 24 Feb 2012 - 23:43) *
Ja też Janome polecam icon_smile.gif
Bębenki są metalowe, szpulki mam od zawsze (wcześniej w łucznikach) platikowe i jakoś nigdy nic złego się z nimi nie działo.



Basia ja dlatego pytam, bo nie ma plastikowych bębenków. Tylko szpulki - ale te można dokupić dowolne - metalowe albo plastikowe. Mnie plastikowe po jakimś czasie pękają.
Carrie
CYTAT(milutka @ Fri, 24 Feb 2012 - 12:55) *
Igły i nitki 06.gif musisz mieć ich zapas icon_wink.gif

z nićmi to żart, bo to oczywiste icon_wink.gif aha i patrz aby stopki były metalowe, bo też zdarzają się plastikowe. (chociaż teraz nie pamiętam czy czasami plastikowa do czegoś nie służy)


plastikową jako zapasową mam stopkę do wszywania zamków krytych

a igły fakt- trzeba mieć zapas i to w kilku grubościach
bo innym rozmiarem igły trzeba potraktować pościel z grubej bawełny i to złożoną na 2 a inną grubością będziesz podwijać firankę

ja mam Singera, moja mama starego łucznika, a teściowa ma Pfaffa
basiau
CYTAT(Arwena. @ Sat, 25 Feb 2012 - 09:52) *
Basia ja dlatego pytam, bo nie ma plastikowych bębenków. Tylko szpulki - ale te można dokupić dowolne - metalowe albo plastikowe. Mnie plastikowe po jakimś czasie pękają.


Wydaje mi się, że Milutka pisząc bębenek miała na myśli szpulkę icon_wink.gif Też nie spotkałam się z plastikowymi bębenkami.
aga_dabkowa
A czy mogłybyście podać mi konkretne modele maszyn do szycia, z kótrych korzystacie? Jestem kompletnie zielona w tym temacie i nie chcę, żeby mi w sklepie jakieś dziadostwo wcisnęli..... icon_smile.gif

Dzięki ogromne!!!
Carrie
Singer 5810C - chyba już niedostępny model - moja ma blisko 10 lat...już

FajnaMama
DZiewczyny a szyjecie może na na Łucznikach? Moja chce nową maszynę dostać i uparła się na tego Łucznika, ale ja tak średnio mam do nich zaufanie.
jaAga*
Moja mam szyje na łuczniku od...jak mi powiedziała stu lat. tzn. ma tą maszynę od kiedy pamiętam, więc blisko 30-tu może- i jest zadowolona.
Arwena.
Bo Łucznik sprzed 30 lat ma się nijak do obecnego Łucznika. Ten stary nadal działa a ten nowy, po roku nadawał się tylko na części zamienne.
Kocisława zwana Warkotem
Ja mam Łucznika Balladynę od ponad 2 lat.Eksploatowana prawie tak jak w zakładzie krawieckim.Jak na razie zero usterek.Jestem z niej b.zadowolona.

edit. Przypomniało mi się jeszcze że serwisant mówił o tym,że maszyny poniżej 1000 zł to "jednorazówki" więc nie warto w nie inwestować.
aisha1111
to ja odświerzam temat.
właśnie licytuje się moja maszyna singera. jest tylko jeden problem - nigdy nie szyłam, a chcę się nauczyć (dodatkowo mam firanki do obszycia). czy ktoś może mi łopatologicznie wytłumaczyć jaką igłę założyć do tych firan (i jak to zrobić) i jak nawlec nitkę i nawinąć ją na ten bębenek?
edit: albo może ktoś ma instrukcję obsługi do singera,najlepiej po polsku lub angielsku? z obrazkami?
basiau
Może poniższy link będzie przydatny
https://instrukcja.pl/i/lucznik_singer_814_..._800_np_884_itp
aisha1111
dziękuję icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.