To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

mamusie po clostilbegycie i dodatkowych wspomagaczach

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Blonka
Witajcie clo'owe mamusie.
Zapraszam Wszystkie ciężarówki i mamusie po clostilbegycie do pisania na watku icon_smile.gif
mon17
No Blonka ty to jestes zaradna kobitka;)) zgłaszam się jako wczesna ciężarówka po clo!!!
słoneczko82
Czy można dołączyć??
Blonka
heej icon_biggrin.gif od razu raźniej mamusie icon_biggrin.gif jak sie czujemy? icon_biggrin.gif
mon17
witamy serdecznie Słoneczko gdzie reszta??
Powiem Wam że ja nadal bez jakichkolwiek objawów w sobote troche było mi niewyraźnie ale to chyba nie to. Na środe umówiłam sie do lekarza i zobaczymy co tam wypatrzy;)) a jak Wy dziewczyny się czujecie??
groszek82
Hmmm w sumie to ja niewiem czy mogę się tu dopisać- brałam dość długo Clo ale zaszłam w ciążę w cyklu bez Clo... Na laparoskopii okazało się,że jajowód był niedrożny ale udało się go udrożnić. Po zabiegu już nie zdąrzyłam wrócić do leków- zaszłam w ciążę icon_smile.gif
Blonka
groszek witaj icon_razz.gif no tak to bywa ze laparo dziala cuda.. ja mialam miec laparo ale tak sie jej wystraszylam ze zaciazylam...
mon a moze to to icon_razz.gif mi tez bylo na poczatku troche niewyraznie.. myslalam ze to nie to ale tego sie nie dowiesz icon_razz.gif

ja bylam wczoraj u ginki i wrocilam z wiyty z gronkowcem zlocistym ;/
groszek82
Co do laparo to żałuję tylko,że nie miałam jej wcześniej bo jak okazało się,że mam chiperprolaktynemię i dostałam bromergon to miesiąc później byłam w ciąży-niestety pozamacicznej. Może gdyby wiadomo było,że mam zrosty i wcześniej je usunięto to nie byłoby ciąży pozamacicznej.Ale z drugiej strony nie ma co gdybać. Gratuluję wszystkim mamusiom z dzieciaczkami w brzuszku jak i tym już mającym skarby przy sobie oraz trzymam kciuki za staraczki- warto walczyć choć czasem brak sił i nadziei
słoneczko82
mon17 na pewno wszystko jest ok...
czekamy na raporcik z wizyty
Fiefiora
mon17 jak po wizycie?
mon17
Byłam wczoraj na wizycie i widziałam moja małą 8 mm fasoleczkę i serduszko tak biło jak oszalałe:) icon_mrgreen.gif dziewczyny ale szczęście na maxa naprawdę cud!!! Ja dalej bez objawów nawet lekarz się pytał jak się czuję. No i stwierdził że bardzo dobrze musze znosić ciąże bo przy pierwszej było tak samo bezobjawowo (później gdzieś w 3-4 m-cu ból głowy )ale tak poza tym nic. Teraz muszę zrobić wszystkie badania i za miesiąc kolejna wizyta.
Blonka czy to nie zagraża ani Tobie ani dziecku?? Mam nadzieje że jest wszystko oki
Groszek witamy cie serdecznie 06.gif
Blonka
CYTAT(mon17 @ Thu, 08 Mar 2012 - 12:34) *
Byłam wczoraj na wizycie i widziałam moja małą 8 mm fasoleczkę i serduszko tak biło jak oszalałe:) icon_mrgreen.gif dziewczyny ale szczęście na maxa naprawdę cud!!! Ja dalej bez objawów nawet lekarz się pytał jak się czuję. No i stwierdził że bardzo dobrze musze znosić ciąże bo przy pierwszej było tak samo bezobjawowo (później gdzieś w 3-4 m-cu ból głowy )ale tak poza tym nic. Teraz muszę zrobić wszystkie badania i za miesiąc kolejna wizyta.
Blonka czy to nie zagraża ani Tobie ani dziecku?? Mam nadzieje że jest wszystko oki


hehe pamietam jak ja zobaczylam ta pulsujaca kropke.. migala jak szalona, a na nastepnej wizycie pani doktor puscila ja na glosnik icon_smile.gif super uczucie icon_biggrin.gif 2 serca w jednym ciele icon_smile.gif

mon teoretycznie zagraza... przy porodzie powinnam dostac jakies antybiotyki i dziecko tez badz zrobic cesarke, mam go na szyjce macicy...
mon17
To napewno będziesz miała jakies zaświadczenie od lekarza o konieczności podania w razie naturalnego porodu tego antybiotyku;) nie martw się będzie dobrze!! Musi być dobrze;)
Blonka
wlasnie z prenatalnego wrocilam icon_smile.gif
Kochane szok.. ten mały domniemany chłopczyk to dziewczynka!!! widzielismy wargi sromowe, pupke wszystko w 3d na 100% dziewczynka!!!!!! ZDROWAAAA!!!!!! wszystko jest ok i az mi ulzylo... Piękna!!! jedynie pempowina wokol szyjki... poki co jest ok bo ciaza mloda ale trzeba kontrolowac czy sie to nie zmieni.. bo jak nie to cesarka.. w 30 tc ostatnia kontrola ma byc, bo potem ciaza bedzie wieksza i moze sie dziecie przydusic tak sie dziwnie okreciła, że ciezko bedzie jej sie podobno odkrecic... ale ja mysle pozytywnie!
lozysko przodujace wysoko i dlatego nie czuje mocnych ruchow tylko jakby cos tam bylo ale nie koniecznie... wg usg jestem w 20 tygodniu i 2 dniu
Kochane zakochałam sie w buzce.. w raczkach, w nozkach jeszcze bardziej!!!!
mon17
Blonka jeszcze raz ciesze sie Twoim szczęściem to napewno niesamowite przeżycie!!!
słoneczko82
Blonka będziesz miała cesarkę
Blonka
tak myslisz? wlasnie tez sie do tego zaczynam przyzwyczajac.. no szkoda.. a juz sobie wyobrazalam normalny porod, jak to bedzie itp...

jak reszta ciezarowek icon_smile.gif
biedronka11
Hej! Ja tez sie do Was przylaczam! Dokladnie za 3 tygodnie od jutra mam termin na CC wiec juz calkiem niedlugo! Mnie juz jest ciezko spac i wogole sie poruszac! Im dalej tym ciezej ale jestem najszesliwsza na swiecie, ze to juz tak niedlugo!

Buuziaki dla Was dziewczynki i Waszych pociech!
groszek82
Blonka będzie dobrze icon_smile.gif Ja miałam cc i bardzo ok to wspominam więc spokojnie.
Biedronka no właśnie pamiętam te chwile gdy już nie mogłam się doczekać porodu bo właśnie mimo tego,że maluszka jeszcze nie było spać się nie dało, ruszać też ciężko ale mam wrażenie,że to natura kobietę przyzwyczaja,że potem może długo nie przespać całej nocy icon_smile.gif Choć oczywiście to nie reguła- są dzieciątka,które bardzo szybko przesypiają całą noc. Moje do takich nie należy ale nie narzekam- Dominika to najcudowniejsze co mnie w życiu spotkało no i mój mąż oczywiscie jest zaraz po niej;)
biedronka11
22.03.2012 przez cc przyszedl na swiat nasz kochany synek Wojtus!
Wazyl 2800 i mierzyl 49 cm!

Zaskoczyl nas troszke- 3 tygodnie przed czasem ale jest zdrowy i ladnie je!
Pozniej Wam opisze jak to wszystko sie stalo!
Poki co, macie tu mojego szkraba:





Fajny co? icon_biggrin.gif
nulek27
Śliczny ,serdeczne gratulacje .
mon17
Biedronka synek cudowny:) serdecznie gratuluję i najważniejsze że wszystko dobrze sie skończyło i Wojtuś jest juz z wami:)) buźka dla maluszka
słoneczko82
Cudowny synek 06.gif
perelka00007
Gratuluję,śliczny synek
mon17
Oj dziewczyny cos ten wątek nam się nie klei:)) ale chce Wam dziewcznyki złozyc najlepsze życzonka świateczne, wesołego biesiadowania przy świątecznym stole (oby nie za dużo) i mokrego dyngusa!!! Pozdrawiam
Blonka
hejj icon_razz.gif dawno mnie nie bylo icon_razz.gif
biedronko super synek .. matko to ty juz.. a pamietam jak zaszlas w ciaze!!!!!! a ja jeszcze 3 miechy i tez sie rozpakuje a co icon_razz.gif poki co musze zrobic glukoze w poniedzialek.. bleeee icon_razz.gif

biedronko
jak wam sie uklada? nauczyliscie sie wzajemnie? icon_smile.gif
mon17
Dawno tu nie zaglądałam bo miałam trochę na głowie !!! Jak tam u was dziewczynki co słychać nowego?? Ja kończe 18 tydzień i już od tygonia czuję delikatne ruchy dzidziusia i tak się ciesze że daje o sobie znać icon_wink.gif) świetne uczucie;))
Blonka
mon hej, no prosze prawie poloweczka nim sie obejrzysz te delikatne ruchy beda ci sprawiac bol icon_razz.gif
ja tez tu zagladam co chwile ale cisza, a chcialy baby osobny watek icon_razz.gif
u mnie zaczął się 31 tydzień i czuję się jak słoń w składzie porcelany... a plecy mnie tak bolą strasznie, że nie ustoje dłużej niż 10 minut... dłuższe spacery odpadaja ,chyba ze po drodze jest gdzie na chwile przycupnąć icon_smile.gif
brzuch mi sie rusza we wszytskie strony a zosia wystawia mi pod zebra albo pupe albo glowe bo takie twarde coś mam icon_razz.gif ktore ucieka jak polaskotam hehe
mon17
Jej Blonka to juz całkiem nieduzo czasu ci zostało:)) Wczoraj byłam u lekarza no i juz prawdopodobnie wiem co będzie .................. CHŁOPIEC !!!!!!!!!!!!!! Tak sie cieszęicon_smile.gif))
basik_b
Cześć Kobitki icon_smile.gif dołączam do Was jako ciężarna po clo icon_smile.gif Właśnie zaczyna nam się 12 tydzień. U mnie clo zadziałało z czterokrotna siłą i spodziewamy się ..... czworaczków icon_smile.gif Jestem szczęśliwa a zarazem strasznie przestraszona. Co prawda lekarz cały czas nam powtarza, że w każdej chwili wszystko moze się zmienić i mamy być na wszystko przygotowani. Moge pracować tylko do 8.06 a później prawdopodobnie do szpitala i chyba do końca już będę leżała. Ciesze sie że jest nas tu coraz więcej. trzeba rozbujac ten wątek. Pozdrawiam Was, buziaki. icon_biggrin.gif
Blonka
no nareszcie ktos tu zaglada... a jest ktos kto juz byl w ciazy? bo mam palacy problem skory brzucha... mam uczucie rozrywania nad żebrami.. i jakby mnie przypalali... nie moge sobie poradzic z tym smaruje smaruje i nic od 2 dni!

basik poczwórne szczescie woooow!!!!! no to zeby bylo dobrze.. az do 40 tygodnia albo 38 zeby Cie tak nie meczyc icon_razz.gif wierze ze bedzie tak jak ma byc czyli dobrze icon_smile.gif ciekawe czy masz mieszance czy same baby czy same chlopki icon_razz.gif a imiona jak by co jakies macie? haha macie pole do popisy przy tylu dzieciach
icon_razz.gif
mon synek icon_biggrin.gif u mnie mial byc.. ale ten siusiak jednak sie nie pokazal a zrobiły sie wargi sromowe icon_razz.gif
groszek82
Blonka a który to tydzień?? A dziewczynki są cudowne.
basik ogromne gratulacje i trzymam kciuki.
Mon jak się czujesz?
Blonka
groszek ja w poniedzialek zaczne 32 tydzien ciazy icon_smile.gif
groszek82
Blonka nie nasiliły się mdłości albo jakieś dolegliwości żołądkowe? z jednej strony to może być kwestia naciągania się skóry ale z drugiej trzeba uważać na cholestazę. Z tym,że przy cholestazie to raczej świąd kończyn.Kiedy masz wizytę u lekarza?
Blonka
nie mam objawow zatrucia ani zgagi... nic, ale ide dzis do ginekologa, moze cos poradzi...
mon17
Hej dziewczynki icon_smile.gif co do diagnozy płci to tak na 90 % licze się z tym że może sie zmienić icon_wink.gif) ale najbardziej ciesze się że narazie na usg z dzidzka jest wszystko wporządku!!!! Teraz jeszcze w czwartek do lekarza od toxo i zobaczymy co powie trzymajcie kciuki żeby wyniki były dobre!!!
Blonka
mon mega kciuki!!!!!!!!!! &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

a ja wróciłam od gina......
jakoś bardzo szczęśliwa nie jestem bo muszę leżeć, szyjka się skróciła i jest miękka, jak do 15 czerwca się pogłębi to szpital mnie czeka ;/
dostalam skierowanie na badanie cholestazy czy czegos tam z tym pieczeniem skóry brzucha.. i żelazo mi przepisała na hemoglobine bo spada na łeb i szyje... luteina dowcipnie i magnez i do wyra... także drogie Panie... trzymajcie kciuki żeby się młoda za wcześnie tu do nas nie wybrała, bo głowką bardzo napiera na moją szyjkę....
groszek82
ehh Blonka no to tak jak pisałam - objawy mogą wskazywać na cholestazę ale bądz dobrej myśli.No i leż kobietko leż ile wlezie i się nie denerwuj nawet, tfu tfu, jeśli mała wybrałaby się już to da radę.Jednak wierzę,że dotrzymacie i jeszcze przenosisz ciążę:)Ja miałam plamienia i lekarz też obawiał się,że młode może urodzić się szybciej- już nie pamiętam, w którym tygodniu,ale wiem,że ważyła 900 gr, to stwierdził,że da sobie radę jakby co.A ja miałam cc dzień przed terminem czyli w 39 tygodniu i 6 dniu i objawów porodu nie miałam żadnych...
Mon trzymam kciuki oby tak dalej, niech tam dzieć zdrowo rośnie, płeć nieważna.
Moja córa jest coraz cudowniejsza każdego dnia icon_smile.gif
okruszek
Blonka trzymaj się ja miałam cukrzcę ciążową i podejrzenie cholestazy-byłam w szpitalu na to. Okropnie swędział mnie brzuch miałam cały czerwony szczególnie w nocy swędzenie było uciążliwe. Na szczęście okazało się że to nie to, ale wiem że gdyby się potwierdziło wywoływali by poród to był 37tydzień. Cukrzyca z cholestazą wykluczają się w diecie więc nic bym nie mogła wtedy jeść. Ale głowa do góry może to też nie to.
Blonka
rade dać da... ale jakby sie wymeczyla przez wczesniejszy porod icon_sad.gif
no ale leze, i mam nadzieje ze sie wszystko pouklada i szyjka stwardnieje
groszek82
Koniec straszenia- będzie wszystko dobrze i już. Myśl,że to rozciągająca się skóra i tak napewno będzie.Natłuszczaj min.3 razy dziennie i obserwuj czy jest poprawa. Moja ciąża też przebiegała z problemami i straszyli mnie wczesnym porodem a pewnie gdyby nie cc to jeszcze bym urodziła po terminie. Młoda zdrowa, wielka i wrzeszcząca się urodziła więc spokój, spokój i jeszcze raz spokój.
My byliśmy na weekend w górach. Super było icon_smile.gif
mon17
Blonka trzmam kciuki żeby wszystko wróciło do normy i dzidzka przyszła na świat w terminie:)) Duzo odpoczywaj a napewno będzie dobrze:))Okruszek tez będzie dobrze zobaczycie jeszcze dzieciaczki Wam wynagrodza te ciężkie chwile;))
U mnie narazie bez zmain zaczełam 22 tydzień i trochę brzuszek przeszkadza tzn. ciężej jest ale tak to juz jest:)
Strasznie ubolewam nad tym że tak żadko mam dostep do neta ale niestety musze przetrwać ten okres mimo to myslami jestem z Wami:)) Pozdrawiam kochane
biedronka11
Dziewczyny dawno mnie tu nie bylo ale naprawde z niemowlakiem nie ma czasu na nic ;o)

U nas wszystko dobrze, Wojtem ma juz 3 miesiace i dwa tygodnie! Poki co ominely nas wszelkie kolki i dolegliwosci brzuszkowe!

Blonka jak sie czujesz? Mam nadzieje, ze dobrze! A wogole gratulacje dziewczyny!

A oto moja pociecha:



POZDRAWIAMY!!!!!!!!!!!
Blonka
wróciłam od lekarza, szyjka sie skróciła ale zgładzona całkiem nie jest, rozwarcie na opuszek i w najblizszych dniach sie nie zapowiada jeszcze na porod na chwile obecna ale jakby sie pojawila akcja skurczowa no to wiadomo szyjka mzoe sie od razu skrócic i rozewrzec, porod moze nastapic w kazdej chwili icon_smile.gif
znowu dostalam tabletki... wychodowalam bakterie... jak zobaczyla posiew az zrobila oczy hee icon_smile.gif bo to bakteria plucna i sie zdziwila ze mam ja w pochwie hihi.. mam bogate zycie wewnętrzne icon_razz.gif ja juz nie wiem skad mi sie to bierze.. przed ciaza tego nie mialam. wizyta za tydzien zeby zrobic znowu posiew...

biedronka tak myslalam zapracowana mamusiu icon_smile.gif
zdjecia super!!

mon17
biedronka Moje najszczersze gratulacje synka jest przesłodki i widac od razu że grzeczny 02.gif
komunikacja
No to i ja dołącze po cichutku:)
Coś tu się cicho zrobiło ostatnio:)

Ja też zaszłam w ciazę z CLO i Luteiną....
Juz w drugim cyklu się udało...
Dzisiaj mój synuś to już chłopisko:)
a oto on:
jak się urodził


Uploaded with ImageShack.us
2-3 mce około


Uploaded with ImageShack.us
7-8 mcy


Uploaded with ImageShack.us
17 mcy


Uploaded with ImageShack.us
no i teraz-ma 20 mcy
https://img543.imageshack.us/img543/9291/dsc0044jo.jpg
słoneczko82
LillAnn1 ale ci chłopisko urosło
Pozdrawiam wszystkich
Blonka
kochane przepraszam, zabiegana jestem.. urodzilam 12 sierpnia przez cesarskie ciecie 53 cm i 4160 gram :*
porod na poczatku sn... ale brak rozwarcia i pepowina byla wszedzie... no i skonczylo sie po 9 h na cesarce..... caly czas sie poznajemy.. Zosia jest cudna! buziaki dla Was!!
pozdrawiam!
biedronka11
Blonka ogromne gratulacje!!!

Nie tlumacz sie tylko dawaj zdjecie!!!

I pisz jak Wam idzie!!

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.