To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Produkty beztłuszczowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiaaaaa
Potrzebuję produkty beztłuszczowe lub z niską zawartością tłuszczu. Wiem, że beztłuszczowe bywają sery, jogurty, mleka, itp. Czy coś jeszcze? I gdzie to zodobyć? Internetowe sklepy oferują zwykle żywnośc eko, a mi chodzi o typowe produkty beztłuszczowe.

Czy w Krakowie są sklepy z taką żwywnością? A może znacie jakieś konkretne firmy specjalizujące się w produkcji tego typu żywności?
skanna
Niektóre wędliny w Lidlu maja max.2% tłuszczu. Beztłuszczowy jest tuńczyk w sosie własnym.
Zelda
kasiaaa tylko nie kupuj przypadkiem tzw. produktów light. One sa wysoce przetworzone, bardziej szkodliwe niź te z zawartościa tłuszczu.Lepiej kupować o niskiej zawartości tłuszczu. Napisz najlepiej z jakiego powodu chcesz te produkty kupić.
moko.
Dokładnie, uważaj na produkty light.
Ale w Lidlu można kupić produkty z 0, 1,5% zawartością tłuszczu - kefiry, jogurty z Pilos,
W carrefour, realu, tesco widziałam serek homogenizowany, naturalny z małą zawartością tłuszczu, a nawet 0%
Linessa ma ser zółty, ale nie pamiętaj jaka zawartość tłuszczu tam jest, ale pewnie wcale nie taka mała...
Choco.
W Tesco sÄ… chude serki homogenizowane Emilki (bardzo smaczne).
Zelda
serek homogenizowany w ogóle sobie daruje icon_wink.gif
mleko jak już coś to 2 % bo 1 % to sama woda.Ser biały najlepiej półtłusty.Ser żółty w ogóle jest tłusty, ale 1 góra 2 plasterki tygodniowo można, nawet są wskazane bo ser żółty zawiera najwięcej białka.Jesli o wedliny chodzi to najlepiej samemu zrobić, np kupic pierś z indyka czy kurczaka i upiec, albo wołowinę.Schab tez mozna od czasu do czasu, pieczony oczywiscie i albo do kanapek albo na ciepło do obiadu.
My stosujemy diete niskotłuszczową wysokobiałkową, takie zalecenia ma Hania. Bazujemy na zaleceniach naszej dieteyk,a ta na podstawie zaleceń prof Wojciechowskiej.
kasiaaaaa
Maja potrzebuje te produkty, bo powoli kończe dietę i nie chcę wracać do tłustego jedzenia. Mleko piję całkowiecie beztłuszczowe 0% i mi smakuje. Ser biały też kupuję beztłuszczow. Najbardziej zależy mi właśnie na beztłuszczowym lub niskotłuszczowym nabiale i mięsie. Serki takie widywałam w sklepach, ale z wędliną ciężko.
Zelda
kasiaaa, ale tłuszcz tez jest potrzebny, dobry tłuszcz.Mleko 0% nie ma żadnej wartości.
chudy ser zawiera bardzo małe ilości witaminy A.Serek homogenizowany to w wiekszości cukier i chemia.
Produkty typu light bez tłuszczu są tak wysoko przetworzone, ze nie maja prawie zadnych wartosci, a jedynie szkodzące składniki.Weź tez to pod uwagę.
Jesli nie chcesz jesc tłusto to nie smaz potraw, tylko gotuj albo piecz.Nie dodawaj smietany do zup, ani nie gotuj ich na kościach(tyczy się to też np udek z kurczaka)Możesz za to dodawac do zupy juz na talerzu pół łyżeczki oliwy z oliwek np.
Ogranicz tez sól, bo w nadmiarze nie tylko szkodzi sód w niej zawarty, ale tez powoduje gromadzenie się wody w organiźmie.
Wystarczy ograniczyć pewne rzeczy takie jak sól, cukier, zrezygnować ze smażenia, wtedy nie będziesz musiała pić bezwartosciowego mleka 0%.
Dobre tez jest jedzenie płatków owsianych itp, ponieważ one łącza zły tłuszcz i dzięki temu nie odkłada się.

skanna
Kasia, tłuszcze też są potrzebne, dobre tłuszcze. Ryby, oliwa z oliwek, awokado. Poza tym Maja ma rację.
kasiaaaaa
Dziewczyny moje kochane. Wiem o wszystkim tym, co piszecie. Dietetyk ustalił mi indywidualne menu. Na podstawie badań okazało się, że dla mojego organizmu tłuszcz to największy wróg utrzymania uzyskanej wagi. Mam swoją normę dobową spożycia tłuszczu i chcę się jej trzymać. Co do mleka - kocham je, spożywam go bardzo dużo i gdyby spożywała mleko z tłuszczem, przekroczyłabym normę w mig. Mięsa smażonego nie jem już od kilku miesięcy, tylko gotowane. Ryby jem codziennie. Soli nie używam w ogóle.

A czy istnieje odtłuszczone kakao?
Hermia
istnieje odtłuszczone kakao, można je kupić w sklepach ze zdrową żywnością. Masz w Krakowie dwa sklepy na Krupniczej, dobrze zaopatrzony jest sklep ekologiczny na Krakowskiej. Są tez inne, ale nie byłam więc się nie wypowiadam.
kasiaaaaa
Hermia wielkie dzięki. Na pewno się wybiorę do tych sklepów porobić zapasy. icon_smile.gif
sammy
CYTAT(kasiaaaaa @ Mon, 05 Mar 2012 - 08:59) *
A czy istnieje odtłuszczone kakao?


Jak wrzucisz w google hasło "odtłuszczone kakao", to Ci "wyjdą" zarówno marki jak i ceny. Również dużo osób pisze o innych odtłuszczonych pokarmach oraz o tym, gdzie można je kupić.

pozdrawiam,
s.
lena77
a ja mam pytanie dotyczace produktow light. jaka roznica jest miedzy np. jogurtem light a jogurtem 0% tluszczu i 0 cukru? pytam z ciekawosci, bo kupuje wlasnie takie jogurty i myslalam, ze sa ok.
marghe.
Poczytaj etykiety , porównaj sobie skład
Dorcias
CYTAT(kasiaaaaa @ Sun, 04 Mar 2012 - 15:36) *
Potrzebuję produkty beztłuszczowe lub z niską zawartością tłuszczu. Wiem, że beztłuszczowe bywają sery, jogurty, mleka, itp. Czy coś jeszcze? I gdzie to zodobyć? Internetowe sklepy oferują zwykle żywnośc eko, a mi chodzi o typowe produkty beztłuszczowe.

Czy w Krakowie są sklepy z taką żwywnością? A może znacie jakieś konkretne firmy specjalizujące się w produkcji tego typu żywności?



Wiem, że dużo takich produktów dostępne jest w delikatesach Alma.
Ja je kupowałam będąc na diecie Dukana.
Są sery białe, jogurty, jogurty owocowe, desery Satino 0,9% tłuszczu.
Orinoko
CYTAT(kasiaaaaa @ Mon, 05 Mar 2012 - 08:59) *
A czy istnieje odtłuszczone kakao?


Ja jakiś czas temu kupowałam odtłuszczone kakao bio/eko na półce ze zdrową żywnością w Intermarche (marka Naturata).
milutka
Kasiu z mięsa to pierś kurczaka, ale z drobiu trzeba skórę ściągać. Cielęcina, chuda wołowina. Z wędlin to polędwica sopocka nie jest tłusta.
Fajnie jest przeczytać o kakao, bo ja takie zwykłe piję a potrzebuję też mało tłuszczu.

Kasiu a jedzenie codziennie ryb to jest zdrowe? bo czasami się mówi, że nadmiar też szkodzi. A powiedz co używasz zamiast soli?

Ja z sera żółtego całkowicie zrezygnowałam, bo podobno to bomba tłuszczowa.

Kiedyś jak chciałam sobie kupić majonez light to pan sprzedawca powiedział, że lepiej żebym wzięła sobie ten majonez z omega 3.
kasiaaaaa
CYTAT(milutka @ Tue, 06 Mar 2012 - 01:06) *
Kasiu a jedzenie codziennie ryb to jest zdrowe? bo czasami się mówi, że nadmiar też szkodzi. A powiedz co używasz zamiast soli?

Pewnie nie jest do końca zdrowe, ale żeby ograniczyć tłuszcze, zastąpiłam mięso rybami. Potem będę pomału wracać do zbilansowania menu i ograniczenia ryb. Zamiast soli nie używam niczego. icon_smile.gif Nauczyłam się jeść niesłone posiłki. Czasami dodaję ziół, żeby smak był lepszy.
milutka
Oj, ja bez soli nie umiem żyć, choć staram się ją ograniczać.


Mi ostatnio pani dr uświadomiła, żebym sprawdzała , jak kupuję rybę, gdzie została wyhodowana, zdziwiłam się jak okazało się, że moja ryba w zamrażalniku została wyhodowana w Chinach 37.gif
Dorcias
CYTAT(milutka @ Tue, 06 Mar 2012 - 20:23) *
Oj, ja bez soli nie umiem żyć, choć staram się ją ograniczać.


Mi ostatnio pani dr uświadomiła, żebym sprawdzała , jak kupuję rybę, gdzie została wyhodowana, zdziwiłam się jak okazało się, że moja ryba w zamrażalniku została wyhodowana w Chinach 37.gif


To ja muszę zacząć sprawdzać. Ja uwielbiam ryby i inne mięso może dla mnie nie istnieć.
A może byś Milutka spróbowała gotowania na parze, wystarczy doprawić ziołami - dla mnie jedzonko pycha icon_smile.gif
tyczka
Okay, okay.. bo widzę, że mnóstwo mitów tutaj narosło w tym wątku...

Po pierwsze, Kasiuuu, produkty beztłuszczowe są dostępne we wszystkich marketach na terenie kraju. Jeśli potrzebujesz nieco nawigacji, jak się poruszać w żywieniu, pisz na priv. Jeśli mieszkasz w pobliżu sporego ośrodka miejskiego, poleciłabym Ci stronę www.alma24.pl, to strona internetowa Almy, gdzie kupisz dokładnie wszystko, czego potrzebujesz. Od chudych serków, po wspaniałe szynki i owcze/ kozie sery ( uwielbiam! ). I kurier dowiezie Ci wszystko dowolne miejsce w Polsce za dokładnie 24 złote. Polecam z całego serca. Jeśli tutaj potrzebowałabyś nawigacji, również pisz icon_wink.gif

Kasiu, na ryby uważaj. Makrela jest tłusta, łosoś również. Zupełnie chude są mintaj, morszczuk i dorsz ( tego ostatniego uwielbiam! ). I tuńczyk.
Panga również, ale tego nie jadaj absolutnie..to niezwykłe świństwo. Z braku "laku" ratuję się też czasem tuńczykiem w sosie własnym ( również jest całkowicie chudy ), ale nie powinno się go jadać codziennie.

Generalnie chudy drób, wcale nie jest gorszy od ryb - pierś z indyka jest znakomita w każdej fazie odchudzania.
Soli nie używam, w ogóle, do niczego. Ani kostek, ani vegety, ani reszty świństw.

Milutka, rzeczywiście, panga przeważnie pochodzi z Chin, łosoś ostatnio również.. warto zwracać uwagę na kraj pochodzenia produktu. Co do majonezu, pan nie miał racji - majonez to majonez i należałoby go sobie odpuścić całkiem. Kwasy omega 3 to li i tylko chwyt marketingowy.
Ser żółty istotnie jest niezwykle kaloryczny.. ja u siebie kupuję taki z zawartością 6% tłuszczu, ale w Polsce taki zupełnie nie jest dostępny.
Sery przeważnie mają 26 gram tłuszczu w 100 gr produktu..w połączeniu z węglowodanami... 37.gif

lena77 nie ma różnicy między produktem "light", a produktami bez tłuszczu i cukru.. Tutaj panuje "wolna amerykanka" i to jedynie wyobraźnia producenta określa, jak nazwie swój produkt. Czytaj etykiety i sprawdzaj zawartość kaloryczną - jedyna rada. Zwłaszcza, jeśli poszukujesz produktów konkretnie bez tłuszczu, lub cukru..lub jednego i drugiego icon_wink.gif
tyczka
PS. Maju, ser żółty nie zawiera najwięcej białka.. chyba, że miałaś na myśli wapń.. zwłaszcza, w odniesieniu do sera białego. Ale podobną ilość białka zawiera chudy tuńczyk, chuda wołowina...icon_wink.gif

..dobre są też koktajle białkowe...icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.