To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

proszek do prania, płyn do płukania

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

MamaJulki
jakiego używacie proszku do prania ?

u nas od paru lat VIZIR w ruchu, czasem mam zastrzeżenia, zwłaszcza odnoszę wrażenie, że ten do białego się popsuł...

w czym Wy pierzecie i co możecie polecić ?
Lilopi
Dominika ma alergię kontaktową na niektóre proszki. Vizir i Persil sensitive, a do płukania Silan biały. A od stycznia wszyscy pierzemy się w Loveli. Z dziecięcych brakuje mi Cypiska - uwielbiałam zapach prania po nim.
pcola
Kolory najchętniej w płynie Dreft, białe w proszku Biały Jeleń, lubię też płyn na bazie mydła Alep (naturalne mydło z oliwy z oliwek).
Piorę najczęściej w niskich temperaturach, mam wrażenie że proszek się gorzej w nich rozpuszcza niż płyny.
katarakta
Persil do prania. Lenor zielony i fioletowy ostatecznie bialy do plukania. Teraz zmienili znow lenory i tego starego zielonego ciezko dostac. Ten nowy juz mi nie podchodzi.
chyka
My korzystamy przeważnie z niemieckiego Ariela i niebieskiego Softlana
ania32sz
Ja również płukam w niemieckim Softlanie (niebieski) a teraz kupiłam Lenor niemiecki jakiś nowy pomarańczowy z atestem dla delikatnej skóry i jest bardzo fajny, ma ładny zapach i pranie tak się nie gniecie. Proszek od lat E. Czasami Wizir do białego, ale popsuł się ostatnio i nie dopiera.
bumbum
Vizir sensitive kolor i Silan do płukania
MamaJulki
CYTAT(ania32sz @ Tue, 06 Mar 2012 - 20:45) *
Czasami Wizir do białego, ale popsuł się ostatnio i nie dopiera.


czyli to nie tylko moje spostrzeżenia icon_wink.gif
angielk
Ja teraz miałam okazję testować kapsułki Ariela i uważam że są rewelacyjne pod każdym względem oprócz ceny.
Super pachną, ubrania są mięciutkie (nie trzeba już płynu do płukania). Wrzuca się 1 kapsułkę do bębna i po kłopocie.
Ubolewam nad tym że testowe opakowanie już mi się kończy. Na luksus zakupu nowego raczej sobie nie mogę pozwolić, pralka u nas codziennie przynajmniej jedna, poszli byśmy z torbami 37.gif
MamaJulki
oooooo fajnie, że o tym piszesz, nbo ja już nie raz je trzymalam w ręce na zakupach i zawsze spowrotem odkładałam... a czy one nie maja podobnego działania jak np persil w żelu ?
Gaja
Ja ostatnio w Vizirze. PÅ‚uczÄ™ w E

Jakiś miesiąc temu kupiłam Persil... i porażka. Albo nie wiem... trafiłam na ferelne opakowanie (?). Proszek się bryli; do tego stopnia, że wsypywałam w pojemniczek w pralce, pralka pobierała wodę... a proszek zostawał w pojemniczku, tyle że w formie zbrylonej skałki. icon_rolleyes.gif
Tigerek
Vizir i Lenor fioletowy icon_smile.gif
rtonka
Ostatnio kupuje Vizir sensitive, a do płukania Silan biały
lena77
ja chyba zaczne kupowac niemieckie. po zwyklym persilu (kupionym bodajze w biedronce) pranie w ogole nie pachnie. nie lubie plynow do plukania bo strasznie zmiekczaja i rzeczy po tym bardzo sie gniota
Ewcia!
U nas od lat płyn/żel do prania, do niektórych rzeczy płyn do płukania.

Wlewany prosto do bębna, wtedy nie mam obaw, że pozostał gdzieś po drodze i płukanie nie jest płukaniem icon_wink.gif
Płyn lepiej się rozpuszcza i potem wypłukuje niż proszek. Generalnie nie trzeba zmiękczacza.
Staram się kupować niemieckie, persil czy ariel, równiez coral. Ale dzieci duże i ubrania raczej są nieświeże niż zaplamione i nie zastanawiam się, czy płyn "dopiera". Do białego dodaję sodę.

Lenor czarny shangri-la , dość nowy zapach, obecnie na topie (fajny bo pachnie w całym domu icon_smile.gif )

edit:pomyliłam nazwę płynu
tyczka
Tylko omo icon_wink.gif ..ale zdaje się, że jest niedostępny w Polsce.
chyka
Omo jest bardzo często u mnie w Realu, teściowa często kupuje icon_smile.gif
ania32sz
Kupowałam Omo w Realu. Nie jestem nim zachwycona. Plam nie dopiera.
Żabolek
Od lat piore w Persil sensitive (kupowany na bazarku - sprowadzany z Niemiec) a płyn albo Lenor biały albo Softlan tez biały
angielk
o Arielu w kapsułkach

CYTAT(MamaJulki @ Tue, 06 Mar 2012 - 20:45) *
oooooo fajnie, że o tym piszesz, nbo ja już nie raz je trzymalam w ręce na zakupach i zawsze spowrotem odkładałam... a czy one nie maja podobnego działania jak np persil w żelu ?


nie kupowałam akurat Persila w żelu więc nie porównam.

Miałam Ariel w żelu i działanie raczej podobne.
Rożnica jest taka że do ariela w kapsułkach nie trzeba płynu do płukania.

No i taki drobiazg że nie dźwigasz całej butli żeby wlać płyn, a wrzucasz lekką kapsułkę do bębna 06.gif
corti
ja lenor Intriguante lub czarny, a proszek Ariel Color & Style
Mineralka
ja preferuję płyny do prania. Zazwyczaj piorę w woolite perla.ale...
Ale ogólnie jestem ciągle poszukująca.Szukam ideału icon_smile.gif)),którego nie ma.
szczególnie do białego.
Większość proszków nie trawię ze względu na zapach-vizir i bryza odpadają w przedbiegach.
Persil i omo to też nie moi faworyci.
Przez pewien czas kupowałam oryginalne niemieckie, ale nie zauważałam róznicy-z wyjątkiem ceny.
A z płynów lubię E i global, ale mój ulubiony E wycofali, a global violet zmienili nutę i już nie kupuję.
Zresztą tak naprawdę nie zależy mi na miękkości,bo to zapewnia mi suszarka,czasami mam tylko chęć mieć
konkretny zapach.
A macie doświadczenie z proszkami amway, a szczególnie z wybielaczem tej firmy.
bo ja marzę o białym praniu...takiej anielskiej bieli icon_smile.gif))
Aga H
Właśnie - a jak z tymi proszkami niemieckimi? Ja od 2 lat używam Persila z Niemiec - i do białego i do koloru. I w sumie nie wiem sama, czy jest jakaś różnica - nie pamiętam już. I się zastanawiam, czy warto płacić za te niemieckie.
Carrie
CYTAT(Aga H @ Fri, 09 Mar 2012 - 15:36) *
Właśnie - a jak z tymi proszkami niemieckimi? Ja od 2 lat używam Persila z Niemiec - i do białego i do koloru. I w sumie nie wiem sama, czy jest jakaś różnica - nie pamiętam już. I się zastanawiam, czy warto płacić za te niemieckie.


ja nawet się nawet nie zastanawiam już

dawno temu prałam w naszych proszkach ale wiecznie coś im brakowało

teraz tylko w niemieckich
Weisser Riese do białego i Spee do kolorów - czyli żadna wyższa półka a piorą świetnie ( wiem, bo często kupuję w lumpkach ubrania i wystarczy jedno pranie, żeby ubranie było doprane i odzyskiwało kolor czy, zwłaszcza, biel)

do płukania biały Softlan ( też niemiecki) bo ma subtelny zapach, nie irytujący i nie roznoszący się po całym domu
MamaJulki
CYTAT(Mineralka @ Thu, 08 Mar 2012 - 22:52) *
.
A macie doświadczenie z proszkami amway, a szczególnie z wybielaczem tej firmy.


ja ostatnio zamówiłam odplamiacz ale jeszcze nie doszedł, coś sprzedawca z all nawalił 21.gif

a powiedzcie mi jeszcze ten proszek biały jeleń -nada się na pranie dla noworodka czy lepiej kupić jakiś specjalistyczny ? i w jakiej cenie u Was można kupić ? bo u nas w ofercie makro ostatnio był 1,9 kg po 19 zł...

chyba koniec końców skończy się na niemieckich produktach a viziry się juz kończą i ten do koloru i do białego więc trzeba coś zdecydować
katarakta
Wydaje mi sie ze Biały jeleń jak najbardzie sie nadaje do prania dla noworodkow.

Mam takie pytanie. Czy Lenor juz calkowicie przestal produkowac "stare " zapachy? Jakos te nowe mi nie podchodza. Zielony, fioletowy to juz nie te same. 21.gif
Edziia
Biały jeleń jak najbardziej nadaje się do prania ciuszków dziecięcych. Przed urodzeniem Milana kupiłam Lovele, bo w takim proszku prałam rzeczy Oskara. Teraz kupiłam właśnie Białego jelenia i jestem bardzo zadowolona, Milan ma AZS i pranie w tym proszku mu nie szkodzi.
rysa154
piore w persilu niemieckim
tissaia
Nie używam ani proszku do prania, ani płynu do płukania. Mam zainstalowany taki, powiedzmy.... jonizator do wody, "Laundry Pure". Piorę bez detergentów ( pierwszy raz od 34 lat mam normalną skórę...) i w zimniej wodzie. Rewelacja jak dla mnie.
ATeFKa
tissaia o czym Ty piszesz? Nie trzeba proszku i wszystko czyste? eee, ściemniasz 37.gif gdzie jest haczyk?

Ewcia a tej sody to ile dajesz? I bielsze jest te białe?

A u was te białe to zawsze jest tylko białe, czy jakieś jasne też?


Płyn mam E , ale wymiennie z Silanem czy Lenorem, proszek to zależy na co promocja... 43.gif
katiek
Kasiaja nie Ewcia, a sodę też daję-jest cudowna. Dziś prałam białą zasłonę z szafy, która sobie wisiała przez parę lar i wyglądała... na pewno nie na białą. Płyn do prania plus ok. pół opakowania dużego sody i JEST biała.
Tiss napisz o tym jonizatorze coś więcej
green
Piorę tylko w płynach. Najczęściej w Persilu. I jestem zadowolona i to bardzo.
ATeFKa
katiek, ale ta soda to do proszku czy do płyny do płukania?

już doczytałam. A jak te moje ciuchy nie całkiem białe, to też mogę? Nie spierze mi lekkich kolorów?
agnese
ja jak mam dostep to kupuje Weisser Riese ale ze spee dobre to tez słyszałam
a do pukanie różne, ale lubie białe E
Mineralka
Mamo Julki i jak tam amway-dotarł?
u mnie soda nie działa:(
grubassek:)
a ja używam Ariela do bieli i koloru- świetnie pachnie i co najważniejsze nie uczula nas tak jak było to z vizirem. wystarczylo że dotknęłam viziru to wypalało mi skórę... wiem że vizir niemiecki jest zupełnie inny od tego polskiego, no i przepieknie pachnie
ale z ariela jestem zadowolona
MamaJulki
mineralka amway dotarł - jest to odplamiacz w sprayu, psika się na plamę a potem normalnie pierze
robiłam testy -miałam kilka plam na bodziaku z kakao - jedne popsikałam, inne nie. Te popsikane zniknęły, te drugie zostały.
Natomiast plam z buraczków nie doprało do końca.

nadal nie wiem co zrobię z proszkiem - na pewno chcę zmienić

a gdzie kupujecie tego białego jelenia ?
Patimati
Ja używam teraz "rexa":))
Mineralka
Mamo Julki-dzięki za info.Z tego wynika,że odplamiacz można sobie podarować.
Ja mam ariela,którego Ika tak głośno zachwalała.Muszę przyznać,że jest niezły-z małym wyjątkiem-po krwi plamy zostają.
Natomiast ostatnio zakupiłam wybielacz do bielizny w rossmanie i jestem mile zaskoczona działaniem
tissaia
CYTAT(ATeFKa @ Sun, 25 Mar 2012 - 19:55) *
tissaia o czym Ty piszesz? Nie trzeba proszku i wszystko czyste? eee, ściemniasz 37.gif gdzie jest haczyk?



A czemu uważasz, ze jest haczyk?
To jest to urzÄ…dzenie: https://laundrypurenow.com/
Patimati
Z proszków, to różnie. Persil, vizir, bryza. Płyn to silan lub lenor. Choć ostatnio lenor jakby się pospuł.
Ryjek
Ja piore tylko w Persilu niemieckim i plukam w Lenorze zotlym lub niebieskim tez niemieckim. Dzieci ciuchy piore w Loveli ze wzgledu na problemy ze skora.
mama Adania
Ja najczęściej używam persil żel zielony i płyn do płukania lenor z serii aromatharapy icon_eek.gif Wszystkie są bardzo intensywnie pachnące, super zapachy. Ale powiem wam ,ze zaczęłam ostatnio uzywać na plamy po soczku itp mydło odplamiające SUPER....Polecam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.