To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

W jakich godzinach można płacić za przedszkole?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Beata Białystok
W przedszkolu mojej córeczki kasa jest czynna od 7.30 do 14, oprócz jednego dnia w miesiącu, kiedy jest czynna do 16. Oczywiście o tym kiedy kasa będzie czynna dłużej informują dopiero dzień-dwa przed tym dniem icon_confused.gif Zazwyczj ten dzień wypada wtedy kiedy Agatka jest chora i co miesiąc mam problemy z opłatą za przedszkole, bo pracuję od 7 do 15. Czy w przedszkolach Waszych dzieci też tak jest?
anonimowy
U nas zawsze jest wywieszona kartka, że do 10-każdego miesiąca trzeba zapłacić i indywidualnie ile za dany miesiąc. Już można płacić z chwilą, kiedy powieszą informację i tak jak wspomniałam do 10-go. Kasa przez ten czas jest czynna od 8 do 16 tak jak odbiera się dzieci z przedszkola. Jeżeli nie ma nikogo w pokoju intendentki, to płacę u pani w sali i ona przekazuje to tam gdzie trzeba, a na drugi dzień dostaję kwitek. Sytuacja wygląda inaczej, gdy są odpisy, wtedy muszę już iść osobiście.

Może przekazuj opłaty znajomem-mamie innego dziecka, która też idzie zapłacić?Albo skoro kasa otwarta jest w godzinach twojej pracy, może zostawiaj pieniądze nauczycielom-tak jak ja to czasem robię.

U nas było podobnie z opłatą za angielski, bo trzeba było osobiście prywatnemu nauczycielowi przynosic w godzinach12-13 jak trwają zajęcia.Zostawialiśmy pieniądze nauczycielkom, a one przekazywały.
i.
Beata u nas było tak samo. Raz w miesiącu kasa czynna do 16.30. Także w zasadzie opłaty mozna było zrobić tylko w ten jeden dzień.
Oczywiście łatwo nie było, bo p. intendentka nie siedziała cały czas i nie czekała na rodziców w kasie. Prawie za każdym razem szukałam jej po całym przedszkolu, bo albo była na papierosioe albo na pogaduchach albo wczesniej wyszła...
Oj wkurzało mnie to icon_evil.gif W naszym przedszkolu rodzice pracujący i odbierający dzieci późno - czyli po 16 byli traktowani po macoszemu icon_confused.gif
Beata Białystok
Jak zaprowadzam Agatkę do przedszkola o 6.30 i odbieram ją około 15.30, to żadnej z jej pań nie ma icon_evil.gif A przecież nie zostawię małemu dziecku prawie 200 złotych icon_confused.gif
i.
Ja czasem zostawiałam pani wychowawczyni pieniądze, ona płaciła jak p. intendentka pojawiła się, a rachunek dostawałam po południu lub następnego dnia. Nie było to łatwe, bo rano, kiedy odprowadzałam córkę rzadko kiedy była już któraś z pań wychowawczyń icon_confused.gif ale kilka razy miałam szczęście.
Beata Białystok
Ilka, ja praktycznie nie spotykam wychowawczyń Agatki w przedszkolu icon_evil.gif
Pecia
U nas co miesiac jest kartka w jakie dni mozna placic i rzeczywiscie w te dni pani siedzi rano i popoludniu i czeka na pieniadze.
Ostatnio to nawet siedzi przy stoliku w szatni na samym srodku ,zeby nie mozna bylo jej nie zauwazyc icon_lol.gif
esylwia
Widzę, że u Was jest chociaż jeden dzień, w którym można zapłacić popołudniu. U mnie w przedszkolu są wyznaczone dwa dni w miesiącu, kiedy można płacić i trzeba to zrobić do około 13. Świetnie, prawda?

esylwia
skanna
U nas płaci się 5 i 12, od 7.30 do 16.30
Beata Białystok
CYTAT(esylwia)
U mnie w przedszkolu są wyznaczone dwa dni w miesiącu, kiedy można płacić i trzeba to zrobić do około 13. Świetnie, prawda?

Pogłupieli chyba icon_evil.gif Jak niby mają zapłacić pracujacy rodzice? icon_eek.gif
esylwia
U nas to rzeczywiście wygląda dość kretyńsko. Małą do przedszkola odprowadza mój mąż około 8 i wtedy płaci.

esylwia
Agnieszka AZJ
W przedszkolu Julki są zawsze podane dni, kiedy można płacić w godzinach 8 - 9 lub 15 - 17 i wtedy Pani Intendentka wystawia stoliczek do szatni i przyjmuje wpłaty. Informacja wywieszana jest kilka dni wczesniej.
ania
Z tym płaceniem za przedszkole to rzeczywiście jest problem. Najlepszym dla mnie rozwiązaniem byłaby płatność przelewem na konto przedszkola, ale jak zapytałam o taką możliwość to sprawa okazała się wielce problematyczna icon_confused.gif . Nie wiem tylko dlaczego, ale z tego co widzę u was też panuje zasada "kasa do ręki". Ogłoszenie o terminach płacenia wywieszane jest w przedszkolu na początku każdego miesiąca (terminy są dwa), więc staram się pamiętać, aby tego dnia mieć ze sobą pieniądze (niestety często zapominam). W przypadku choroby dziecka pani intendentka dzwoni do domu.
Balbina 3
A ja pierwszy raz spotkałam sie z taką formą płatności za przedszkole, my mamy książeczki i platnośc jest do ostatniego dnia miesiąca na poczcie, a ja place przez komputer tzn przelewam z mojego kąta na kato wydziału oświaty w naszym mieście i też mam termin do ostatniego. Nigdzie tutaj nie ma platności gotówkowej w przedszkolu - co dla mnie jest bzdura totalna.
Beata Białystok
CYTAT(Balbina 3)
A ja pierwszy raz spotkaÅ‚am sie z takÄ… formÄ… pÅ‚atnoÅ›ci za przedszkole, my mamy książeczki i platnoÅ›c jest do ostatniego dnia miesiÄ…ca na poczcie, a ja place przez komputer tzn przelewam z mojego kÄ…ta na kato wydziaÅ‚u oÅ›wiaty w naszym mieÅ›cie i też mam termin do ostatniego. Nigdzie tutaj nie ma platnoÅ›ci gotówkowej w przedszkolu  - co dla mnie jest bzdura totalna.

icon_eek.gif Nie spotkałam się jeszcze z innym sposobem zapłaty za przedszkole niż gotówką w przedszkolu. Nad czym bardzo ubolewam icon_confused.gif
Monika Hel
Dopiero teraz zauważyłam, że ten gość u góry to ja-sory icon_biggrin.gif
MamaJiP
U nas w przedszkolu są dwie daty płatności raz rano i raz po południu.
W tym miesiącu było 5 lutego i 10 lutego.

CYTAT
my mamy książeczki i platnośc jest do ostatniego dnia miesiąca na poczcie


Pierwszy raz o tym słyszę i mam pytanie?
Przecież każdy miesiąc jest inny i dziecko czasami choruje.
Jak wtedy wychodzi płatność?
Musiałabyś z góry wiedzieć ile zapłacisz?
Jak to siÄ™ odbywa, bo forma bardzo mi siÄ™ podoba icon_biggrin.gif ?
Beata Białystok
Mam nadzieję, że dzisiaj uda mi się zapłacić w końcu za przedszkole, bo odbieram Agatkę o 12. Ale jeżeli nie będzie pani w kasie, to nic z tego, bo nie będę miała czasu czekać, musimy zdażyć na wizytę u logopedy.
kaskasto
CYTAT(Beata Białystok)
CYTAT(Balbina 3)
A ja pierwszy raz spotkaÅ‚am sie z takÄ… formÄ… pÅ‚atnoÅ›ci za przedszkole, my mamy książeczki i platnoÅ›c jest do ostatniego dnia miesiÄ…ca na poczcie, a ja place przez komputer tzn przelewam z mojego kÄ…ta na kato wydziaÅ‚u oÅ›wiaty w naszym mieÅ›cie i też mam termin do ostatniego. Nigdzie tutaj nie ma platnoÅ›ci gotówkowej w przedszkolu  - co dla mnie jest bzdura totalna.

icon_eek.gif Nie spotkałam się jeszcze z innym sposobem zapłaty za przedszkole niż gotówką w przedszkolu. Nad czym bardzo ubolewam icon_confused.gif


Ja tez nie. U nas placi sie do 15-go kazdego miesiaca. Placimy u pani dyrektorki i nie ma zadnych kas icon_smile.gif mozna placic zarowno rano jak i po poludniu wiec nie ma problemu icon_smile.gif bo pani dyrektor jest praktycznie codziennie przez cały dzien. A jak jej nie ma to tez zaden poroblem zaplacic kilka dni pozniej icon_smile.gif
Aniutas
U nas ok. 10 każdego miesiąca są dwa dni icon_exclaim.gif kiedy można zapłacić

(informacja jakie to dni jest trochę wcześniej icon_razz.gif )

Jednego dnia rano, drugiego po południu[size=18][/size]
Beata Białystok
Uff, w końcu udało mi się zapłacić za przedszkole i mam problem z głowy do następnego miesiąca.
Dor
W naszym przedszkolu zawsze na początku miesięca są wywieszane terminy płatności. Są to dwa dni i wtedy intendentka przyjmuje opłaty od 15 do 16.30. Jeżeli nie można w tym terminie zapłacić, to zawsze można telefonicznie umówić sie na inny termin.
Balbina 3
A z tymi ksiązeczkami to jest tak: płacimy z góry za miesiąc a jeżeli dziecko nie chodziło w przeszłym miesiącu jest to odliczane z kolejnego (przyszłego) miesiąca. Wrzesień to jedyny miesiąc kiedy termin płatności jest do 10 dnia i płaci sie całą kwote. A w październiku można juz zapłacic ostatniego - zreszta nas się o płatności nie zcepiaja. Zdażyło mi się zapłacic kilkanaście dni później i nikt o to do mnie nie miał pretensji i odsetek też mi nie dołożono - tylko wcześniej p. dyr. poinformowałam o kłopocie. Nie wyobrażąm sobie abym musiała każdego miesiąca biec do przedszkola na wyznaczony termin płatności - no gdybym musiała to bym biegała, ale było by to kłopotliwe dla mnie. Pozatym jak mozna taką gotówke trzymac w przedszkolu - jest to w dzisiejszych czasach niebezpieczne. Prostrze sa płatności na kato przedszkola - bądz tak jak u nas - na kato wydziału oświaty naszego miasta.
Balbina 3
ah - i jeszcze chciałam dodac że ja płace przelewami przez komputer i zadnych wyciągów i dowodów wpłaty nie musze p.dyr. pokazywać. Ona dostaje zestawienie płatności z urzędu miasta i na tej podstawie wie kto nie zapłacił. Na naszych książeczkach jest wszystko - Imie nazwisko rodzica i dziecka, adres domowy i przedszkola, kato urzędu miasta (oświaty) Po dokonaniu wpłaty książeczki oddajemy do p. dyrektor - na korytazu przedszkola jest taka skrzyneczka gdzie wrzuca sie książeczki, a potem te książeczki sa rozdawane rodzica z kwota do zapłaty. Ja nie mam książeczki tylko na kartce dostaje (od pani z gr. Justynki) kwote do zapłaty, przychodze do domu, włanzcam komputer i płace - jest to b. wygodna forma płatnosci.
Balbina 3
CYTAT(Beata Białystok)
Uff, w końcu udało mi się zapłacić za przedszkole i mam problem z głowy do następnego miesiąca.



No włąśnie "problem" a my problemu nie mamy. icon_biggrin.gif
Może poruszcie temat płatności z dytektorkami - i zaproponujcie im płatności na konta przedszkoli - to przeciez dla nich tez kłopot trzymac tyle pieniedzy w przedszkolu.


Aaaa z góry przepraszam z błędy w mojej pisowni ale jestem zmeczona i do komputera siadam zawsze b. późno i nie często, a to zpowodu mioch dwóch slicznych panienek. icon_biggrin.gif
A tak wogóle to zaczynam się na tym forum dopiero rozkręcac wink.gif
Dor
Ja proponowalam, ze bede placic na konto, ale dowiedzialam sie, ze to niemozliwe.

Przepraszam za brak polskich znakow.
Beata Białystok
CYTAT(Balbina 3)
Może poruszcie temat płatności z dytektorkami - i zaproponujcie im płatności na konta przedszkoli - to przeciez dla nich tez kłopot trzymac tyle pieniedzy w przedszkolu.

Już dawno pytałam czy można pieniądze wpłacać na konto, ale powiedzieli, że nie ma takiej możliwości icon_sad.gif
Ludek
Nasze przedszkole nie ma konta.
Chciałam choć na radę Rodziców płacić przelewem, żeby móc sobie odliczyć jako darowiznę, no ale z powodu braku konta jest to niemożliwe.

Natomiast z płaceniem większego problemu nie ma. Płacić można zawsze w pierwszy poniedziałek, wtorek i środę miesiąca chyba przez cały dzień (ja płacę po południu).
Balbina 3
[quote="Ludek"]Nasze przedszkole nie ma konta.

Beata Białystok napisała:
Już dawno pytałam czy można pieniądze wpłacać na konto, ale powiedzieli, że nie ma takiej możliwości.




Dlaczego przedszkola nie maja włąsnych kont?
Dlaczego nie ma możliwości płacenia na konta - chocby rady rodziców?
Gdzie dyr. trzymaja te pieniadze - w przedszkolnym sejfie? - przeciez to niebezpieczne.
Ludek
Nie wiem co one z tÄ… kasÄ… robiÄ…, no ale niestety konta nie ma.
Aniutas
Nasze przedszkole ma swoje konto i na Radę Rodziców można na nie wpłacać (żeby sobie odliczyć) ale comiesięczne opłaty trzeba uiszczać w przedszkolu icon_confused.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.