To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

guzek w policzku

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiagosia
jak w temacie. wczoraj wyczulam cos takiego. cos mi swita, ze kiedys chyba to czulam, ale zapomnialam (moze nie bylo na tyle duze, nie pamietam czy to bylo czy to cos innego). w kazdym razie to cos jest wielkosci malej fasoli. nie widac ani z zew ani z wew, dopiero jak chwyce skore policzka po obu stronach to czuje to. jest blisko laczenia szczeki z zuchwa. jest ruchome, raczej nie boli (wczoraj tak dlugo macalam, ze mnie w koncu cala szczeka z tamtej storny bolala, ale przeszlo wiec chyba nie jest to bolesne).
wczoraj naczytalam sie tyle, ze glowa boli. moze byc nic powaznego a moze byc cos powaznego. mialam dzis isc do lekarza, wlasnie mi godzina minela, bo maz nie mogl z pracy wyjsc a ja nie mialam co z dziecmi zrobic, wiec teraz nie wiem kiedy z tym pojde.
dodatkowo miesiac temu wyczulam na szyi, po tej samej stronie, tez w skorze takie male ziarenko grochy, twarde, raczej nie bolesne i tego na pewno wczesniej nie mialam.

no i od dawien dawna mam guzy na skorze glowy, neibolesne, nigdy tego nie kosultowalam wiec tez nie wiem co to.


najbardziej mnie martwi tez policzek. spotkal sie ktos z czyms takim ?
Naz
A ślinianka toto nie jest? Znaczy się ujście ślinianki?

Co do szyi, pewnie węzeł chłonny, zobacz sobie jak mniej więcej przebiegają naczynia chłonne w tych rejonach, bo jest ich naprawdę sporo, w skupiskach.
gosiagosia
mozliwe, ze cos ze slinianka zwiazane. w kazdym razie po drugiej stronie tego nie mam

a na szyi, to nie wezel chlonny, jest w inynm miejscu i jest w skorze. na skroni mam cos podobnego od dziecinstwa
Marta M
w śliniankach też są węzy chłonne,pewnie albo węzeł,albo kamień(ale tu miałabyś dodatkowe objawy,choć czasem,w postaci min kolki slinowej,ostrego bólu)
Naz
nie dokładnie w śliniankach, ale w policzkach są i w ogóle wszędzie ich pełno, w mniejszych i większch liczbach (i na skroniach również)
miałaś jakiś stan zapalny jak pamiętam z innych tematów, więc wszystko to może być skutkiem tego, że niektóre węzły się powiększyły (albo i bardziej uważnie teraz się sobie przyglądasz i dopiero teraz zauważyłaś coś co już miałaś)

nie wiem, tak myślę, że jeżeli nie ma wyraźnego obrzęku w tych okolicach, ani bolesności, to nie powinnaś się martwić
Marta M
od lekarza badającego usg mam napisane "węzły chłonne ślinianek",nie napisał czy leżą na śliniankach czy między zrazikami..,jeśli chodzi o same ślinianki to jedynie długo bezbolesny,łagodny guz mieszany mi przychodzi do głowy,ale z tego co piszesz,to węzły
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.