To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

A co na przebarwienia na twarzy??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

h_ania
Niestety, skutkiem własnoręcznego pozbywania się wszelkiego rodzaju pryszczy, zaskórników itp. dorobiłam się nieładnych przebarwień na buzi. Bez makijażu nie wygląda to ładnie.
Można coś na to poradzić?? Pomóżcie, jeśli macie jakieś sprawdzone preparaty.
misia.xs
[post edytowany przez administratora]
ania32sz
A moze mikrodermabrazja?
pomidorro
moja koleżanka robiła sobie kwasy....efekt zadawalający. Sama byłam zaskoczona, że tak się da icon_smile.gif tylko latem nie można.
renata19750702
Robiłam kwasy, ale to zabieg na kilka razy i trzeba unikać słońca, kremy z filtrem 50 + itd. Na lato raczej nie. Bardzo dobre efekty daje też mikrodermabrazja (taka u kosmetyczki). Na cokoleirk się zdecydujesz, na lato i tak potrzebne będą Ci kremy z wysokim filtrem.
agabr
Pozbylam sie przebarwien , co prawda poslonecznych uzywajac serii even better cliniqua https://www.clinique.com.pl/nierownomierny_koloryt.php b.
renata19750702
CYTAT(agabr @ Fri, 23 Mar 2012 - 12:31) *
Pozbylam sie przebarwien , co prawda poslonecznych uzywajac serii even better cliniqua https://www.clinique.com.pl/nierownomierny_koloryt.php b.


Aga, a gdzie kupowałaś?
agabr
w Waszyngtonie:) ale generalnie chyba sa juz dostepne w Pl.b
renata19750702
CYTAT(agabr @ Fri, 23 Mar 2012 - 15:57) *
w Waszyngtonie:) ale generalnie chyba sa juz dostepne w Pl.b


Doczytałam. że m.in. w perfumeriach Douglas. Sprawdzę, jak będę.
MalinowyLas
też słyszałam o kwasach. działają super. ale ja bałabyjm się robić coś takiego samodzielnie. jak masz możliwości, to udaj się do sprawdzonej kosmetyczki.
renata19750702
CYTAT(MalinowyLas @ Mon, 26 Mar 2012 - 10:52) *
też słyszałam o kwasach. działają super. ale ja bałabyjm się robić coś takiego samodzielnie. jak masz możliwości, to udaj się do sprawdzonej kosmetyczki.


Kwasów nie robiłam samodzielnie, tylko u kosmetyczki icon_smile.gif w domu też bym się bała icon_smile.gif
lena77
CYTAT(agabr @ Fri, 23 Mar 2012 - 14:31) *
Pozbylam sie przebarwien , co prawda poslonecznych uzywajac serii even better cliniqua https://www.clinique.com.pl/nierownomierny_koloryt.php b.



agabr, napisz prosze, jakie mialas przebarwienia, czy tu chodzi tez o pieprzyki. mi wychodza bez przerwy i nie wiem, czy to przez slonce czy nie.
w pazdzierniku zdecyduje sie chyba na kwasy, bo juz nie daje rady.
agabr
nie, ja nie mialam pieprzykow tylko czolo jak flage Monako.b
h_ania
Myślałam też o mikrodermabrazji albo o kwasach tylko właśnie wiem, że to nie ta pora roku, za późno się ocknęłam .......... Dlatego póki co jakiś możliwy do stosowania preparat mnie ratuje albo make up mocniejszy;)
ana
podobno dobry efekt daje peeling migdałowy, kilka zabiegów
Dziobak
CYTAT(ana @ Tue, 27 Mar 2012 - 22:54) *
podobno dobry efekt daje peeling migdałowy, kilka zabiegów

Nieee, migdal za slaby, robilam wielokrotnie i na przebarwienia - nie warto. On jest dobry na oczyszczenie cery glownie. Kwasy mozesz kupic do stosowania w domu, robilam i takie, i gabinetowe zabiegi - i nic. Mikrodermabrazja tez absolutnie ich nie usunie, mialam ja robiona kilkanascie razy. To znaczy, ja mam spore pociazowe przebarwienia, po kazdych wakacjach nowe posloneczne, choc nie wychodze z domu bez superfiltrow. moze Ty masz mniej trwale? Ponoc skuteczne sa zabieg Cosmelan albo laser, to jeszcze przede mna.
renata19750702
CYTAT(Dziobak @ Tue, 27 Mar 2012 - 22:59) *
Ponoc skuteczne sa zabieg Cosmelan albo laser, to jeszcze przede mna.


Tyle, że na ostatnim ogólnopolskim zjeździe dermatologów całkiem poważnie mówiono o tym, że laser, mimo, że usuwa przebarwienia, u niektórych osób może je utrwalić na dobre - nie ma już wtedy innej możliwości ich usunięcia. Ponadto u połowy pacjentek po sezonie letnim te przebarwienia wracają. Mi wróciły po ostatnich wakacjach nad morzem. Co do Cosmelanu, to słyszałam o nich dobre rzeczy, ale myślę, że to już wymaga indywidualnej poradu dobrego dermatologa.
aronka
Prawie dziewięć lat temu nabawiłam się takich przebarwień od słońca, że wstyd się było pokazać ludziom. Najpierw potrzebowałam podkładu, który to zakryje, żeby móc w miarę normalnie funkcjonować i nie wzbudzać sensacji. Pani chyba w Sephorze, bodajże w Monaco (akurat w tamtym rejonie spędzaliśmy wakacje) doradziła mi podkład Clinique, który kryje wszystko. Nie jestem pewna, czy nie został już wycofany, ale był rewelacyjny. Natomiast przekopałam się wtedy przez internet i znalazłam coś, co rzeczywiście zlikwidowało mi te koszmarne plamy. To był któryś z preparatów Neostraty. Wtedy jeszcze nie chodziłam w ogóle do kosmetyczki i poradziłam sobie z tym sama. Zresztą jeszcze po kilku latach znowu kupiłam żel z tej serii, bo niestety przebarwienia posłoneczne często wracają. Na szczęście już nigdy nie wyglądałam tak, jak w tamte pamiętne wakacje.
Nie wiem, jak Neostrata działa na przebarwienia innego pochodzenia, ale może warto spróbować.
kfiatushek
[edit: moderacja]
Bianka
CYTAT(ania32sz @ Thu, 22 Mar 2012 - 17:41) *
A moze mikrodermabrazja?


Mikrodermabrazja nie zadziala na glebsze partie skory. Przebarwienia o ktorych tu mowa znajduja sie na granicy skory wlasciwej sa bardzo ciezkie do usuniecia.

Polecam cosmelan to najskuteczniejsza forma wybielania skory.
malus
A wiecie, że są tańsze kosmetyki z kwasem azelainowym niż cosmelan? Popytajcie w aptekach. Za tubkę można zapłacić 25 zł efekt ten sam. Ja pozbyłam się trądziku i przebarwień potrądzikowych na czole.
Mięta
Na przebarwienia najlepsze sÄ… obecnie

kwasy
laser
ewentualnie złuszczanie mechaniczne

Jednak wszystkie te zabiegi najlepiej wykonywać w gabinecie medycyny estetycznej. Nie da sie ich wykonać w domu bo jest to niebezpieczne oraz powinny być wykonane przez doświadczonego kosmetologa albo lekarza medycyny estetycznej.

Sama chodziłam w Krakowie do Magnopere na laser i jestem zadowolona z rezultatów. https://magnopere.pl/laser-frakcyjny/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.