To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

nauka pisania

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mafia
Mój sześciolatek chce się uczyć pisać, a ja chcę by uczył się tego w sposób prawidłowy (jest leworęczny jeśli to ma znaczenie). Jakie orpacowanie jest dobre?

Czytać się uczył na bazie Elementarza Pelc i Skoczylas, mają też książkę do nauki pisania, ale niestety w necie nie ma przykładowych storn, a w ksiegarniach nie znalazłam. Warto? A może coś innego sprawdzoneg?
bb
Przykladowe strony ze Skoczylasa moge Ci sfotografowac acz nie warto. Elementarz rewelacyjny, reszta beznadziejna.
Mafia
bb, dzięki za opinię. W takim razie skreślam tę pozycję. icon_wink.gif

Ale co w zamian?
bb
Znasz ksiazki o myszce Franciszce i Ignacym? Moje dziewczyny obydwie bardzo lubily i wieku 5-6 lat przerabilay namietnie.
Np takie:








itd
Mafia
Książeczki fajne, ale to zdecydowanie nie poziom syna. icon_smile.gif On jeszcze nie pisze pisanych liter poprawnie. Szukam raczej poziomu dobrych szlaczków przygotowujących do nauki pisania liter plus następnie juz samo pisanie.

Syn jest leworęczny, pisze sobie drukowanymi i wszystkie litery pisze jakby od końca, np. 6 zaczyna nie od góry tylko od środka brzuszka, 1 pisze od dołu do góry itd.
iff
przejrze dzis moja szafe, powinnam miec cwiczenia, dam ci znac
krolewienka
Lewa ręka rysuje i pisze, część 1 i 2, wyd. Harmonia


jak mi siÄ™ coÅ› jeszcze przypomni, to dopiszÄ™
Magawit
Nie wiem, cyz nie za późno, bo od marca trochę czasu upłynęło, ale mogę polecić ołówek/długopis żolowy firmy Pelikan*. Są wersje dla leworęcznych.
Koszt niemały-ok. 36 zł za jeden sprzęt. Ale myślę, że warto. Kupiłam Oli i po 2 tygodniach używania ołówka w szkole i domu-wreszcie nauczyła się trzymać prawidłowo narzędzie do pisania. Teraz tego ołówka w sumie nie potrzebuje-wszystko odruchowo chwyta dobrze, a miała z tym ogromne problemy. Pani w zerówce zauważyła, że od pierwszego dnia używania ołówka Ola rysuje lepiej (no malczewskiego z niej nie zrobimy, ma "talent" po mamusi). Do tego te ołówki/długopisy/pióra sa atrakcyjne dla dzieci, maja gadżety w sobie. No i można je podpisać, co jest ważne w szkole.



*Nie jestem producentem/dystrybutorem tegoż, więc to nie reklama icon_biggrin.gif
Mafia
Magawit, dzięki, ale problem złego chwytania nie dotyczy mojego syna. icon_smile.gif
Jestem "lekkim" przeciwnikiem specjalnych narzędzi dla leworęcznych, wolę by umiał posługiwać się każdym.
rysa154
magawit chyba chodziło o to,ze to jest specjalne pioro ,który pozwala nauczyc dziecko prawidłowo tzrymac długopis....

magawit a to ustrojstwo nazywa sie griffix?tesciowa nauczycielka mi cos takiego polecała....
Mafia
tak zrozumiałam, że chodzi o odpowiedni ołówek czy pióro, a mój syn tego akurat nie potrzebuje icon_smile.gif Testowałam to na starszym, choć praworęcznym, bo kiepsko trzymał ołówek.
basia1234
Witam. Jeśli szuka Pani dobrej książki ze szlaczkami przygotowującej do nauki pisania osobiście polecam publikacje M.Bogdanowicz "Przygotowanie do nauki pisania.Ćwiczenia grafomotoryczne według Hany Tymichovej " wydawnictwa Harmonia. Pozycja składa się z dwóch części: przewodnika metodycznego oraz kart z rysunkami przygotowującymi dzieci do pisania. Książka pomaga w prawidłowym wprowadzeniu dziecka w świat liter, pisania i czytania.
Agnieszka AZJ
To dziecko uczyło się pisać trzy lata temu. Teraz ma dziewięć lat i zapewne pisze już całkiem sprawnie.
pysiunia13
Moja córeczka uczy się pisać slaczki, litery i cyfry na zmywalnych, ścieralnych książeczkach, poprawia mazakami po kropeczkach. Bardzo sobie to chwałę, bo jest to wielokrotnego użytku. Mazakami ściera chusteczka, są też specjalne gumki. W kiosku kupiłam te książeczki. Jak będziesz zainteresowana to napisze tytuł i wydawcę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.