To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

bóle stawów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

użytkownik usunięty
[post usunięty]
Ciocia Magda
Rozumiem, że urazu żadnego nie miałaś? A ten ból jest z czymś związany? Z ruchem, zimnem? Bóle w innych częściach ciała mogą być pochodną bólu kolan - bo z bólu nie ruszasz się naturalnie, chronisz bolące miejsca i przez to inne są przeciążone.

Ja mam często bóle kolan przy zwiększonym wysiłku, np. zwiedzanie, warsztaty tańca, albo kiedy zmarznę - np. spacer zimą, narty. Pomaga mi na to glukozamina - jest pełno suplementów w aptekach, mój mąż twierdzi, że najlepszy jest Joint Therapy (dostępny na stoiskach z proteinami dla "karków" w centrach handlowych icon_wink.gif ). Mąż ma też problemy z kolanami, ale to po urazach sportowych, no i dużo biega mimo sporej nadwagi, to też kolanom nie pomaga.

Znam też bardzo dobrego ortopedę od kolan w Warszawie, ale on się specjalizuje w urazach sportowych, więc nie wiem, czy Ci się przyda.

Edi Zet :)
Rosa, piszę całkiem serio:
proś o rtg stawów biodrowych. Znam osoby, które latami leczyły się na ból w kolanach, miały już zmiany zapalno-degeneracyjne, potem oazało się że w tych przypadkach wszystko zaczęło się od stawów biodrowych. W tej chwili obie są po endoprotezch stawów biodrowych (jedna dwa, druga jeden) i kolana znacznie mniej bolą, nie mówiąc o komforcie życia icon_smile.gif, który znacznie się poprawił.
Natomiast pewnie już wiesz, że to wszystko idzie lawinowo. Od dysplazji stawów biodrowych siada kręgosłup, kolana, cała postawa jest nieprawidłowa i leci wszystko. Powodzenia.
To że wzięłaś Solu Medrol może łagodzić nieco stan zapalny, ale nie eliminuje przyczyny.
Nie żartuję, poproś o rtg.
gosiagosia
a osteoporoze masz wykluczona ?
Mafia
Trop z biodrami może być dobry. Choć nie powiązałam tego u siebie. Bolały mnie piekielnie kolana, doszedł ból w ramieniu. Nagle 4 tygodnie temu po prostu nie mogłam stanąć tak mnie bolało biodro. Ledwie dowlokłam się do lekarza. Dostałam serię zastrzyków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, teraz mam rehabilitację i o dziwo żadne stawy mnie bolą!
Wszystkie wyniki miałam wzorowe w okresie gdy bolały mnie kolana.
wrona_j
Roso moja teściowa ma dokładnie takie same objawy (bóle) jak Ty i to już od wielu lat. Żadnej konkretnej diagnozy nie postawiono, cierpi bardzo i funkcjonuje głównie na mocnych lekach przeciwbólowych. Kilka razy do roku ma zlecane zabiegi i masaże, ale to bez jakichś widocznych zmian (poprawy). Specjalistów odwiedziła już chyba wszystkich możliwych. Ma duże zwyrodnienie kręgosłupa i być może to jest jedną z przyczyn bólu. Dodatkowo jest osobą otyłoął a to też bardzo źle wpływa na kręgosłup, kolana i biodra. Bodajże na 2019 rok jest zapisana na operację stawów kolanowych (prywatnie jej nie stać). Stosowała już różne leki i zabiegi, miała wykonane całe mnóstwo badań, zdjęć i usg. Jest tą sytuacją wręcz załamana i jakoś tak z tym żyje. Nie chodzi za wiele, nie może długo stać, zresztą na leżąco też ją boli. Bardzo mi jej szkoda bo jest osobą niezwykle żywotną. Wiem, że Ci nic nie pomogłam i nie poradziłam, ale jeśli pozwolisz to chętnie podepnę się pod temat i poczytam.
cos_cos
Rosa,
zdecydowanie biodra sprawdź!
Miałam taki przypadek wśród bliskich znajomych, skończyło się na endoprotezie.
tuLena
a badania w kierunku sarkoidozy miałaś ?
u mnie ból stawów kolanowych wtedy byl taki,ze z łóżka szpitalnego bez nurofenu zejść nie mogłam, potem dołączyly łokcie, a potem już zdiagnozowano (objawowo)sarkoidozę oraz zastosowano encorton. Pomogło niemal od razu, jak to przy sterydach bywa. Jak na razie nie wróciło, a minęło 7 lat.

edit: błędy
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Silije
Oj współczuję przytul.gif
Ja mogę tylko napisać, że moja koleżanka z pracy, od paru miesięcy cierpiąca na prawe kolano, nie zginająca go niemal, dowiedziała się niedawno z zaskoczeniem, że to rwa kulszowa - tylko nie czuła jej w pośladku a w kolanie dopóki jej nie rozmasowano.

Edit: napisałam za późno i pewnie pomysł nieaktualny. Powodzenia w leczeniu!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.