To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

aparat cyfrowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

karoleenka
Pewnie temat już się przewijał kilka razy ale ja nie umiem szukać ...

padła mi moja małpa cyfrowa i w związku z tym chciałbym w końcu zrealizować swoje marzenie i kupić lustrzankę - ale się nie znam zupełnie.
mam w domu analogowego canona eos 300- jest świetny ale kwestia wywoływania klisz...czeka na lepsze czasy kiedy może któremuś z synów będzie się chciało bawić.

lubie robić zdjęcia - robię dużo - małpę zasadniczo nosiłam ze sobą zawsze przy sobie .
Robię zdjęcia dzieciom, zwierzętom no i widoczkom icon_smile.gif uwielbiam portrety i zdjęcia w ruchu, sytuacyjne

Potrzebuje czegoś uniwersalnego w sumie - ale nie mam parcia na jakiś sprzęt mega hiper - potrzebuje czegoś przyzwoitego w dobrej cenie .
No i tu też pytanie ile ? ja nie wiem czy kupię już za 1500 zł coś odpowiedniego ? czy powinnam liczyć się z większa kwotą.

poradźcie co mam zrobić bo żyć nie potrafię bez aparatu...

corti
A więc ja na początek kupiłam sobie Olympusa e450 nie drogi, nie jakiś skomplikowany, jest się czym naprawdę pobawić. Ale myślę, że teraz są już nowsze modele w dobrej cenie
katarakta
ja mam canona 1100D. Narazie jestem zadowolona.
karoleenka
dzięki dziewczyny sprawdziłam oba - do canona mam sentyment...

dobra jak kupowałyście na co zwracałyście uwagę ? jaki obiektyw ? co w ogóle jeszcze mam brać pod uwagę ?

corti
Obiektyw, wielkość przysłony, rozmiary dla mnie też były ważne ze względu na to, że biorę go do wózka. I moim zdaniem bardzo ważne jest to ile koszytują do nich inne obiektywy czy akcesoria. Bon z czasem będziesz chcieć pewnie zrobić sobie efekt rozmazania itD, a na podstawowym obiektywnie tego nie osiągniesz.

Ja chciałam alfe, ale ponoć mocno przereklamowana, tak mi mówił facet, który robił nam sesje. Wiadomo nikony są rewelacyjne, ale ceny są kosmiczne.

Mój R zna się na tym lepiej i to on wybierał ten aparat, więc jak wróci to spytam dokładnie
karoleenka
corti - podpytaj proszę męża bo mi nie ma kto doradzić...
a canony - ten zaćmy fajny sie wydaje ?

corti
Wiesz co my na canony w ogóle nie patrzyliśmy. Nie wiem z jakiego powodu icon_smile.gif

A do czego byś dokładnie te zdjęcia chciała, jakie efekty osiągać itd. mówię Ci porównaj sobie koszty dodatkowych obiektywów, przysłon itd bo obawiam się, że jak i u mnie goły aparat Cię szybko znudzi i będziesz chciała trochę pokombinować

Spytam go na co patrzeć i co myśli o tym canonie jak tylko wróci
karoleenka
no ja chciałbym bardzo robić piękne zdjęcia icon_smile.gif
chciałbym się nauczyć porządnie - bo ja o obiektywach , przysłonach pojęcia nie mam...ale intuicyjnie moim starym canonem robiłam fajne zdjęcia...

małpą tez mi się często zdarzało - ale brakowało mi zawsze możliwości robienia takich wyraźnych zdjęć - kurcze nie wiem czy wiesz co mam na myśli- albo zdjęć w ruchu..
katarakta
Ja tez sie malo co znam. Tzn obecnie nie mam czasu siedziec i szukac opinii. Mojego P w pracy namawiali wlasnie na Nikona ale kasy sporo kosztuje. Wujaszek fotograf mowil by brac Nikona icon_biggrin.gif. My raczej chcemy aparat do zdjec rodzinnych zadnych profesjonalnych. Moze z czasem zechcemy sie bawic i zaczniemy kupowac do niego sprzet. Pierwsza rzecza jaka dokupimy to lampa.
corti
A więc tak R na szybko mi powiedział, że canon lepszy po pierwsze nowszy, po drugie lepsza matryca, możliwość podłaczenia kabla HDMi i więcej osprzętu do dokupienia oraz łatwiej przystępny.

I zasnął więc więcej się nie dowiedziałam dzisiaj.

Mi zależało np na zdjęciach z rozmazanym tłem, a postać wyraźna. I okazało się, że do tego musze miec specjalny obiektyw, ja jako zielona w tym temacie myślałam, że wystarczy jedynie kupić aparat i pokombinować icon_smile.gif generalnie uwielbiam ten obiektywik, ale na tym podstawowym tez wychodza super wyrażne zdjęcia, no na stole widać każdy odbity palec, którego gołym okiem nie widze icon_smile.gif

Sorry, że tak mało się dowiedziałam jutro wypytam więcej
bb
Ja mam SONY cyber shot DSC-HX1 i jestem mega zadowolona. Jak na kompakta ma super zoom, robi piekne portrety dzieciom, kwiatkom i rusalkom 29.gif
on taki:
corti
Kompact mamy fujifilm i też da się ostro pokombinować z nim, no, ale nie osiągnie tej wyrazistości lustrzanki o której pisała karolenka icon_smile.gif
karoleenka
Bosze to jeszcze są kompakty- lustrzanki...cuda wianki 37.gif - kiedyś za pierwszym razem było łatiwej jak kupowałam aparat

bb- to tym cudeńkiem robisz takie piekne zdjęcia Gracji ? icon_smile.gif

zacma- a dlaczego chcesz dokupic lampę - w opisie tego canona czytałam, że ta co jest wbudowana jest przyzwoita - w rzeczywistości nie daje rady ?

corti- dziękuje Ci bardzo -spokojnie daj mu pospac mi się aż tak nie śpieszy:) mi generalnie nie zależy na jakiś specjalanych efektach - zależy mi na wyraźnym zdjęciu jesli wiesz co mam na mysli :)dobrej jakości
corti
Karoleenka to może rzeczywiście warto jednak zaoszczędzić i kupić dobry kompact?? o naprawdę fajne zdjęcia robią, a i jest czym się pobawić
bb
CYTAT(karoleenka @ Sat, 31 Mar 2012 - 18:19) *
bb- to tym cudeńkiem robisz takie piekne zdjęcia Gracji ? icon_smile.gif


Dokladnie tym, dziekuje.
katarakta

w pomieszczeniach lampa robi cienie.
karoleenka
pociągam bo już w przyszłym miesiącu ide do sklepu po aparat icon20.gif

i ponawiam prośbę - bo może w między czasie któras z Was ma nowe doświadczenia z aparatami.

Jaki ma sobie kupić by robić piękne, wyraźne zdjęcia ? 03.gif
ajakielka
Nie wiem, pewno niewiele pomogę, ale mam Nikona D3100, obiektyw AF-S NIKOR 18- 55mm, kupowałam jakiś rok temu, kosztował bodajże 2200 lub 2400zł. Teraz jest podobno promocja na niego (tak mi tu mąż podpowiada), kosztuje 1800 zł. Jestem mega zadowolona z niego, jedyne co to po roku użytkowania marzy mi się nieco lepszy obiekytw- 18- 105mm (ten mój troszkę w niekórych momentach "zawodzi"- jak dla mnie ma za mały zoom). Tamten na który mam chrapkę jest jaśniejszy, ma większy zoom, ale jest cięższy (ten mój wchodzi do etui i mieści się jeszcze ładowarka za przegródką, z tamtym trzeba byłoby przegródę odpiąć). Jest do kupienia wersja z tym większym obiektywem też. Zdjęcia robi naprawdę super, udaje mi się zrobić portety, gdzie twarz jest wyraźna a tło rozmyte (ma programy tematyczne: portet, pejzaż, dziecko, zdjęcia sprotowe (w ruchu), makro (używane do zbliżeń kwiatów, owadów i nnych małych obiektów), portret nocny). Ma fajną funkcję (pewno inne aparaty też mają icon_smile.gif)- tryb seryjnego wyzwalania migawki (używam szczególnie chętnie, gdy moi chłopcy "wariują" i są w ruchu- można uchwycić naprawdę fajne ujęcia). Zaznaczam, że piszę jako totalny laik w temacie, uwielbiający robić zdjęcia.

edit: lit.
karoleenka
ajakielka - dzięki za opinię ! to tak jak ja - nie mam za bardzo pojęcia ale uwielbiam robić zdjęcia icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.