To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

"Taniec - marzenie mojej mamy"

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnieszka AZJ
czyli taki serial (a może dokument ?) na TVN albo TVNStyle - ogląda ktoś oprócz mnie ?

OglÄ…dam, oglÄ…dam i coraz bardziej robiÄ™ tak icon_eek.gif
Moje córki tez tańczyły i rózne rzeczy widziałam, ale tak stukniętych rodziców i instruktorki nie spotkałam.
pirania
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 04 Apr 2012 - 22:57) *
czyli taki serial (a może dokument ?) na TVN albo TVNStyle - ogląda ktoś oprócz mnie ?

OglÄ…dam, oglÄ…dam i coraz bardziej robiÄ™ tak icon_eek.gif
Moje córki tez tańczyły i rózne rzeczy widziałam, ale tak stukniętych rodziców i instruktorki nie spotkałam.

jeden odcinek widzialam.... 37.gif
Agnes-3
Nie,nie widzialam programu ale o nawiedzonych rodzicach ktorzy naklaniaja dzieci do spelnienia swoich marzen sporo widzialam.

Tom przez wiele lat byl trenerem sekcji mlodzikow na moto cross.Szlag nas trafial jak widzielismy jak ojcowie na sile wsadzali swoich synow na motocykle crosowe.Dzieciaki na sam ryk silnika reagowaly histeria.Tom czesto musial interweniowac jak widzial ze ojciec na sile dzieciakowi kask na glowe wciskaD
pozniej byla wielka zlosc na Toma, dziecko, klub ze tyle pieniedzy wydali kupujac motocykl,ochraniacze itd a dzieciak sie boi.
Moi chlopcy jezdzili obaj ale przestali.Damian skupil sie na teakwondo a Mik mial uraz odkad przy nim na zawodach jego kolega zlamal kark.Nie zmuszalismy.Po roku zbierania kurzu sprzedalismy jego motocykl.
April.
Ja widzialam kilka odcinków. Niesamowite, co ?
Dirty Diana
Oglądam i właściwie nie wiem po co, bo denerwuję się niesamowicie. Razi mnie Abby, jej przedmiotowe traktowanie dzieci i brak skrupułów oraz nieprzestrzeganie norm. Jeszcze bardziej złoszczą mnie matki, których celem jest realizowanie swoich zaszłych ambicji. Przyjemnością natomiast jest oglądania tańca dziewczynek, choć myślę, że szlifowanie przez nie talentu okupione jest zbyt wielkim poświęceniem. Nie potrafię sobie wyobrazić, jakie koszty poniosą, co im przyniesie przyszłość, jaką krzywdę zrobili im dorośli.
marghe.
widziałam dwa odcinki.
Przerażające.
Agnieszka AZJ
Balet zawsze był twardą szkołą, ale to, co tam się dzieje, to jest przegięcie. Te dziewczynki ćwiczą codzinnie po wiele godzin do późnego wieczora, a w każdy weekend jeżdżą na konkursy. I co tydzień, na każdy konkurs ćwiczą nowy układ. I mają go zatańczyć perfekcyjnie 37.gif

Z jednej strony ta Abby, przy której ja byłabym wiotka i eteryczna 37.gif ktora po każdym konkursie mówi im, ze nie jest zadowolona.
Z drugiej - stuknięte mamuśki 21.gif W ostatnim ocinku bardzo mi sie podobała scena, kiedy mamy zostały zmuszone przez Abby do przygotowania własnego tańca na pokaz jej studia i one tańczyły, a córki siedziały na górze za szybą 08.gif


Ja wiem, że to jest podkęcone na potrzeby telewizji, ale nawet odejmująć połowę tego, co tam się dzieje, to i tak mi się w glowie nie mieści icon_rolleyes.gif
Silije
Jest gdzieś w necie jakiś odcinek? Zaintrygowałyście mnie.
Agnieszka AZJ
https://tvnplayer.pl/programy-online/taniec...my-odcinki,549/

Niestety, one sa dostepne tylko jakiś czas - pierwsze dwa odcinki juz wypadły
Dirty Diana
Agnieszko, ale Ty jesteś wiotka i wysoka. Prawda? I nosisz okulary i masz długie blond włosy? No tak sobie Ciebie wyobrażam i nie wyobrażam sobie, zebyś wyglądała inaczej.

A wiecie, zę te dziewczynki nie chodzą do szkoły?
Silije
Oglądam ale przewijam tylko na dziewczynki, nie jestem w stanie wysłuchać ani dwóch minut klepania tych babsztyli.
emce
Oglądam, najczęściej z otwarta paszczą. Z szoku widząc niektóre akcje matek i Abbie, z podziwu dla dziewczynek. Oczywiscie, juz sie z grubsza zaznajomiłam z treścią kolejnych odcinków, również sezonu 2 37.gif Mnie wciągnęło lekko. icon_wink.gif

Z takich pół-dokumentów jednak daleko bardziej wciągnęły mnie "Nastoletnie ciąże" i "Nastoletnie Matki" IMO - z jednej strony kosmos, a z drugiej (chyba jako częściowe zalozenie) kampania w kierunku swiadomego seksu. icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
CYTAT(Kaelsa @ Thu, 05 Apr 2012 - 00:53) *
Agnieszko, ale Ty jesteś wiotka i wysoka. Prawda? I nosisz okulary i masz długie blond włosy? No tak sobie Ciebie wyobrażam i nie wyobrażam sobie, zebyś wyglądała inaczej.



Noszę okulary i to Ci musi wystarczyć icon_smile.gif


CYTAT
A wiecie, zę te dziewczynki nie chodzą do szkoły?



Jak to nie chodzą ? Wydawało mi się, ze były tam wzmianki o szkole. I ta najstarsza (Brooke ?) kiedyś mówiła, ze wolałaby pójśc z koleżankami do centrum handlowego - to skąd te koleżanki ?
emce
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 05 Apr 2012 - 00:32) *
Jak to nie chodzą ? Wydawało mi się, ze były tam wzmianki o szkole. I ta najstarsza (Brooke ?) kiedyś mówiła, ze wolałaby pójśc z koleżankami do centrum handlowego - to skąd te koleżanki ?


Tez mi sie tak wydaje.
Kaelsa, a skÄ…d wiesz, ze nie chodzÄ…?

A moze maja jakąś wariację na temat edukacji domowej (co, pod pewnymi wzgledami, jest znacznie lepszym sposobem edukowania niż tradycyjna szkoła)?
Agnieszka AZJ
Ja jakoś sobie tych mamusiek edukujących w domu nie wyobrażam.
emce
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 05 Apr 2012 - 01:08) *
Ja jakoś sobie tych mamusiek edukujących w domu nie wyobrażam.


Piszą o "wariacji na temat" mialam na mysli jakichs nauczycieli dochodzacych czy cos w ten deseń icon_wink.gif


I wiecie co - zdecydowanie najbardziej porusza mnie ta biedna Vivi. Nie wyobrazam sobie normalnego funkcjonowania z taką matką, jak ma ta Mała.
Dirty Diana
W odcinku, który oglądałąm wczoraj (seria 1, odc. 4), przyjechał na przegląd taneczny agent z Broadway' u. Dziewczynki miałay przed nim nie tylko tańczyć i śpiewać, ale też czytać tekst. Abby się bardzo denerwowała, że małe nie potrafią robić tego poprawnie, co jedna z matek skwitowała, że czego Abby wymaga, kiedy dziewczynki nie chodzą do szkoły, bo nie mają czasu. Myślę, że ta najstarsza uczęszcza, ale młodsze nie.
Zastanawiam się, co pcha ludzi do tego, żeby tak obnażać się na oczach milionów?
ruda_kasia
A ja myślałam, że Mamam Agnieszki ma marzenie icon_smile.gif i przypominiał mi się felieton (chyba kofty???) o osobach "milongujących", znaczy jeżdżących po świecie, by tańczyć tango, gdzie nocowała staruszkę (to oczywiscie wyszło na końcu, że koleżanka, która przyjechała do Polski na tańce z partnerem w wieku młodym lub średnim, nie pamiętam, chyba Anglikiem, który ma narzeczoną, ma lat ponad 70 icon_smile.gif).
Więc pomyślałam, że mama Agnieszki ma marzenie, żeby potańczyć, i Aga prosi nas o wskazanie klubu seniora, popukanie w głowę lub coś takiego. Wiem, pokręcona jestem.
mim0za
RudaKasiu, ja po przeczytaniu tytułu pomyślałam o tym samym.
Agnieszka AZJ
Macie rację, powinnam była wziąć ten tytuł w cudzysłów. Zaraz to zrobię,
brzózka4
Ja oglądam i bardzo mnie rusza. Podobno zjawisko przedstawione w tym programie nie jest takie rzadkie i w Polsce (choć dotyczy innych dyscyplin).
Ewcia!
To ja jeszcze na chwilkę dołączę do klubu idealistów, bo też zrozumiałam tytuł jako marzenie Mamy Agnieszki icon_smile.gif
Ale głodnemu chleb na myśli icon_wink.gif marzy mi się klub z zajęciami salsy czy zumby dla dojrzałych pań, bo od miesięcy nie mogę się przełamać, żeby pojść tańczyć z młodymi zwinnymi...
Edziia
Też oglądam i współczuję tym dziewczynkom takich matek.
semi
widziałam jeden odcinek. Ten, w ktorym najstarsza dziewczynka miała problemy z biodrem i wbrew wyraźnemu zakazowi lekarza - i wbrew swoim chęciom - brala udzial w konkursie. Nieprawodpodobne, jak przedmiotowo mozna traktować swoje dziecko.
Daretka
.
Agnieszka AZJ
W ostatnim odcinku rozwalił mnie pies Abby 06.gif To prawda, że psy i ich właściciele upodabniają się do siebie icon_wink.gif

Ale wreszcie powiedziała dziewczynkom, ze jest zadowolona 37.gif

Za to mamusie z ich botoksem - szkoda słów... icon_rolleyes.gif Swoją droga - jestem ciekawa, jak te dziewczynki bedą wyglądać, jak dorosną, po takiej porcji makijażu przez całe dzieciństwo.
Agnieszka AZJ
Wczorajszy odcinek obejrzałam razem z Anią i ona zapytała: "Jeżeli nasze polskie tancerki, które zaczynają szkołę baletową w wieku 10 lat, w wieku 40 muszą odejść na emeryturę, bo ich ciało jest u kresu wytrzymałości, to co będzie z tymi dziewczynkami, jak one w wieku 8 lat już tańczą jak profesjonalistki ? W jaki wieku zaczną jeździć na wózku ?"

Taki nieprawdopodobny wysiłek - kilkadziesiąt godzin ćwiczeń w tygodniu, takie obciążenie dla organizmu, który przecież dopiero rośnie 37.gif
mońcia
Właśnie pooglądałam... Zachowanie matek, jak dla mnie, nadaje się pod nadzór kuratora, jako pastwienie się nad dziećmi 21.gif Nie wiem czy u nas tez są takie konkursy, ale ostatnio miałam okazję widzieć występ 8-letniej dziewczynki, która tańczyła, podobnie jak dziewczynki w programie, w seksowny, mocno erotyczny sposób i byłam w szoku... Umiejętności miała godne pozazdroszczenia, ale trochę czułam sie jak pedofil podziwiając ją icon_rolleyes.gif nawet nie chcę myśleć jakie kosmate myśli mogą mieć w tej sytuacji panowie... Ja wychodzę z założenia, ze trzeba pozwolić dziecku być dzieckiem. Szlifowac talent - jak najbardziej, ale nie w taki sposób. Co ta dziewczynka będzie tańczyła jak będzie nastolatką?
A chciałabym dodać, ze nie jestem starą moralizatorką, uwielbiam podziwiać taniec, zdolne dzieci, ale mimo to to był dla mnie jakby krok za dużo.
milutka
Właśnie oglądam, uwielbiam patrzeć na ich występy na scenie, piękne, chociaż jeden taniec był zbyt wyzywający, nawet wtedy nie wygrały.

Ja uważam tak, jeśli któraś z dziewczynek dobrowolnie chce chodzić na te próby to czemu nie.
Agnieszka AZJ
Obejrzałam wczoraj fragment dokumentu o chińskich dzieciach trenujących akrobatykę i stwierdzilam, ze na tym tle, to Abbie i mamuśki są całkiem milutkie. Tego dokumentu nie byłam w stanie oglądać dłużej niz 5 minut 37.gif
marghe.
Szykuje się kolejna seria "Tańca"..
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.